PDA

Zobacz pełną wersję : Szafka RTV - to nie takie proste ...



gogush
12-10-2020, 18:52
Chciałem się podzielić dwoma doświadczeniami przy doborze szafki RTV. Pierwsze dotyczy tego że .... można taniej ;) . Wiem że to brzmi kuriozalnie ale okazało się że mój wykonawca szafek w kuchni kazał na siebie czekać z wykonaniem szafki RTV .....2 lata. Mojej Małży miarka się przebrała i zażądała abym coś z tym zrobił ... więc zrobiłem :) .
Znalazłem innego wykonawcę (jak sie okazało znajomy z którym wódkę piłem 8 lat temu ;) - POLECAM - kontakt na priv) i powiem szczerze to był strzał w 10 !. Cena 30% niższa niż zaproponowana przez pierwszego wykonawcę no i juz wykonanana! (3 tygodnie)
Wyglądała tak
449074

Z szafki jesteśmy bardzo zadowoleni ale ........ no właśnie teraz przechodzimy do drugiego doświadczenia.

Szafka z fornirem , jak widać na zdjęciu gruby blat i boki , jednym słowem kawał mebla. Niestety mój leciwy DENON (rocznik 2008 :) ) zasilający 2 strefy (salon 5 głośników , kuchnia 2) powoduje że temperatura w szafce to 40 stopni (temperatura wyższa o 10stopni skraca życie o 50% sprzętu elektronicznego)

No i się zaczęło ... jak sobie z tym poradzić ?
Poszukując odpowiedzi znalazłem odpowiedzi w Internetach : zrób ażurową ..... hehe ubawiłem się do łez .....:bash:

Więc jak ochłodzić szafkę ? Znalazłem kilka urządzeń ale ich ceny trochę mnie zwaliły z nóg.
Więc opracowałem system chłodzenia (akceptowany przez moją żonę)
Ponieważ nie chciałem stracić wyglądu szafki znalazłem estetyczne kratki wentylacyjne (czarne) , otwory fi 100 (najmniejsze jakie znalazłem) pasowały do zamontowania wentylatorów 120 . Do tego regulator obrotów aby nie hałasowało no i ..... znalazłem w swoich "przydasiach " sterownik pieca z minimalnym ustawieniem temperatur 35 stopni :D (wiem wiem już zamówiłem ładny termostat z wyświetlaniem temperatury z krokiem co 0,1 stopnia) , chodziło bardziej o Proof of concept :)

Ale UWAGA , działa !!
Temperatura spadła do ok 32 stopni czyli nieźle
a wygląda to teraz tak (widoczne dwa otwory do wentylacji , pod spodem 3 otwory fi 80) :
449072

Jak radzicie sobie ze sprzętem RTV/audio ?

Elfir
15-10-2020, 21:41
nie mamy :)

gogush
16-10-2020, 10:43
nie mamy :)

Szafek czy problemów z szafkami ? :)

BTW dodałem jeszcze od spodu wentylatorki fi 80 i spadło do 31 stopni. Tutaj było łatwiej z negocjacjami z moją ładniejszą połową bo nie widać wentylatorów , chyba na tym zakończę tuning szafki RTV. Choć czeka mnie jeszcze szafka w sypialni gdzie też jest wzmacniacz .....

gnago
16-10-2020, 11:44
Podzielamy twoją radość, zgrabnie się uwinąłeś . Ale..... TV jest teraz passé, jeszcze szafka i drogo skoro za kilkadziesiąt złoty można ze średniej półki kupić wieszak na ścianę TV. Kupuje się duży internet z podłączeniem do dużego monitora/TV I via net ogląda telewizję . Przychodzą po podatek za TV pokazuje się TV bez anteny tylko internet. No można i przyzwoity projektor ,ale to większe pieniądze i wypas też -obraz na całą ściankę

gogush
16-10-2020, 12:13
Podzielamy twoją radość, zgrabnie się uwinąłeś . Ale..... TV jest teraz passé, jeszcze szafka i drogo skoro za kilkadziesiąt złoty można ze średniej półki kupić wieszak na ścianę TV.


może tego nie widać ale TV "wisi" a nie jest oparty na szafce . Celem szafki było schowanie : aplitunera (widać go na zdjęciu - dość duży) , wzmacniacza 3 strefy (na zewnątrz) , stabilizatora napiecia , XBOX X, XBOX 360, blueray ,switcha, gramofon (po prawej pod szybą) , winyle i płyty do XBOXow a nie stawiania na szafce TV :)




Kupuje się duży internet z podłączeniem do dużego monitora/TV I via net ogląda telewizję .


Tu dużo opowiadać ale mam lokalny IPTV ale to nie ten dział aby o tym pisać :)



No można i przyzwoity projektor ,ale to większe pieniądze i wypas też -obraz na całą ściankę

Mam ale to te z nie to miejsce na dyskusje (choć mojej żonie nie podoba się pod sufitem ekran (rozwijany)

sylwia_stalin
21-09-2021, 12:19
polecam szafki rtv ze strony https://tonimeble.pl/szafki-rtv solidne, ładne, wysoka jakość odpowiednia cena.