PDA

Zobacz pełną wersję : Ilu tu jest użytkowników Home Assistanta?



eMdzeJ
17-10-2020, 11:40
Pochwalicie się jakimiś fajnymi rozwiązaniami?

Ja mam na nim całe sterowanie ogrzewaniem (5 zrobionych przez siebie termostatów z pomiarem temperatury i wilgotności), pętlami podłogówki i obiegiem CWU. Sterowanie biegami rekuperatora i podgląd produkcji inwertera. Do tego podlewanie automatyczne na 8 stref - tu muszę sobie dorobić własny zliczacz deszczu bo opieranie się na prognozach się słabo sprawdza. Jakoś się nie mogę zebrać do spięcia z systemem alarmowym, ciągły brak czasu :/

Danych z inwertera mam zamiar w przyszłości użyć do sterowania pompą ciepła w celu maksymalizacji zysku z własnej produkcji prądu.

Strategiczne rzeczy (np ogrzewanie) są zrobione tak aby działały nawet bez komunikacji z HA.

agb
18-10-2020, 15:43
Rozwiązań multum znajdziesz na polskiej grupie HA na FB. Ja mam dużo pomiarów, mniej sterowania i automatyki, które stopniowo w miarę potrzeb buduję.

kroles
18-10-2020, 17:47
Podgląd ogrzewania, pogoda, światło, kamery, CO2, wentylacja, i parę innych pierdół.

Apacer
19-10-2020, 10:34
I polecam NodeRed Polska na FB

eMdzeJ
19-10-2020, 14:27
I polecam NodeRed Polska na FB

ja się z node red wycofałem. Jak byłem świeżakiem dużo lepiej mi się wszystko robiło obiektowo w NR. Jak się nauczyłem HA to przepisałem sobie wszystko na automatyzacje w samym HA. Wg mnie jest stabilniej. Jedna mniej rzecz która może przestać działać.

Apacer
26-10-2020, 19:59
A macie rs485 obsługę przez HA czy portowanie inną apką?

agb
26-10-2020, 20:32
Masz na myśli Modbusa? HA ma obsługę natywnie (https://www.home-assistant.io/integrations/modbus/). Mam tak spięty reku thessli za pomocą konwertera do eth i liczniki za pośrednictwem dongla plus mbusd (https://github.com/3cky/mbusd). Nie jest to wymagane, ale tak mi akurat pasuje.

Apacer
27-10-2020, 20:35
niby natywnie, ale konwerter usb/485 mimo wykrywania nie odbiera sygnałów. konwerter eth do modbusa nie współpracuje (mimo iż moxa :) ) . Aktualnie przesiadłem się na intel atom i robię od nowa zabawki, tutaj mam 6x com w tym 4x422/485 myślę, że wystarczy

agb
27-10-2020, 21:56
Wszystko współpracuje. Tylko z modbusem trzeba się niestety pobawić żeby znaleźć działające ustawienia.

kroles
28-10-2020, 07:51
U mnie modbus działa i po RS232 do PLC Fateka, i po Eth do modułu WISE-4060 Advantech w ogródku. Potwierdzam, trochę czasu mi zajęło znalezienie, pod jakimi adresami szukać danych.

Apacer
28-10-2020, 21:48
;) może nie szukanie ustawień skoro domoticz z mbpoll ruszyl z kopyta z ustawieniami pod skryptem, a HA opooorne :yes:

agb
28-10-2020, 23:24
HA korzysta z pymodbus ;)

Misiek.Miskow
29-10-2020, 17:18
mam 4 dongle USB - RS 232 i 485
i dziala super

jedyne co to problem, ktory jest na ktorym USB przy instalacji

pozdrawiam

Owczar
25-11-2020, 15:09
Zgłaszam się i ja.
U mnie HA działa jako interfejs użytkownika, monitorowanie, zbieranie danych, integracja oraz automatyzacje.
Core instalacji oparty na sterbox.

Niestety prawie wszystko under construction ;)
HA ogarnia/będzie ogarniał tematy jak niżej:
Sterowanie refleksolami w zależności od nasłonecznienia danej strony budynku, temperatury wewnątrz i na zewnątrz. Tak by max chronić przed słońcem latem - jeśli potrzeba.
Sterowanie ogrzewaniem i chłodzeniem - 8 stref.
Sterowanie wentylacją - wymianą, wentylowaniem, osuszaniem, nawilżaczem
Sterowanie oświetleniem - wszystkie punkty
Sterowanie pompą ciepła - optymalizacja pod PV i 2 taryfę, nagrzewanie CWU itd monitorowanie pracy.
Sterowanie podlewaniem ogrodowym - póki co z kalendarza, narazie obmyślam pomiar wilgotności gleby
Sterowanie głosowe - AIS itd.


Na ten moment mam spiętą całą wentylację oraz pompę ciepła.

kroles
25-11-2020, 16:47
Ambitnie, powodzenia i cierpliwości w składaniu wszystkiego do kupy :)

Owczar
25-11-2020, 17:26
Te bardziej skomplikowane inyegracje działają już :) reszta to kwestia czasu.