PDA

Zobacz pełną wersję : Przeróbka rury kończącej pion grzewczy



lakatus
22-11-2020, 17:22
Dzien dobry, w mieszkaniu mam zakończenie pionu grzewczego, chciałbym zwiększyć efektywność grzania takiej rury. Macie Państwo doświadczenie z przeróbkami takich wynalazków: dospawanie dodatkowych żebrowań cos na wzór grzejników faviera ? Średnica rur to 60mm, odstęp miedzy rurami ok 24mm. Myślicie ze dospawanie takich lamel prostokątnych nałożonych na te dwie rury miałoby sens ?
450480450481

CityMatic
22-11-2020, 17:56
Zakup sobie radiator o odpowiedniej średnicy, rozetnij - rurę CO oczyść , zamontuj radiator poprzez skręcenie . Tym samym zwiększysz powierzchnię i będzie grzejni-czek bardzo wydajny.
450482

lakatus
22-11-2020, 21:11
hmm no to tych radiatorow bede potrzebowal sporo no i pytanie czy znajde takie by nasunac je na dwie idace obok siebie rury a przypomne odstep miedzy sciankimi tych rur to ok 24 mm

lakatus
22-11-2020, 21:40
ale mam chyba pomysl inny zrobi obudowe prostokatna wykonana z blachy wraz z lamelami radiatora okalajaca te dwie rury scisle przylegajaca do nich (bez koniecznosci spawania (dwie czesci obudowy moglyby byc skrecone srubami a w srodu rury grzewcze )? zadnej ingerencji w instalacje jedynie

CityMatic
23-11-2020, 14:13
ale mam chyba pomysl inny zrobi obudowe prostokatna wykonana z blachy wraz z lamelami radiatora okalajaca te dwie rury scisle przylegajaca do nich (bez koniecznosci spawania (dwie czesci obudowy moglyby byc skrecone srubami a w srodu rury grzewcze )? zadnej ingerencji w instalacje jedynie
Ja tylko podsunąłem Ci pomysł z radiatorem, nie chodzi mi o to, abyś zamontował właśnie takie ale o samo rozwiązanie.
Najlepiej byłoby zrobić jakieś półki, drabinki, które prócz tego, że byłyby funkcjonalne - mokry parasol, czapka, rękawiczki, to jeszcze estetyczne.:yes:

lakatus
26-11-2020, 13:51
Ja tylko podsunąłem Ci pomysł z radiatorem, nie chodzi mi o to, abyś zamontował właśnie takie ale o samo rozwiązanie.
Najlepiej byłoby zrobić jakieś półki, drabinki, które prócz tego, że byłyby funkcjonalne - mokry parasol, czapka, rękawiczki, to jeszcze estetyczne.:yes:
tam nie ma za wiele miejsca zczegolnie od storny drzwi one musza moc otwierac sie na te 90stopni-100stopni na wypadek wnoszenia czegos. Te grzejniki faviera mi sie podobaja moze da rade zdobyc gdzies taka spirale ktora bym nasunal nawinal na te rury przyspawal punktowo do niej i pieknie bez przerobek zaadopotowal rure jako bardziej wydajen urzadzenie grzejne.