PDA

Zobacz pełną wersję : Białe kropki na podłodze



goldencrown
11-10-2020, 09:45
Cześć,
Jestem tu co prawda nowy, możliwe że to nie jest ten dział, lub też był taki temat ale nie uzyskałem odpowiedniej odpowiedzi (jeśli jest to proszę o przekierowanie).

Mam taki problem, kupiłem mieszkanie w kwietniu, w lipcu Pan od podług wycyklinował mi drewnianą podłogę i nałożył lakier (choć nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego). Teraz pod koniec września zauważyłem na podłodze białe plamy, kropki. Nie wiem czy to wina źle zrobionej podłogi przez owego Pana czy możliwe że to jakiś grzyb/pleśń wychodzi na podłodze? Zmywałem kilka razy te kropki bo myślałem że to coś się wylało/kapnęło ale niestety nie bo w tym samy miejscu pojawia się na nowo. Proszę o pomoc/radę.
Zdjęcie jak to wygląda:
449000
449001
449002

henrykow
11-10-2020, 09:52
Czy powierzchnia w miejscach gdzie występują te kropki jest równa? Bo wygląda mi to na jakieś odpryski lakieru po malowaniu. Po malowaniu zostały małe pęcherzyki i teraz gdy zaczęto korzystać z podłogi te pęcherzyki pękły.

goldencrown
11-10-2020, 10:43
Czy powierzchnia w miejscach gdzie występują te kropki jest równa? Bo wygląda mi to na jakieś odpryski lakieru po malowaniu. Po malowaniu zostały małe pęcherzyki i teraz gdy zaczęto korzystać z podłogi te pęcherzyki pękły.

Tak powierzchnia jest równa, nie ma ubytku w tym miejscu, wręcz mam wrażenie tak jak by to był nalot, bo można to zdrapać. Dodatkowo jak zmyje to na mokro to na chwile znika, ale po jakimś czasie wychodzi na nowo.

grinio
12-10-2020, 13:30
Wygląda że żywica wychodzi z drewna.
Może trzeba jeszcze jedną warstwę lakieru położyć?
Może nieodpowiedni lakier?
Czym dokładnie było to malowane i jakie to drewno?