PDA

Zobacz pełną wersję : Deska elewacyjna kompozytowa/styropianowa z pominięciem tynku?



jebadeon
18-11-2020, 19:35
Cześć
Da radę kłaść deskę elewacyjną bez podłoża z tynku? Nie odpadnie to? Mam domek wykończony klejem do styropianu

Saskian
22-11-2020, 14:16
https://muratordom.pl/budowa/elewacja/deski-na-elewacji-aa-Wcc4-kURW-786P.html Tutaj chyba wszystko co potrzebne mają napisane :)

jebadeon
22-11-2020, 17:00
https://muratordom.pl/budowa/elewacja/deski-na-elewacji-aa-Wcc4-kURW-786P.html Tutaj chyba wszystko co potrzebne mają napisane :)

Dzięki, ale w tym linku mowa jest o drewnianych deskach montowanych na ruszcie. Ja mam zamiar kłaść imitację klejoną na ściany :)

gogush
23-11-2020, 21:49
Cześć
Da radę kłaść deskę elewacyjną bez podłoża z tynku? Nie odpadnie to? Mam domek wykończony klejem do styropianu

Właśnie jestem na tym etapie co Ty (po ponad 2 latach mieszkania ;) ) a ze nie miałem czasu czytać "internety" zdałem sie na wykonawców : kleją na zaciągnięty na styropian klej z siatką). Moge jutro sprawdzić co to za klej co kleja imitację deski (jakies tworzywo z włóknem szklanym ta moja deska)

fighter1983
24-11-2020, 05:18
wrecz przy klejonych imitacjach deski wskazane jest klejenie na warstwe zbrojaca a nie na tynk.
klej z siatka, grunt pod deske, klej do deski, deska , lazura.
My po wielu bataliach z roznymi rozwiazaniami - przeszlismy na Greinplast
a tak wogole beda zdjecia dzisiaj chyba w watku ze zdjeciami - z deski Greinplast "BAL Ciosany" w ukladzie pionowym, bez dociec .
Dosc ciekawy efekt

gogush
25-11-2020, 21:14
klej z siatka, grunt pod deske, klej do deski, deska , lazura.


Tak mam , na razie bez ostatniego bo nie jest położony kolor do konca
BTW mam troche niepewność bo dzisiaj ma być w nocy juz -3 stopnie choc wykonawca dzisiaj skonczyl tynkowanie o 13:00 wlasnie z tego względu. Wytrzyma tynk czy przemarznie ?

Robinson74
17-03-2024, 21:23
My po wielu bataliach z roznymi rozwiazaniami - przeszlismy na Greinplast
a tak wogole beda zdjecia dzisiaj chyba w watku ze zdjeciami - z deski Greinplast "BAL Ciosany" w ukladzie pionowym, bez dociec .
Dosc ciekawy efekt

Czy ten Panel elewacyjny akrylowy bal ciosany OEA-BC z Greinplast to coś w stylu deski elewacyjnej TABULO z firmy Kosbud (z rolki)?