PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy dom i poddasze nieużywane -ocieplenie



przemeks19
07-11-2020, 19:11
Witam

Mam dylemat.
Mam parterowke i wysoki dach z możliwością zagospodarowania poddasza w przyszłości, mam porobione podejścia pod kanalize i instalację.
I teraz pytanie. Ile dać styropianu na górę??
Ogrzewanie myślę będzie z grzejników a ściany będą tam gdzie jest stolec zabudowane ze stelaży z karton gipsu.

I drugie pytanie.. robić tam wylewkę potem ewentualnie kuc pod rury kanalizy czy z osb podłogę zrobić?? Boję się bo w osb potem w styropian wejdą myszy i zdegraduja mi styropian.

Pozdrawiam i czekam na opinie.

Kaizen
07-11-2020, 21:08
Połóż wełnę z rolki na stropie. Jak będziesz zagospodarowywał - przełożysz na połaci i zrobisz podłogę jak zechcesz.

przemeks19
08-11-2020, 08:05
Czyli co legary i wełna potem OSB?

Kaizen
08-11-2020, 09:33
Czyli co legary i wełna potem OSB?

Folia, wełna i ewentualnie membrana paroprzepuszczalna (tania) żeby się nie kurzyło.

przemeks19
08-11-2020, 10:14
Ok ale chodzi mi o to żeby narazie sobie zrobić ten strych, graciarnie, żeby dało się po tym stabilnie chodzić, coś tam podstawić. Coś co zastąpi mi wylewkę

Michał Ursa
04-12-2020, 15:18
Jeśli na legarach położysz OSB i zostawiasz między płytami szczeliny to masz rozwiązanie użytkowe.
Będzie ciepło, nie będzie problemu z parą. Jak zdecydujesz się na rozwiązanie docelowe praktycznie wszystko oprócz osb wykorzystasz instalując to w połaci dachu.