PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż siłowników bramy



JacekF
12-10-2020, 05:30
Cześć. Stawiam u siebie przód ogrodzenia. Ogrodzenie panelowe + 3 słupki murowane w miejscu furtki i bramy wjazdowej. Niestety mam trochę popiepszony teren i dom nie jest równolegle do drogi. Dlatego musiałem zrobić ogrodzenie równolegle do drogi ponieważ gdybym chciał równolegle do domu to jeden płot z jedej strony zaczynał by się przy samej drodze a z drugiej byłby cofnięty o 6m w głąb działki.
No ale do rzeczy. Teraz gdy postawię słupki to nie będą one prostopadle do domu tylko będą lekko skręcone. Po otwarciu lewego skrzydła bramy, skrzydło będzie wchodzić trochę na wjazd. Czy da się ustawić siłownik (przy montażu lub programowo) w taki sposób by z tej jednej strony otwierał skrzydło bramy trochę szerzej? Jeśli tak to czy z każdym siłownikiem jestem w stanie coś takiego zrobić?

zbigmor
12-10-2020, 09:25
Da się trochę szerzej, ale czy to wystarczy musisz sam ocenić. Może lepiej samą bramę ustawić pod kątem, aby się otwierałą wprost na dom?

Bertha
13-10-2020, 17:24
Na długości skrzydła bramy zrób szerszą nawierzchnię (poszerzenie w kierunku ogrodzenia) , drugie skrzydło zatrzyma się nad trawnikiem.

JacekF
14-10-2020, 17:32
Da się trochę szerzej, ale czy to wystarczy musisz sam ocenić. Może lepiej samą bramę ustawić pod kątem, aby się otwierałą wprost na dom?

Potrzebuję by brama otwierała się 10-20cm szerzej. Przynajmniej to jedno skrzydło. Myślałem dać bramę pod kątem by była na wprost domu jednak wtedy jeden słupek musiał by być 1m od drogi a drugi prawie 5 metrów. Myślałem jeszcze nad siłownikami ramieniowymi. Czy one nie otwierają szerzej bramy?

zbigmor
18-10-2020, 12:19
Wybierz napęd i sprawdź w specyfikacji.