PDA

Zobacz pełną wersję : Thessla Airpack 4 Podłaczenie okapu moduł Expansion



ByQ_
24-11-2020, 13:46
Witam.

Mam pytanie odnośnie podłaczenia modułu expansion i okapu do Airpack 4

Czy jest to w miarę łatwe do wykonania i da radę zrobić to samemu?

Chciałbym aby po uruchomieniu okapu rekuperator wyłączył wentylator wywiewny aby okap miał skąd czerpać powietrze.

Rozumiem że podłączam expansion do rekuperatora, następnie ciągnę przewód od okapu do centrali i podłączam. Czy przy okapie jest potrzebne jakieś dodatkowe urządzenie które wyśle sygnał po jego uruchomieniu?

Proszę o porady

Owczar
24-11-2020, 20:29
Niestety w trybie okapu reku tak nie działa.
Zwiększa tylko moc.

Ja zamiast tego używam trybu kominka.

ByQ_
25-11-2020, 09:30
Niestety w trybie okapu reku tak nie działa.
Zwiększa tylko moc.

Ja zamiast tego używam trybu kominka.

Ok czyli w takim razie jest to tylko kwestia przełożenia kabla na styki "Kominka"

A mógłbyś podpowiedzieć jak wygląda podłączenie okapu? Mam na myśli to o czym prędzej już wspominałem tzn. czy przy okapie potrzebne jest dodatkowe urządzenie, jakiś przekaźnik lub cos podobnego?

Owczar
25-11-2020, 11:10
Nie wglebialem sie - tryb kominka uruchamiam przez modbus przez HA. Ha wykrywa ze dziala okap i wlacza ten tryb - problem jest taki, ze on jest na max 10 min i trzeba go reaktywowac. Ale podejrzewam, ze na zasadzie zwarcia 2 pinow w reku na plycie expansion.

Sprawnosc odzysku spada podczas tego trybu do ok 60%. Generalnie okap uzywam bardzo rzadko - tylko jesli cos smaze lub latem gdy np duzo gotuje i chce sie pozbywac wilgoci od razu na zewnatrz.