PDA

Zobacz pełną wersję : Woda na oknach rano.



mtdeusz
05-11-2020, 08:35
Witam mam problem z wodą na oknach rano jak się wstanie to wewnętrzne szyby w oknach są bym powiedział aż zalane wodą.

Kratki wentylacyjne drożne, czuć, że ciągnie wiec co może być tego przyczyną?

Okna 2 szybowe.

mistalova
05-11-2020, 09:37
Przyczyny mogą być dwie - słabe wkłady, lub niewystarczająca wentylacja. Zrób próbę - śpij jedną noc z uchylonym którymś oknem - jeśli rano okna będą suche to słaba wentylacja, jeśli mokre - kiepskie wkłady okien.

mtdeusz
06-11-2020, 09:14
Uchyliłem lekko okno na noc i szyby rano były suche.

mistalova
06-11-2020, 11:15
No to jest zbyt słaba wentylacja.
Ile i jakie masz nawiewniki?

mtdeusz
06-11-2020, 11:27
0

kaszpir007
06-11-2020, 13:33
0

No to nie masz żadnej wentylacji.

Zamontować oknach nawiewniki i problem zniknie.

Aby działała wentylacja musi być nawiew i .. wywiew inaczej nie działa.

matius01
06-11-2020, 17:27
Nie jest czasem tak, że jedno pomieszczenie w domu jest nawiewne, a pozostałem wywiewne? I tam gdzie masz pomieszczenie nawiewne wystarczy, że będziesz miał okno na mikro i sprawa powinna być częściowo rozwiązana.

Miałem podobną sytuację, ale u mnie problem zlikwidowało dopiero ocieplenie domu i zlikwidowanie mostków termicznych.

kaszpir007
06-11-2020, 22:02
Nie jest czasem tak, że jedno pomieszczenie w domu jest nawiewne, a pozostałem wywiewne? I tam gdzie masz pomieszczenie nawiewne wystarczy, że będziesz miał okno na mikro i sprawa powinna być częściowo rozwiązana.

Miałem podobną sytuację, ale u mnie problem zlikwidowało dopiero ocieplenie domu i zlikwidowanie mostków termicznych.


Nie .

W każdym pomieszczeniu gdzie przebywa człowiek powinien być nawiew czy to w oknie czy to w murze.
W łazienkach i kuchni nie daje się nawiewów a tam montuje sie wywiewy.

Musi być nawiew i musi być wywiew. Jak tego nie ma to znaczy nie ma wentylacji i pojawia się wilgoć i grzyb ...