PDA

Zobacz pełną wersję : Wideodomofon ip



Prosilence
06-11-2020, 19:57
Cześć
Chciałbym zakupić wideodomofon ip który będzie kompatybilny z google home. Tudzież z google assistant. Chodzi mi o sterowanie bramą przy użyciu asystenta. Nie mogę znaleźć nic konkretnego w sieci na ten temat. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

TomekWaw
09-11-2020, 14:51
Wideofony, które mają gotową integrację z Google Home (Ring, Arlo, Eufy, Nest, Ezviz) to na ogół "zabawki", które nie mają wbudowanego przekaźnika. Jeśli kupisz wideofon z prawdziwego zdarzenia który ma API (np. Doorbird), to możesz taki przekaźnik wysterować po http z Node-RED. Wówczas możesz go też zaprezentować jako przełącznik w Google Home za pomocą pluginu do Node-RED który się nazywa NORA. W zależności od potrzeb do takiego tematu możesz też inaczej i do sterowania bramy po prostu podłączyć przekaźnik Shelly, który integrację z Google ma out of the box.

Prosilence
07-02-2021, 18:59
Hej
Finalnie kupiłem hikvision DS-KIS702. Zależało mi na wyświetlaczu wewnątrz. Domofony bez wyświetlacza mnie nie interesowały. Zaletą jest to ,że ładnie to zepnę z monitoringiem. Minus, brak możliwości spięcia z home assistant, przynajmniej na tą chwilę.

Tomkii
13-02-2021, 22:14
Przecież bramą możesz sterować równolegle do domofonu. Dołóż przekaźnik sterowany przez HA.

Bojaki
16-02-2021, 22:35
Przecież bramą możesz sterować równolegle do domofonu. Dołóż przekaźnik sterowany przez HA.

Jak to jest z przekaźnikami? Teraz mogę otwierać bramę pilotem i domofonem.
Chciałbym tak jak przedmówca zintegrować ją z GH (domofon nie jest kompatybilny) oraz mieć jednego pilota do bramy i garażu (teraz mam osobne) - czy wtedy też potrzebuję dokładać kolejny przekaźnik do bramy? Czy możesz jakiś polecić?

A druga sprawa - jak się ma taki przekaźnik do faktycznego stanu bramy? Czy otwieranie jednocześnie pilotem, domofonem i przekaźnikiem nie spowoduje problemów z automatyzacją?

Przepraszam za jakość pytań, nie mam o tym pojęcia. Dziękuję z góry!

Tomkii
19-02-2021, 14:30
Ja jestem trochę zielony w zakresie systemów. Ale domofon to nie rakieta kosmiczna. Furtkę/bramę otwiera/zamyka przez zwarcie za pomocą przekaźnika. Więc dołączając tam cokolwiek równolegle można tym sterować.
I tak np. ja się bawię na systemie Tuya/Smart life (bezprzewodowy), to jest dostępny sterownik bramy. Ma opcję pokazywania stanu po podłączeniu do niego czujnika kontraktonowego.
W ten sam sposób można zejść z dwóch pilotów do jednego. Jeśli np. jeden to Nice a drugi XXX, to dokupujemy do XXX odbiornik pilota Nice :).