PDA

Zobacz pełną wersję : Podwójnie deskowany dach - docieplenie



fafula
03-10-2020, 08:38
Witam wszystkich,
Co szanowne grono forumowiczów mogłoby podpowiedzieć w kwestii poddasza, które zostało wykonane: deska-wełna-deska-papa-blacha. Niestety zimą zimno, a latem gorąco.
Zastanawiałem się nad pianą ale nie wiem czy to dobry do końca pomysł.

henrykow
03-10-2020, 10:42
Jaką grubość dałeś wełny w krokwie?
Jakby nie patrzeć masz po pierwsze mostki termiczne bo ociepliłeś tylko wzdłuż krokwi a w poprzek już nie.
Żadnej piany nie dawaj bo nie ma sensu. Zerwij deski z poddasza, zrób ruszt do którego ponownie przykręcisz deski odsadzony od krówki jakieś 20 cm i tyle grubości też daj wełny.

fafula
03-10-2020, 13:15
Myślę że +-15/20 cm tej wełny będzie - oczywiście zakładana była jakieś 20 lat temu. Bez zrywki desek się nie obejdzie ?

henrykow
04-10-2020, 11:09
Myślę że +-15/20 cm tej wełny będzie - oczywiście zakładana była jakieś 20 lat temu. Bez zrywki desek się nie obejdzie ?

Czyli stanowczo za mało. Chcesz mieć dobrze zrobione czy byle jak? Trzeba zerwać dechy i ułożyć wełnę w poprzek krokwi po czym przykręcić dechy albo płyty regips. jeżeli zdecydujesz sie na dechy to ruszt możesz zrobić z drewna, gdy chciałbyś płyty regips to ruszt z profili.

Tomek W
06-10-2020, 10:28
zerwij deski i dołóż ruszt pod gk lub boazerie. W chwili obencje same krokwie sa dużymi mostkami termicznymi. Jeżeli masz 15-20cm to dobrze byłoby dołożyć conajmniej 10-15cm izolacji , oczywiście po sprawdzeniu stanu izolacji istniejącej. Jako materiał proponowałbym Ci toprock Super o lambdzie 0,035 W/mK

LukaszP66
06-10-2020, 20:12
Po zerwaniu deskowania zrób proszę zdjęcia istniejącej izolacji i wstaw na forum dla potomnych.

fafula
07-10-2020, 13:43
Po zerwaniu deskowania zrób proszę zdjęcia istniejącej izolacji i wstaw na forum dla potomnych.

Na razie to na samą myśl o zrywce, odechciewa mi się tam iść, a co dopiero zdjęcia robić ;) Liczyłem, że będzie jakaś mniej inwazyjna metoda.

blitzkrieg
08-10-2020, 20:43
Na razie to na samą myśl o zrywce, odechciewa mi się tam iść, a co dopiero zdjęcia robić ;) Liczyłem, że będzie jakaś mniej inwazyjna metoda.

Zawsze możesz od środka dać płyty PIR, jeśli nie chcesz zrywać i wykończysz to raz jeszcze. Minus cena.
Nie było jeszcze słowa o wdmuchiwaniu granulatu, tylko czy jest gdzie. Po opisie zakładam, że nie. Choć koniec końców zawsze można coś wymyślić :D
Ja na budowie non-stop myślę, jak poprawić po tym ostatnim, który spierd.... <3