PDA

Zobacz pełną wersję : Strop lany plus nadlewka z podłogówą



muszkieter7
09-11-2020, 18:46
Poprzedni temat żeby zrobić podłogowe w syropie upadł, teraz na topie jest na wylanym stropie 5 cm styro podłoga, wylewka 8 cm z pompy do zalania rurek. Będzie to dobrym rozwiązaniem?

jajmar
09-11-2020, 18:50
Poprzedni temat żeby zrobić podłogowe w syropie upadł, teraz na topie jest na wylanym stropie 5 cm styro podłoga, wylewka 8 cm z pompy do zalania rurek. Będzie to dobrym rozwiązaniem?

Co rozumiesz przez wylewkę z pompy ? Jak planujesz beton to zły pomysł.

muszkieter7
09-11-2020, 20:08
Beton ew anhydryt ale czemu nie beton? Pomijam właściwości dot przewodzenia ciepła, bo to wiem że gorzej.

jajmar
09-11-2020, 21:00
Do wylewek używa się drobniejszych kruszyw niż do betonów konstrukcyjnych, takie wylewki najczęściej wykonuje się za pomocą miksokreta który podaje mieszankę na miejsce wbudowania. Są to półsuche mieszanki, których pompa z gruszką nie jest w stanie podać. Zresztą nie wyobrażam siebie jak operator pompy przez okno wsadza końcówkę pompy.

muszkieter7
09-11-2020, 21:56
Zalewanie było by przed położeniem dachu

Kaizen
09-11-2020, 22:03
Zalewanie było by przed położeniem dachu

Masz magików, co dobrze wypoziomują i zatrą wylewkę z gruchy?

Anhydryt pod chmurką to ryzykowny (delikatnie mówiąc) pomysł.

Bierz za benchmark typowe rozwiązania - i mocno się zastanawiaj, dlaczego inne nie są typowe i szukaj realizacji egzotyków, żeby znaleźć ich wady.

muszkieter7
09-11-2020, 22:42
Takich magików mam, leją pod niwelator, znam ich robotę bo zalewali płytę która jest ostatnią warstwą przed okładzinami.

Kaizen
09-11-2020, 22:51
Takich magików mam, leją pod niwelator, znam ich robotę bo zalewali płytę która jest ostatnią warstwą przed okładzinami.

To przyłóż tam łatę minimum 2m w różnych miejscach.
Zatarcie betonu z grubym kruszywem to też sztuka - a wystające kamyczki to znacznie więcej kleju pod płytki a klejenie drewna to wyzwanie.
Niejeden już tutaj sie zastanawiał, czy lepiej szlifować, czy robić wylewkę samopoziomującą.

jajmar
10-11-2020, 01:06
Takich magików mam, leją pod niwelator, znam ich robotę bo zalewali płytę która jest ostatnią warstwą przed okładzinami.

Jesteś mega naiwnym inwestorem.
Lej wylewki bez dachu, tylko zastanów się czy dasz radę w tej wylewce schować instalację wodną, kanalizację, być może coś z elektryki, o takich instalacjach jak centralny odkurzacz, wentylacja mechaniczna czy inne typu internet czy kamery, alarmy nie wspominam. Naprawdę zrobisz to przed dachem?

Dlaczego wywarzasz otwarte drzwi?

muszkieter7
10-11-2020, 09:57
Może i jestem mega bawimy ale nie potrzebuje nic chować w podłodze bo łazienka nad łazienką, przepusty pod kanalize i wodę robię w stropie, elektryka w ytongu przez przepust, internet po wifi itd, grunt to dobrze przemyśleć przed wysłaniem

Andrzej733
10-11-2020, 16:09
Są pompy stacjonarne, podające beton jak pucki, nie trzeba robić tego przed dachem.
Nie kładź podłogówki tak wcześnie, w trakcie budowy mogą wyjść jakieś dodatkowe przewierty, przepusty czy w ogóle kucie stropu belek.Zrób wszystko w kolejności