PDA

Zobacz pełną wersję : Nie leci woda z deszczownicy- bateria termostatyczna



waka
05-10-2020, 19:17
Cześć.
Hydraulik zamontował mi baterie termostatyczną z deszczownicą i mam pewien problem.
Woda ze słuchawki prysznicowej leci ok, natomiast po wciśnięciu przycisku przełączenia na deszczownicę kompletnie nic nie leci. W czym może tkwić problem? Na razie nie mam jeszcze ciepłej wody. Czy przez to może woda nie dostawać się do deszczownicy? Czy nie jest to z tym związane?
Bateria to Roca Mike Black.

Pozdrawiam

waka
05-10-2020, 19:18
Rea a nie roca- sorry

Pytajnick
05-10-2020, 19:40
Skoro zimna woda wychodzi z baterii i puszczasz ją przez słuchawkę to przecież powinna lecieć przez deszczownicę. Chyba że ktoś jakieś cudo wymyślił, ale po co by miał to robić?

waka
05-10-2020, 19:56
Hydraulik mówi że nie ma to związku i że coś jest jebniete najpewniej

Pytajnick
05-10-2020, 20:12
Albo źle coś złożył :D

CityMatic
06-10-2020, 11:23
Rea Mike Black
Wszystko jest ok, jak podgrzejesz baterię to zawór puści - jest nowy i "mieszek z parafiną" baterii termostatycznej zablokował wypływ wody. Niekiedy tak się zdarza, że jak bateria nowa - to trzeba mieć wodę ciepłą i zimną.
Na próbę możesz podgrzać lewą stronę baterii suszarką do włosów- zawór powinien zadziałać. :cool:

vadiol
06-10-2020, 17:55
Cześć.
Hydraulik zamontował mi baterie termostatyczną z deszczownicą i mam pewien problem.
Woda ze słuchawki prysznicowej leci ok, natomiast po wciśnięciu przycisku przełączenia na deszczownicę kompletnie nic nie leci. W czym może tkwić problem? Na razie nie mam jeszcze ciepłej wody. Czy przez to może woda nie dostawać się do deszczownicy? Czy nie jest to z tym związane?
Bateria to Roca Mike Black.

Pozdrawiam


Być może woda nie przepływa , bo zatkane jest sitko . Jeżeli nie , to uszkodzenie fabryczne . Tej baterii nie da się niewłaściwie zamontować . Również nie zareaguje pozytywnie na podgrzewanie .