PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja wieńca ścian szczytowych



CirrusStratus
01-11-2020, 17:09
Witam,
czym ocieplić wieńce ścian szczytowych? Elewacja ocieplona jest wełną 25cm do membrany. Poddasze ocieplone jest do jętek. Ściany szczytowe od środka na nieogrzewanym strychu zamierzam ocieplić wełną elewacyjną 20cm. I teraz pytanie czy wieńce ścian szczytowych lepiej ocieplić jest również wełną elewacyjną czy wełną do poddasza, czyli tą samą co między jętki i krokwie? Ocieplić ten wieniec do samej membrany czy zostawić jakiś odstęp?449798
449799
449800
449801

Edit: Dodam jeszcze że wieńce ścian szczytowych obniżone są w stosunku do krokwi o 5 cm.

CirrusStratus
02-11-2020, 19:55
Może napiszę jeszcze jakie konkretnie to są wełny. Na elewacji jest twarda rockwool frontrock plus natomiast między jętki i krokwie do ocieplenia poddasza dam miękką isover super mata. Co byście dali na ten wieniec ściany szczytowej?

as-max
08-11-2020, 20:10
Daj taką wełnę, którą da radę tam włożyć na tym etapie. Zazwyczaj są to dość trudno dostępne miejsca i najlepiej je ocielić na etapie wykonywania dachu. Jeśli membrana wysokoparoprzepuszczalna o Sd<0,04m, to do samej membrany. Ważne aby zachować ciągłość izolacji.

jacogi
09-11-2020, 19:19
podepnę się i zapytam, co dać na ocieplenie ściany szczytowej od góry jak u mnie tam jest mała szparka -1 cm do deskowania ?.

pandzik
09-11-2020, 21:12
No jak masz tam małą szparkę to znaczy , że masz duzy problem - przemarzanie ściany.

jacogi
10-11-2020, 13:19
OK, a jaka jest minimalna dopuszczalna szerokość?...będę musiał dociąć gumówką..Pozdrawiam

swierol
10-11-2020, 16:50
Nie wiem czy istnieje minimalna grubość tej izolacji. Ja przy planowanej izolacji ścian styropianem o grubości 20cm na szczyty położyłem 15cm. Jak dla mnie taka minimalna sensowna grubość izolacji tego miejsca to 10cm. Niestety mało który budowlaniec pamięta o tej izolacji. Kończy się to cięciem gazobetonu lub tłuczeniem pustaków ceramicznych:/ Ja zareagowałem w ostatnim momencie przed kładzeniem dachu a i tak nie obeszło się bez jednego babola, mianowicie dekarze nie odsuneli mi pary krokwi od szczytu i dolega do samego muru od wewnątrz (tzn do muru dolega na grubości 1cm bo reszta to styropian na szczycie). Jornąłem się dopiero jak robiłem porządki na budowie. Ale cóż, przeżyje.

jacogi
10-11-2020, 19:39
oK, czyli gumówka :bash: Dzięki.