PDA

Zobacz pełną wersję : Taśma do folii i do muru



Robinson74
21-10-2020, 21:36
Szukam taśmy klejącej, która przyklei się zarówno do folii jak i do muru z betonu i z gazobetonu.
Chcę sobie zakleić folią przezroczystą wszystkie okna, szczególnie od środka, żeby nie uszkodzić szyb, ram, ani okuć podczas dalszych prac. takich jak elektryka, hydraulika, tynki, wylewki, itd.
https://allegro.pl/oferta/tasma-naprawcza-duct-tape-srebrna-48-mm-50-m-8616470468
TAŚMA NAPRAWCZA DUCT TAPE SREBRNA 48 MM 50 M

A może ktoś ma lepszy pomysł?

Saskian
22-10-2020, 21:58
Do okien nie używaj tej srebrnej taśmy, bo potem nie doczyścisz ramy. Pamiętaj też żeby kleić jak najmniejsze kawałki taśmy do ramy i nie po całości, ale na rogach i po środkach. Okurzyć i tak ci się okurzy, ale przynajmniej nie spędzisz godzin na szorowaniu ram i folia ochroni szyby przed odpryskami itd.
Jeśli chodzi o taśmę, to nie chce robić reklamy, ale "niebieski delfin" ma bardzo fajne produkty właśnie do zabezpieczania okien itd. więc polecam sprawdzić ich ofertę :)

Robinson74
22-10-2020, 22:51
OK, dzięki za info.
Taśma do ramy czy do skrzydła to inna inszość.
Na razie chciałem zrobić coś w stylu "firanki" z folii przezroczystej poprzez przyklejenie folii do nadproża na całej szerokości okna.
Stąd moje pytanie o taśmę klejącą, którą przykleję folię do muru, a nie do ramy okna. :)

Kaizen
22-10-2020, 23:14
Jak sobie wyobrażasz tynkowanie, jak będą taśmy przyklejone do ścian?

Weź ekipę od tynków, niech przyklei listwy - do tych listew przykleja się dopiero folie. Odklejać nie trzeba, bo odrywa się taki kawałek tej listwy razem z folią, więc taśma może być i super mocna i brudząca.

Coś takiego jak na filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=qFS-ZkAE_SQ

Jakbyś potrzebował, to analogicznie działają listwy zewnętrzne.

A sam tych listew nie przyklejaj, bo one wyznaczają też grubość tynku - więc to broszka tynkarzy.

Robinson74
23-10-2020, 09:49
Jak sobie wyobrażasz tynkowanie, jak będą taśmy przyklejone do ścian?
Ale tynkowanie dopiero za pół roku.
A ja chcę sobie coś grzebać w domu w tym czasie i robić instalacje (np. prąd, hydraulika). No i chodzi mi też o okucia i zawiasy, żeby je jakoś zabezpieczyć przed pyłem.

pandzik
23-10-2020, 10:19
Tynkarz zabezpiecza okna. jak wspomniano folią do listew.
Okucia kupuje sie schowane wtedy nie ma problemu. :)
Instalacje i hydraulikę mozesz robić bez zabezpieczenia okien. Nic sie nie stanie. Możesz miejscowo zasłonić podczas rowadzenia prac w poblizu.

Robinson74
23-10-2020, 16:18
OK, ale przy okazji chciałbym też zabezpieczyć ciepłe parapety przed słońcem na rok, bo elewacja dopiero za rok. .