PDA

Zobacz pełną wersję : wentylacja dachu 4-spadowego



kruszek
30-10-2002, 09:47
Od długiego czasu zastanawiam sie na pewnym problemem. Mam cztero-spadowy dach pokryty deskami i papą. Zamierzam go ocieplić i przykryć blachodachówką. Z tego co wiem powinienem pozostawić około 2cm przestrzeni miedzy wełną a deskami + szczelina na dole i na górze aby umozliwić obieg powietrza. Jak mam zrobić szczeline na górze jezeli, nie wypada ona w kalenicy ale w krokwi narożnej do którj przybite są deski. Ponieważ kalenica ma długość około 1 m, więc problem ten dotyczy praktycznie każdego pasa ocieplenia między krokwiami. Myśle ze powinno być jakieć rozwiązanie tego problemu, bo przecież nie tylko ja mam taki dach.

Pozdrawiam

WM
10-11-2002, 01:10
Zastosowałem u siebie wkładki wentylacyjne Nicoll. Przy samych narożnikach w krokwiach są otwory do połaci bocznych przez które odbywa się wentylacja. Wkładki wystają ok 4 cm ponad dach, więc poniżej łat. Mam dachowke, ale to nie powinno być różnicą

kruszek
10-11-2002, 22:23
Dzięki WM.
Myślałem że już nikt mi nie odpowie. Myślę że to dobry pomysł, nie rozumiem tylko gdzie powinny być otwory: w deskach przy krokwi narożnej czy w samej krokwi narożnej. I jeszcze jedno pytanie, które wywietrzniki zastosowałeś, czy sa one na stronie: http://www.nicoll.pl/nicoll/nicoll/wentylacja.htm

Kruszek