PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelnianie starego komina



davidstar
08-10-2020, 09:07
Witam
Pytanie 1: Między blachą (felcem? nie wiem jak to się fachowo nazywa) a kominem byłem zaprawa, ta zaprawa się wykruszyła i teraz jak pada deszcz to cieknie woda do środka po kominie. Czym najlepiej byłoby to uszczelnić? Mnie się wydaje że powinienem ponownie to wypełnić zaprawą, tylko jaką ?zwykłą murarską? uprzedzam że jestem laikiem jeśli chodzi i budowlankę. Czy potem to łączenie górnej częsci felcu?zaprawy i komina powinno się jeszcze dodatkowo czymś uszczelnić?

Pytanie 2: W wyniku tego przeciekania częściowo odpadł tynk na kominie na strychu, więc skułem tynk i została sama cegła. Chciałbym to teraz otynkować. Tylko jakim tynkiem ? Czytałem o gipsowych i cementowo wapiennych . Wydaje mi się, że w nieocieplonym strychu najlepszy byłby cementowo wapienny . W takim razie jaki stosunek piachu, wapna i cementu . Na youtubie podpatrzyłem ze gościu dawał 4 łopaty piachu 1 łopata wapna i 1 łopata cementu +8 l. wody i wymieszać. na forum pisali niektórzy że złę proporcje Ale jest jeszcze kwestia szprycy: czy się powinno dawać na komin? jezeli tak to w jakich proporcjach , ja się na tym nie znam ale skomplikowane to nie jest , dam sobie z tym radę tylko muszę wiedzieć jakie proporcje ile warstw. Na forach youtuba jest 1000 wersji, zgłupiałem od tego

kryzys
08-10-2020, 09:13
Czekam też na porady fachmanów .