PDA

Zobacz pełną wersję : elektroniczny termostat grzejnikowy



przemek568
18-11-2020, 23:33
Witam serdecznie

Chciałbym na próbę kupić DANFOSS Eco elektroniczny termostat grzejnikowy bluetooth i założyć w jednym pokoju. Mieszkam w domu , grzeje gazem , piec immergas. Mam takie pytanie ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć na to odpowiedzi. Przykładowo zakładam taki termostat , i na przykład w pokoju mam 18 stopni a na termostacie ustawiam sobie np temp 21 stopni i co ta głowica uruchamia wtedy piec ? , nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi czy trzeba do tego jakąś "centralkę" , jak niby następuje komunikacja tego termostatu z piecem ?

Pozdrawiam

AnonimowyAlkoholik
19-11-2020, 10:43
Głowica nie ma komunikacji z piecem. Jak chcesz żeby termostat pokojowy sterował piecem to zastosuj np. Tybox 137 bezprzewodowy

vr5
19-11-2020, 11:06
Ten termostat to tak naprawdę sam w sobie jest bardziej precyzyjny.
Jeśli temperatura na zasilaniu jest wyższa to termostat przymyka dopływ ciepłej wody w obiegu c.o. Jeśli jest za niska, to otworzy się na MAX i to wszystko.
Osobną sprawą jest czy istnieje możliwość jego zaprogramowania, by sam korygował temperaturę w pomieszczeniu do wartości przez Ciebie zadanych w określonych porach.

KAN-therm
19-11-2020, 19:45
Głowica termostatyczna reguluje grzejnikiem na podstawie odczytu temperatury w pomieszczeniu - nie mierzy temperatury wody zasilającej.
Sama głowica nie komunikuje się bezpośrednio z kotłem a jedynie z telefonem poprzez Bluetooth - aplikacja do sterowania z możliwością zadania programów ogrzewania.
Możliwe że producent przewidział możliwość wpięcia jej w bardziej zaawansowany układ sterujący - trzeba pytać u źródła.