PDA

Zobacz pełną wersję : PODGRZEWANIE WODY - Łazienka z prysznicem / ogrzewanie elektryczne.



Nanako
27-11-2020, 15:12
Dzień dobry,

Nie wiem czy odpowiedni dział, ale spróbuje.

Zastanawiam się nad tym co będzie lepsze podgrzewacz przepływowy czy pojemnościowy?

Na ten moment - jedna łazienka z prysznicem będzie na dole + wiadomo kuchnia woda do mycia. (finalnie kiedyś na poddaszu druga łazienka z wanną- ale to pieśń przyszłości). Co będzie lepsze jeśli chodzi o koszty eksploatacji (uwzględniając oczywiście również koszty zakupu intalacji)


Podgrzewacz przepływowy w kuchni i łazience
Podgrzewacz pojemnościowy - jeśli tak to jak duży (2 osoby)



Użytkowanie raczej standardowe - szybki prysznic rano i wieczorem, nalanie wody do zlewu aby umyć naczynia i tyle.

Ogrzewanie w domu będzie elektryczne, finalnie po roku od zamieszkania panele na dach.

Bertha
27-11-2020, 21:58
Ćwiczyłem kiedyś temat z bojlerem 80L, potem 50L, oba chyba 1,5kW/1faza. W ciepłej, nagrzanej łazience mogą się wykąpać (po kolei!) dwie osoby metodą oszczędną. niby do wanny też napuścisz, lecz nie masz ciepłej wody na opłukanie a godzina czekania to słaby pomysł. Prysznicem: Woda - namoczenie, zakręcasz - namydlasz się, szampon na włosy, woda-płukanie. Kąpiel zaliczona, komfort - mocno skromny, aczkolwiek umyty/a jesteś. Ogrzewacze przepływowe miałem jeszcze niedawno, kiedyś AEG, potem Siemens, 18kW/3fazy (sterowane hydraulicznie) spokojnie na kąpiel wystarcza , chyba nawet udźwignie drugą łazienkę (uwaga na średnice rur!). Trwałość każdego to chyba 7 -10 lat to AEG - do wymiany oringa na iglicy, w międzyczasie dwie wymiany filtra na wlocie ( dostępny w każdym serwisie ELDOM ) . Przy ogrzewaniu elektrycznym stosujesz przekaźnik priorytetowy i c.w.u. jest zawsze, ogrzewanie działa gdy nie pracuje ogrzewacz. Proste i skuteczne.

Dwutaryfowy licznik to chyba oczywistość, pralke i zmywarkę włączasz w określonych godzinach.

gawel
27-11-2020, 23:02
Dzień dobry,

Nie wiem czy odpowiedni dział, ale spróbuje.

Zastanawiam się nad tym co będzie lepsze podgrzewacz przepływowy czy pojemnościowy?

Na ten moment - jedna łazienka z prysznicem będzie na dole + wiadomo kuchnia woda do mycia. (finalnie kiedyś na poddaszu druga łazienka z wanną- ale to pieśń przyszłości). Co będzie lepsze jeśli chodzi o koszty eksploatacji (uwzględniając oczywiście również koszty zakupu intalacji)


Podgrzewacz przepływowy w kuchni i łazience
Podgrzewacz pojemnościowy - jeśli tak to jak duży (2 osoby)



Użytkowanie raczej standardowe - szybki prysznic rano i wieczorem, nalanie wody do zlewu aby umyć naczynia i tyle.

Ogrzewanie w domu będzie elektryczne, finalnie po roku od zamieszkania panele na dach.

a może coś takiego https://www.budujesz.pl/ariston-podgrzewacz-lydos-hybrid-wifi-100-3629065-6640055/?gclid=CjwKCAiA5IL-BRAzEiwA0lcWYrDwObMonFvzAkJHiszzW8YQVTQFMSAu7pT_ms nyTeOIG7cEKpcjNRoCncEQAvD_BwE

cuuube
28-11-2020, 10:03
Ogrzewanie w domu będzie elektryczne, finalnie po roku od zamieszkania panele na dach. maty ? 1:1 :o

Nanako
29-11-2020, 09:53
maty ? 1:1 :o

Możesz rozwinąć bo nie wiem czy to dobrze czy źle? Podczerwień.

na ten moment jestem na etapie sprawdzania cen, czytania i podejmowania decyzji, albowiem dopiero etap fundamentów, ale jak wiadomo pójdzie szybko, a decyzje trzeba podejmować.