PDA

Zobacz pełną wersję : Rura kanalizacji i komin kanalizacji



Kalic
15-11-2020, 15:24
Mam pytanie i prośbę w jednym - muszę wykonać połaczenie rury kanalizacji z kominem. Niestety rura jest wyprowadzona w łazience a komin nad sąsiadującym z nią pokojem. Wyglada to tak:

450279

Nie wiem jak (którędy) poprowadzić rurę do komina. Może ktoś będzie miał tu jakiś pomysł jak to wykonać aby prawidłowo funkcjonowało. Z góry dzięki za poradę.

CityMatic
15-11-2020, 17:30
Pod posadzką - i najlepiej jeśli już pchasz do tego komina to powyżej dachu i powyżej górnej krawędzi komina właśnie tą rurą - kanalizacyjną z uszczelkami tak jakby tam miała płynąć woda - szczelnie.

Kalic
16-11-2020, 12:00
Pod posadzką - i najlepiej jeśli już pchasz do tego komina to powyżej dachu i powyżej górnej krawędzi komina właśnie tą rurą - kanalizacyjną z uszczelkami tak jakby tam miała płynąć woda - szczelnie.

Problem w tym, że posadzka już wylana. Jedyne co mi pozostaje to puścić to w ten sposób - rura poprowadzona na stryszek (przykryta płytą G-K) i po podłodze stryszku doprowadzona do komina.

450315

Tylko czy jest to sensowne i będzie działać właściwie.

CityMatic
16-11-2020, 12:25
To napowietrzenie/odpowietrzenie kanalizacji jeśli będzie drożne to będzie działać.

Kalic
17-11-2020, 07:39
Obecnie wyprowadzona jest rura fi75 i pytanie czy mogę ją przejściówką zmniejszyć (zwęzić) do np. fi50 lub mniej. Wolałbym możliwie najmniejszą szerokość zabudowy G-K przy pełnej sprawności działania wentylacji.

Slawko123
17-11-2020, 07:52
fi 50 jak będzie poziomo i dość długie jak planujesz nie spełni swojego zadania.

Poprowadź ta rurę fi 75 pionowo do dachu i tam zrób kominek. To najsensowniejsze wykonanie. Jak kominek w dachu wyjdzie zbyt nisko, to wzdłuż krokwi(pomiędzy nimi) poprowadź wyżej.
Ważne aby ta rura miała duży spadek i miała jak największą średnicę. 75mm wystarczy. Unikaj poziomego prowadzenia.