PDA

Zobacz pełną wersję : drenaż studzienka 315



16-11-2020, 10:27
Witam, fachowcy od drenażu założyli mi rurę ze studzienką fi 315, do tego karbowaną w środku. Po czasie widziałem że są 315 z zewnątrz karbowane a w środku z gładką wkładką, ale jak to mawiają mądry Polak po.... zasypaniu.. Czy jest jakaś rozsądna pompa której pływak nie będzie się zawieszać ? Widziałem takie ze zintegrowanym ale one przecież będą się załączać gdy lustro wody sięgnie wysokość pompy czyli przeważnie 30 cm i podobno są awaryjne. Ktoś coś poleci do tej nieszczęsnej 315 ? Macie takie studzienki u siebie ? Dramat.... ;/

WojtekINST
16-11-2020, 11:37
Jeśli od razu chciałeś wstawiać tam pompę to ta średnica była na starcie pomyłką po kosztach. Pocieszę Cię więc, że karbami w środku się teraz nie przejmuj bo i tak za mała średnica, aby to działało rozsądnie :). Pompy z pływakiem zwykłym (pływającym na przewodzie), uważam za mniej awaryjne od tych zintegrowanych. Może jak będziesz stosował to deszczówki po jakimś filtrze to podziała dłużej ?

No ale coś w teorii Ci jednak dam jako pomysł. Jeśli jest to deszczówka to można by spróbować wstawić przekaźnik kontroli poziomu cieczy (ma sony elektrodowe), a pływak od pompy na stałe obejść (podpiąć do góry). Pompa musi być dobra, aby nie padła, bo serwis od razu pewnie nie uzna Ci gwarancji za takie kombinowanie :(

Pamiętaj to nie RADA tylko POMYSŁ

16-11-2020, 13:01
No niestety wykonawca twierdził że takie robią i już, a ja nie przewidziałem że będzie za wąsko. Z tego co patrzyłem to koszt mało większy a teraz nie było by tematu. Wracając do problemu, WojtekINST to nie mam pomysłu jak zamontować taki przekaźnik, bo wysokość całkowita studni to ok 4 m i przy szerokości 315 cm będzie ciężko. Spróbuję na razie wsadzić jakąś pompę z pływakiem i dobrze ustawić, może nie będzie czepiać o rurę. Czy ktoś może polecić jakąś dobrą pompę?..

WojtekINST
16-11-2020, 15:06
No to w takim razie ja na zasilaniu wstawiłbym zwykły zegar z czasem na ON i OFF. Ustawiłbym co pół godziny działanie na 1-2 minuty ( TO TYLKO PRZYKŁAD CZASÓW ), aby pompa mi się nie przegrzała nawet przy braku wody. Znów to jakaś "kombinacja alpejska", a nie trwałe i pewne rozwiązanie :( .

Jeśli chodzi o pompę to możesz poszukać ebara best one ma z pływakiem. To takie minimum na 250W. Lepsza i mocniejsza jest best 2 ma ale jest większa i ją chyba bym nie ryzykował wsadzać w 315. Taka pompa jest dobra do odwodnienia i zawór zwrotny też na wylocie z niej można założyć, jeśli jest potrzebny :)