PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wymianą głowicy pryszonicowej



Brago
30-11-2020, 17:53
Hej, wymieniłem głowice prysznicową na niemalże identyczną (na oko wszystko takie samo), ale doświadczyłem problemu, osłona głowicy nie chce mi się do końca dokręcić do obudowy i nie mogę dobrze wypośrodkować głowicy w otworze. Osłona nie jest odkręcona na 100% a teraz już nawet nie mogę jej odkręcić. Jest specjalistyczny klucz do niej? Widze jakieś wyżłobienia w środku. I pytanie czy głowice mogą mieć różne długości w marketach? Chyba nie jest za długa i nie mogę dokręcić osłony? Pozdrawiam.

Brago
30-11-2020, 17:56
450724

CityMatic
30-11-2020, 18:35
Głowic jest tyle co baterii więc najprawdopodobniej kupiłeś nie taką jak potrzeba.
Porównaj ją do tej zdemontowanej i po sprawie, ustawiona na płaskim powinna być równej wysokości i posiadać równo wystające o ringi (uszczelki) które z pewną siłą powinny być wciśnięte z głowicą w gniazdo.
Co do klucza to nie potrzeba do tego żadnych narzędzi.

A te wyżłobienia są po to aby można było to odkręcić jakby się zapiekło zakamieniło - robi się to nożyczkami - rozchyla się i delikatnie krawędziami ostrzy po przekątnej.

Brago
30-11-2020, 22:47
Świetnie bardzo dziękuje. Tak się składa, że to było już ok. miesiąca temu i wywaliłem starą. Będę szukał w takim razie troszkę krótszej. Pozdrawiam!!