PDA

Zobacz pełną wersję : Czym ocieplić dach płaski



samremontuje
13-11-2020, 08:31
Witam wszystkich,

Mam dylemat w kwestii ocieplenia dachu płaskiego i nie mogę znaleźć rozwiązania, którego byłbym w 100% pewny, mianowicie czym ocieplić taki dach? Jest to dach remontowany, pokryty obecnie papą termozgrzewalną. I tutaj jest problem - najchętniej ze względu na koszty zrobiłbym to styropianem ale jest kwestia reakcji styropianu z papą. Niby jest posypka, bo to papa nawierzchniowa, ale boję się, że na łączeniach papy, gdzie tej posypki nie ma, będzie się żarło ze styropianem. Wełna jest dla mnie trochę za droga, o pir to w ogóle nie ma mowy. Jakaś hybryda, 2 cm wełny i na to styropian? Na wierzch najprawdopodobniej pójdzie EPDM.

Elfir
13-11-2020, 14:41
ja mam styropian i papę

RobertJG
14-11-2020, 21:00
styropian

hipodrom
14-11-2020, 21:24
styropian, kliny styropianowe spadkowe, na to papa albo epdm i na to trochę żwiru

key1
17-11-2020, 12:51
obecne papy są uważane za bezpieczne dla styropianu.

Tomek W
25-11-2020, 12:31
wełna monrock max e a jako hydroizolacje możesz użyc dowolny materiał :) papa, membrana epdm, pvc czy inne

wojtekdomus
02-12-2020, 16:08
Przecież papę termozgrzewalna normalnie nakłada się styropian. Oczywiście problemem jest aby nie przepalić styropianu.
Ale jak się połączy te dwa materiały to żądnych reakcji nie ma.

wojtekdomus
02-12-2020, 16:10
jak masz jakieś obawy to połoz między papę a styro folęi budowlaną. Technicznie to nie koniecznie ma sens ale pomoże o tyle ze rozwieje twoje obawy.

AKBUILDING
07-12-2020, 11:49
Witam wszystkich,

Mam dylemat w kwestii ocieplenia dachu płaskiego i nie mogę znaleźć rozwiązania, którego byłbym w 100% pewny, mianowicie czym ocieplić taki dach? Jest to dach remontowany, pokryty obecnie papą termozgrzewalną. I tutaj jest problem - najchętniej ze względu na koszty zrobiłbym to styropianem ale jest kwestia reakcji styropianu z papą. Niby jest posypka, bo to papa nawierzchniowa, ale boję się, że na łączeniach papy, gdzie tej posypki nie ma, będzie się żarło ze styropianem. Wełna jest dla mnie trochę za droga, o pir to w ogóle nie ma mowy. Jakaś hybryda, 2 cm wełny i na to styropian? Na wierzch najprawdopodobniej pójdzie EPDM.

Wszystko zależy od tego w jaki sposób chcesz remontować? Czy chcesz ściągnąć istniejącą papę czy dogrzać do niej kolejną warstwę? I co masz pod istniejącą papą, konstrukcję drewnianą czy żelbet? Standardowy układ warstw na stropodachu nieużytkowym przedstawia się tak: gruntowanie, papa paroizolacyjna, kliny spadkowe EPS100 (jeżeli strop jest bez spadków), termoizolacja podstawowa (wystarczy styropian gr. 100 mm + 150 mm, klejony w dwóch warstwach i na mijankę), na to klejona papa podkładowa i papa nawierzchniowa. Jeżeli chcesz dać EPDM to pamiętaj o tym, że musi być PIR laminowany po obwodzie na attykach bo klej kontaktowy wypala styropian, styropian pod EPDM jak najbardziej. Ale polecam zabalastowanie dachu żwirem bo przede wszystkim zwiększamy wtedy trwałość membrany ze wzgl na zabezpieczenie jej przed promieniami UV.