PDA

Zobacz pełną wersję : Kochani Fachowcy proszę o pomoc i rade dla mieszczucha



rysa35
29-05-2005, 16:45
Witam milo wszystkich czytajacych ten post, w nadziei ze ktos z Was udzieli mi cennej rady, wskazowki, moj probelm mieszczucha to dzialka, a wlasciwie to co teraz przed budowa na niej jest. Porosnieta zielskiem, nierowna poprostu okropna. Na poczatku sadzilam ze zagospodarowanie ogrodu zostawie po zakonczonej budowie, kolega z pracy uswiadomil mi ze juz przed budowa trzeba zrobic porzadek na dzialce, niestety nic wiecej konkretnego nie umial mi powiedziec. Wiec jezeli znajdzie sie ktos chetny by odpisac na post z gory serdecznie dziekuje :-? [/url][/list][/list][/code]

Redwald
29-05-2005, 20:31
No tak, taką działkę to najlepiej przeorać, spryskać randapem, odczekać rok i zacząć coś robić.
Coś Ty, nie pękaj, żartuję. Może byś opisał więcej co masz w tym ogrodzie, bo może być ogród i ogród. Jeżeli opiszesz w przybliżeniu powierzchnię, gatunki rosnące, co tam jest oprócz zielska i pokopania to może ktoś coś poradzi ciekawego.
Pozdrawiam.

rysa35
30-05-2005, 16:38
He he :D Witaj
Mam na imie Ewa :lol: a co do ogrodu to daleko narazie to sama dzialka o pow. 8 a na ktorej ma byc moj domek /jestem w trakcie zalatwiania formalnoœci zwiazanych zbudowa/. Wiec oprocz zielska chaszczy nie ma nic.Dzieki za odpowiedz, pozdrowka:)

Patsi
31-05-2005, 20:46
Dobrze, że myslisz o sprawie juz teraz, bo ja sie obudziałm po przeprowadzce i mam łakę do pasa za oknem :D Tak na poważnie, polecam przeoranie działki, wytępienie chwastów (pewnie herbicydy, zabieg prawdopodobnie trzeba będzie powtarzać). Oczywiście wykop pod fundament, kolejne partie materiałów budowlanych mogą odkształcić płaszczyznę, ale przynajmniej w okolicach nie zajętych przez "pole bitwy" będzie w miare równo. Potem niekiedy naprawdę trudno jest wjechać pomiędzy dom a ogrodzenie, by wyrównać, zawrócić, a może i dowieźć ziemię, gdy są duże obniżenia terenu. Ziemie polecam na sam początek, by ją później rozplantować. Zastanów sie też, może uda sie już posadzić jakieś roślinki? oczywiście nie w strefie wjazdowej do działki, bo dostawcy i ciężarówy na 99% zniszczą, ale wzdłuż działki albo na "tyłach"? Zaplanuj sporo miejsca na magazynowanie piachu, budulca itp, miejsce na wjazd samochodów dostawczych plus zawracanie; najlepiej do obrysu budynku dodać min. 5m z każdej strony i na reszcie działaj.
życzenia powodzenia od byłego mieszczucha :D

MAREK S
31-05-2005, 21:55
Witam,
Rysa nie przejmuj sie tak az bardzo,wazne co chcesz i co planujesz w tym ogrodzie?Jacy sa sasiedzi tu mam na mysli ogrodzenie czy je trzeba robic a moze tylko cos posadzic zeby odgraniczyc dzialki(widzialem takie domy juz na G.Slasku) o ile nie to pomysl o obsadzeniu swegu terenu,patrz ogrodzenie.
Reszta to juz wasze plany,czy dzieci,zwierzeta itp.....
Zielsko sie zniszczy w pare tygodni,wazny jest plan pamietaj.
Pozdrawiam

Redwald
01-06-2005, 05:04
He he :D Witaj
Mam na imie Ewa :lol: a co do ogrodu to daleko narazie to sama dzialka o pow. 8 a na ktorej ma byc moj domek /jestem w trakcie zalatwiania formalnoœci zwiazanych zbudowa/. Wiec oprocz zielska chaszczy nie ma nic.Dzieki za odpowiedz, pozdrowka:)
No tak, Ewa. A ja myślałem, że Adam :D. Sorry :D.
Na tak małej działce wiele przed budową nie nawojujesz. Bo po rozpoczęciu będziesz miała kupę ziemi z wykopu, kupę piachu na ściany, materiał na budowę. Ja bym poczekał, do postawienia stanu surowego. Wtedy będziesz mogła spokojnie coś posadzić, i nie bedziesz musiała truchleć o każdą roślinkę, czy przypadkiem nie wjedzie ciężkim sprzętem, czy murarz ją zobaczy. Wieksze pole manewru wokół domu. Ogród zdążysz urządzić.