PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie poddasza od środka płytami PIR



adasko185
09-11-2020, 15:06
Witam,

Chciałbym ocieplić poddasze użytkowe od środka płytami PIR, czy np jak położę pomiędzy krokwie 10cm płyty i pod krokwie kolejne 10cm to będzie ok ? Na krokwiach jest membrana, w domu będzie rekuperacja, krokwie mają po 20cm grubości. Na początku chciałem normalnie wełną ale jak zobaczyłem co potrafi kuna na własne oczy to już nie chcę, tym bardziej że już jedna była i u mnie.

kryzys
09-11-2020, 15:22
Jak miała by ta kuna tam wejść ? chcesz jej zostawić jakieś okienko czy co ? dobrze zrobiony dach nie pozwoli żadnej gadzinie podłej tam wejść .

adasko185
10-11-2020, 08:35
Jak miała by ta kuna tam wejść ? chcesz jej zostawić jakieś okienko czy co ? dobrze zrobiony dach nie pozwoli żadnej gadzinie podłej tam wejść .

Dobrze powiedziane "dobrze zrobiony" ale nie u mnie, dach z dachówki i kuna wchodzi pod membranę

kryzys
10-11-2020, 10:47
To poszukaj gdzie te miejsca i zabij kunę a potem podbitkę przybij czy coś i tyle .

adasko185
10-11-2020, 11:55
To poszukaj gdzie te miejsca i zabij kunę a potem podbitkę przybij czy coś i tyle .

to musiał bym chyba pół dachy poprawiać, narazie trwa walka z wykonawcą który spartolił i nie mogę nic zrobić dopóki sprawa się nie wyjaśni a widać już że to zajmie sporo czasu i nie mogę zrobić podbitki, a prawdopodobnie dach będzie zdemontowany, ale kiedy ? tego nikt nie wie a chciałbym coś robić na tej budowie dalej dlatego pytam o pir