PDA

Zobacz pełną wersję : Deski podłogowe sosnowe - jaka wysokosc po polozeniu



RyMario
27-05-2005, 13:20
Witam
Na poddaszu uzytkowym chce miec deski sosnowe. Bede to robil za jakis czas, ale teraz robia mi debowe schody. Chce, zeby to gralo wysokosciami i zeby nikt schodzac z gory nie potykal sie i nie zlecial ze schodow przez to ze wyjdzie mi jakis prog pomiedzy deskami sosnowymi a schodami. Przy okazji czy mozna je przyklejac bezposrednio do podloza bez zadnych legarow? Deski beda grubosci pewnie 2,8 cm.

pozdr

RyMario
30-05-2005, 12:44
tylko sie przypominam

damis
30-05-2005, 12:50
Na podłogę z desek musisz przyjąc około 8 cm (5 cm legary i 3,2 cm deska). Ostatni stopień schodów powinien być założony dopiero po wykonaniu podłogi gdyż istnieje na nim mozliwość regulacji wysokości podstopnicy (yak to się chyba nazywa) jakby coś nie wyszło

damis
30-05-2005, 12:51
Na podłogę z desek musisz przyjąc około 8 cm (5 cm legary i 3,2 cm deska). Ostatni stopień schodów powinien być założony dopiero po wykonaniu podłogi gdyż istnieje na nim mozliwość regulacji wysokości podstopnicy (yak to się chyba nazywa) jakby coś nie wyszło

czmirek
30-05-2005, 14:09
Na podłogę z desek musisz przyjąc około 8 cm (5 cm legary i 3,2 cm deska). Ostatni stopień schodów powinien być założony dopiero po wykonaniu podłogi gdyż istnieje na nim mozliwość regulacji wysokości podstopnicy (yak to się chyba nazywa) jakby coś nie wyszło
od siebie dodam ze mozna klejc do podloza betonowego deski ale musza byc od spodu specjalnie frezowane w celu oslabienia naprezen drewna. jednak ja rowniez doradzam legary i na nie deski WYSEZONOWANE sosnowe ok. 2 lat na powietrzu + 2-3 tygodni w komorze i powinno byc dobrze

RyMario
04-06-2005, 22:31
Dzieki za info. Widzę jednak, że będę musiał zrezygnować z desek bo wszystko mi sie podniesie o ok. 10 cm. Będę musiał zrobić parkiet dębowy.

pozdr