PDA

Zobacz pełną wersję : Klimafix - oklejanie kanałów.



mistalova
28-09-2020, 20:12
Oklejał ktoś kanały stalowe wełną klimafix lub podobną?
Muszę okleić swoje kanały po wymianie z miękkich na sztywne ale zastanawiam się jak to zrobić na kolankach i trójnikach... docinać w miarę idealne kawałki czy po prostu gdzieniegdzie naciągnąć albo ścisnąć?
Ktoś? coś?

Kaizen
28-09-2020, 20:28
https://www.youtube.com/watch?v=7JzuJgmzeoI

gregos11
29-09-2020, 07:09
Też myślałem żeby koledze wkleić filmik, ale z szacunku dla niego tego nie zrobiłem, bo z pewnością sam potrafi odpowiednią frazę w google wpisać. Nie ma to jak być mistrzem w nabijaniu postów.

Kaizen
29-09-2020, 08:32
Nie ma to jak być mistrzem w nabijaniu postów.

Faktycznie - po mistrzowsku tonzrobiłeś.

MSPANC

Owczar
29-09-2020, 09:45
Może nie było to miłe, ale w punkt - tak to należy zrobić. W miarę dokładnie wyciąc i pokleić taśmą.

mistalova
29-09-2020, 18:44
Hmmm... widziałem filmik a tym gościem już wcześniej, ale on właśnie nie robi tego prawidłowo.
Dlatego zastanawiam się, czy warto się przyłożyć, czy wystarczy poziom z tego filmiku.

Nervil18
29-09-2020, 19:03
Nie robi prawidłowo ?

Zabierz się za oklejanie a zobaczysz jaka to przyjemność...

mac_612
29-09-2020, 20:42
Muszę okleić swoje kanały po wymianie z miękkich na sztywne
Ktoś? coś?

Z ciekawości - czemu wymieniasz na spiro?

mistalova
30-09-2020, 09:07
Nie robi prawidłowo ?

Zabierz się za oklejanie a zobaczysz jaka to przyjemność...

Powinien wycinać wzdłuż rolki, nie w poprzek.
Okleiłem wczoraj kawałek, idzie całkiem dobrze. O wiele łatwiej, niż układanie wełny w połaci dachu.



Z ciekawości - czemu wymieniasz na spiro?

Bo miałem termoflexy, nawet takie nieco lepsze (DECa), ale myszy mi podziurawiły w paru miejscach:jawdrop: a teraz to prędzej sobie zęby połamią niż ugryzą stal:)



Edyta: Poobklejałem kanały, poszło łatwiej niż myślałem, chociaż mam jedną uwagę - dobra alutaśma to podstawa - miałem dwa rodzaje, i jedna z nich (zbrojona) o ile dobrze trzymała w miejscach gdzie była obklejona "wokół" kanałów, to klejenia "wzdłuż" puściły w paru miejscach po dwóch dniach. Druga taśma (niezbrojona)za to trzyma jak diabli.