PDA

Zobacz pełną wersję : Deszcz pada na ścianę silikatową



dziabaq
29-09-2020, 09:56
Witam serdecznie,

Przymierzam się do zakupu mieszkania od dewelopera, udałem się na budowę by popatrzeć na "moje" przyszłe mieszkanie i zobaczyłem niedokończone, nieosłonięte ściany z bloczków sika-pro na które pada deszcz.

Wobec powyższego mam pytanie do szanownych forumowiczów, czy nasiąknięte bloczki i wypełnione wodą pionowe otwory w bloczkach będą tworzyły grzyb w mieszkaniu?

pozdrawiam
Dziabaq

CityMatic
29-09-2020, 09:59
Nie, nic im nie grozi...po prostu będą dłużej schły.

Kaizen
29-09-2020, 10:13
Wobec powyższego mam pytanie do szanownych forumowiczów, czy nasiąknięte bloczki i wypełnione wodą pionowe otwory w bloczkach będą tworzyły grzyb w mieszkaniu?


Looz. Możliwe, że tynkarze jeszcze celowo poleją wodą, żeby tynk nie wysechł zanim zwiąże.
Nowe mury zawsze są mokre - ze 2-3 lata będą schły.

dziabaq
29-09-2020, 14:26
Skoro mają schnąć 2-3 lata, rozumiem że nie mam się co spieszyć z wykańczaniem wnętrza.....?

Kaizen
29-09-2020, 14:52
Skoro mają schnąć 2-3 lata, rozumiem że nie mam się co spieszyć z wykańczaniem wnętrza.....?

Czemu? Będziesz przez te lata cieszył się mniej suchym powietrzem zimą. Wprawdzie zapłacisz trochę więcej za ogrzewanie, bo do odparowania wody technologicznej trzeba dostarczyć energii - ale to nieuniknione.

dziabaq
03-10-2020, 14:45
Witam, co powiecie na takie murowanie??
Nie zawali się toto na głowę?