PDA

Zobacz pełną wersję : Drenaż, studnia, jak wypuścić do rowu



Tomek_poznan2
04-11-2020, 22:40
Witam

Chciałem prosić o poradę jak pozbyć się wody z działki, teren nie dość że mokry, w okolicy nie ma kanalizacji, to do tego teren gliniasty więc jak mocno pada to po działce nie da się kompletnie chodzić.

Układ jak na zdjęciu.
Dom z założonym drenażem, który bardzo dobrze zbiera wodę. Z rury drenarskiej woda leci jak z kranu.
Rura drenarska kończy się około 2 metry od ogrodzenia, planuje tam studzienkę kanalizacyjną 315mm średnicy.
Problem w tym, że wody zbiera się bardzo dużo. Teren jest gliniasty, z analizy geologicznej widzę że jest cały czas glina albo ił:
1) ziemia
2) gliny pylaste 0,4 - 1m
3) iły wilgotne od 1 do 1,7m
4) iły próchniczne
5) namuły gliniaste przewarstwione torfem (od 2,7m)
6) piaski drobne, nawodnione - na głębokości 4,5m

a jednocześnie napisane że wody gruntowe są na głębokości 2,15m

I teraz mam 3 opcje i nie wiem która będzie najlepsza:

1) zrobić studzienkę kanalizacyjną, żeby się ta woda rozsączała sama, tylko teraz nie wiem na jaką głębokość?
2) zrobić studzienkę powiedzmy 3m, na dole kamyk, co się rozsączy to ok, a co zostanie to wypompuje pompą po przekroczeniu określonego poziomu (zwykła pompa z pływakiem)
3) opcja 2 + przepuszczenie rury w kierunku rowu melioracyjnego.

opcja 3 wydaje się najlepsza, tylko jak fizycznie wsadzić te ok 2m rury w kierunku rowu?

opcja 2 - na pewno będzie spełniać swoje zadanie, tylko przy dużych opadach pompa by chodziła pewnie 2-3 dni.

z góry dziękuję

449900