PDA

Zobacz pełną wersję : Rekuperator w szafce ???



kaszpir007
30-10-2020, 09:37
Witam !

Mam rekuperator Alnor ministair 250. Nieduży kompaktowy rekuperator o wydajności 220m3. Jest on w pomieszczeniu gospodarczym. Do najcichszych nie należy i czym wyższe obroty wentylatorów i wydajność tym większy hałas w pomieszczeniu.

Wiem że sporo osób ma zbliżonej wydajności rekuperatory i zapewne zbliżony problem.

Myślałem aby przenieść jednostkę na nieogrzewany strych , ale to znów przeróbki a później zabawa w ocieplenie jednostki z rurami bez pewności że nie ucierpi na tym sprawność urządzenia.

Pomyślałem więc aby może zrobić jakąś wiszącą szafkę , wnętrze obić gumami stosowanymi to tłumienia hałasu i w ten sposób ograniczyć halas.
Wiem że poprzednia mój rekuperator Kinetic 250 był "przygotowany" do montażu właśnie w szafce (szafie) .

Czy ktoś z Was miał taki problem i jakoś "wyciszał" rekuperator ?
Jeśli tak to czy efekty takiego "wyciszenia" były duże ?
Dzięki !

fotohobby
30-10-2020, 10:04
.

Pomyślałem więc aby może zrobić jakąś wiszącą szafkę , wnętrze obić gumami stosowanymi to tłumienia hałasu i w ten sposób ograniczyć halas.
Wiem że poprzednia mój rekuperator Kinetic 250 był "przygotowany" do montażu właśnie w szafce (szafie) .

Czy ktoś z Was miał taki problem i jakoś "wyciszał" rekuperator ?
Jeśli tak to czy efekty takiego "wyciszenia" były duże ?
Dzięki !

Mam tak zamontowanego Kinetica i różnica jest duża.
Na tyle duża, że nie doszedłem jeszcze do zamontowania pianek, czy mat wyciszających o których pierwotnie myślałem

kaszpir007
30-10-2020, 10:48
Mam tak zamontowanego Kinetica i różnica jest duża.
Na tyle duża, że nie doszedłem jeszcze do zamontowania pianek, czy mat wyciszających o których pierwotnie myślałem

Szafka jakaś specjalna ? Dużo większa od reku ? Sam robiłeś czy kupiłeś gotową szafkę ?
Może jakieś zdjęcie ?

cezary.pl
30-10-2020, 20:24
Myślę że zamknięcie hałasu w szafce jest dobrym pomysłem.
Widziałem takie rozwiązanie w lokalach biurowych na wynajem. Reku, nazwy nie pamiętam, było schowane w szafce kuchennej wiszącej w kuchni.
Po otwarciu szafki hałas z reku był bardziej słyszalny.
WM była tak zaprojektowana że w każdym pomieszczeniu był nawiew i wywiew.

fotohobby
30-10-2020, 20:58
Szafka jakaś specjalna ? Dużo większa od reku ? Sam robiłeś czy kupiłeś gotową szafkę ?
Może jakieś zdjęcie ?

Proszę. Stolarz robil:
449706

pandzik
30-10-2020, 21:29
Ale po co wyciszać reku w gospodarczym? Ja mam włazience, za murkiem, nad pralką. jeszcze bez drzwiczek, ale hałas nie jest uciązliwy. Poza łazienką niesłyszalny. Dziwne. :)

fotohobby
30-10-2020, 21:44
Po to, by nie było go słychać wcale...
Poza tym - tak mi się bardziej podoba :)