PDA

Zobacz pełną wersję : papierowe zaświadczenie ze starostwa o zgodzie na budowę domku rekreacyjnego



korpi1979
19-11-2020, 12:50
witam,

orientujecie się czy i w jaki sposób otrzymać potwierdzenie wydania zgody na budowę domku do 35m2? czy są wnioski lub formularze?

zgodnie z ustawą minęło 21 dni od złożenia (na to tez nie mam potwierdzenia bo zgłoszenie zostało wrzucone do skrzynki podawczej-covidowej), nie dostałem nic do uzupełnienia więc zgodnie z cichym przyzwoleniem mogę budować.

ale jak to w Polsce bywa wolałbym być wyposażony w dokument potwierdzający gdyby życzliwy sąsiad wezwał kontrolę.

starostwo powiatowe w Krakowie.


z góry dziękuję za pomoc

Slawko123
19-11-2020, 13:45
orientujecie się czy i w jaki sposób otrzymać potwierdzenie wydania zgody na budowę domku do 35m2? czy są wnioski lub formularze?wniosek już złożyłeś, teraz idz do starostwa odebrać cześć dokumentów wraz z odpowiednim stempelkiem

dawiddur
19-11-2020, 13:56
Napisz choćby do nich maila z zapytanie o to. Najpewniej odpiszą, że dobrze myślisz - skoro się nie odezwaliśmy to możesz działać:yes:

baczek007
04-12-2020, 07:52
zgodnie z ustawą minęło 21 dni od złożenia (na to tez nie mam potwierdzenia bo zgłoszenie zostało wrzucone do skrzynki podawczej-covidowej), nie dostałem nic do uzupełnienia więc zgodnie z cichym przyzwoleniem mogę budować.



Na zgłoszenie jest tzw milcząca zgoda.
Nie dostaniesz żadnego potwierdzenia, jeżeli nie złożyłeś wniosku o takie potwierdzenie (koszt w zeszłym roku 17zł).
Od 21 dni poczekaj jeszcze kilka dni na ewentualną przesyłkę listem poleconym, bo 21 dni jest na wydanie ewentualnej odmowy, nie na nadanie pisma.

baczek007
04-12-2020, 07:54
wniosek już złożyłeś, teraz idz do starostwa odebrać cześć dokumentów wraz z odpowiednim stempelkiem

Co ma odbierać? Wniosek z załącznikami ?
Żeby dostać zaświadczenie o braku sprzeciwu, trzeba złożyć wniosek, napisany odręcznie nawet na chusteczce od nosa i opłacić opłatę (w zeszłym roku 17zł), wtedy przyślą pismo.

Slawko123
04-12-2020, 13:08
Ja dostałem za darmo. Oddali mi część dokumentacji. Nie wniosek. Na dokumentacji mam pieczątkę o milczacej zgodzie. Dokumentację zrobiłem sam za darmo podobną w formie jak dokumentacja do pozwolenia na budowę domu.
Zglaszalem altanę z wędzarnią.

baczek007
05-12-2020, 21:43
Ja dostałem za darmo. Oddali mi część dokumentacji. Nie wniosek. Na dokumentacji mam pieczątkę o milczacej zgodzie. Dokumentację zrobiłem sam za darmo podobną w formie jak dokumentacja do pozwolenia na budowę domu.
Zglaszalem altanę z wędzarnią.

Co w takim razie dostałeś za z powrotem, skoro obligo to wniosek i oświadczenie o dysponowanie nieruchomością?
Oddali tobie rzuty budynku, czy lokalizację obiektu na mapie ?

Co do pozwolenia na budowę, to tyle wiem, że trzeba chyba z 3 lub 4 egzemplarze dać (coś się ostatnio zmieniło), ale musiały się podpisać osoby z uprawnieniami.
Jeżeli masz uprawniania na wszystkie konieczne branże to Ok, ale takich ludzie jest niewiele.

Slawko123
05-12-2020, 22:05
Do zgłoszenia budowy np.altany czy budynku gospodarczego albo jakiejś architektury nie ma potrzeby posiadania dokumentacji, wystarczy odręczny rysunek i kawałek mapy.
Ja akurat miałem cały projekt zakupiony w necie za 100 zł. Mapkę wziąłem (kopia) z dokumentacji z pozwolenia na budowę domu. Mapka miała ponad rok. Sam narysowalem położenie na działce. Sam napisałem projekt zagospodarowania. Wszystko złożyłem chyba w dwóch egzemplarzach w starostwie i po ustawowym czasie odebrałem z pieczątka jeden ogzemplarz.
Nie posiadam żadnych uprawnień, oprócz prawa jazdy.