PDA

Zobacz pełną wersję : Deszczownica PROBLEM



Damian6545
04-12-2020, 12:36
Witam mam pytanie
Piszę w takiej sprawie czy jest możliwość aby deszczownica blokowała przepływ ciepłej wody ? tzn ustawiam na piecu 50*C a z deszczownicy nie chce lecieć więcej niż 40/42*C czy będzie mi ktoś w stanie pomóc ?

Deszczownica taka : https://allegro.pl/oferta/mexen-zestaw-podtynkowy-termostat-deszczownica-25-8526252747?fromVariant=8641761992
Piec taki : https://allegro.pl/oferta/kociol-dwufunkcyjny-ecocondens-slim-20-25-termet-9922693787?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo-ogrzewanie-%C5%82azienka&ev_adgr=Ogrzewanie&gclid=Cj0KCQiA2af-BRDzARIsAIVQUOdge97aGFIMEmtNT76gAo46gS2dIEG7EPoVxP-YulNwMIwLOacw9ssaAsQ4EALw_wcB

CityMatic
04-12-2020, 12:51
Głowica: Termostatyczna
Blokada gorącej wody przy 38° C

Jak sama nazwa wskazuje - blokowanie przepływu ciepłej wody jest na etapie doprowadzenia wody do deszczownicy, a nie w niej samej.
Piec jest ok i powinien bez problemu puścić na instalację CWU temperaturę 50*C. Co jednak nie zmienia faktu , że wszystko zależy od odległości pieca od deszczownicy, od przebiegu rur doprowadzenia wody do baterii, czy czasami woda nie wychładza się w sposób znaczący obniżając tym samym swój parametr/ temperaturę.

Damian6545
04-12-2020, 13:02
Odległość od pieca do deszczownicy jest nie daleko max 3metry czyli najlepiej sprawdzić głowicę od deszczownicy ?

CityMatic
04-12-2020, 13:09
Blokadę! - przecież jest napisane - naprawdę nie umiesz czytać?
Te baterie mają ustawione stała blokadę wypływu temperatury wody( Ta ma 38*C) jeśli nie da się jej przestawić nawet wyższa temperatura wody na piecu i zasilaniu nie spowoduje, że popłynie przez deszczownice wyższa temperatura. Zawór jest sprawny i dobry, wszystko jest ok - wiem...dla Ciebie nie:(

Damian6545
04-12-2020, 13:10
Głowica: Termostatyczna
Blokada gorącej wody przy 38° C

Jak sama nazwa wskazuje - blokowanie przepływu ciepłej wody jest na etapie doprowadzenia wody do deszczownicy, a nie w niej samej.
Piec jest ok i powinien bez problemu puścić na instalację CWU temperaturę 50*C. Co jednak nie zmienia faktu , że wszystko zależy od odległości pieca od deszczownicy, od przebiegu rur doprowadzenia wody do baterii, czy czasami woda nie wychładza się w sposób znaczący obniżając tym samym swój parametr/ temperaturę.

Odległość od pieca do deszczownicy jest nie daleko max 3metry czyli najlepiej sprawdzić głowicę od deszczownicy ? A w umywalce w łazience albo w kuchni leci normalnie woda taka jak się ustawi

Damian6545
04-12-2020, 13:12
Blokadę! - przecież jest napisane - naprawdę nie umiesz czytać?
Te baterie mają ustawione stała blokadę wypływu temperatury wody( Ta ma 38*C) jeśli nie da się jej przestawić nawet wyższa temperatura wody na piecu i zasilaniu nie spowoduje, że popłynie przez deszczownice wyższa temperatura. Zawór jest sprawny i dobry, wszystko jest ok - wiem...dla Ciebie nie:(

Czyli nie ma możliwości ściągnięcia tej blokady, żeby leciała cieplejsza woda ?

CityMatic
04-12-2020, 13:13
Odległość od pieca do deszczownicy jest nie daleko max 3metry czyli najlepiej sprawdzić głowicę od deszczownicy ? A w umywalce w łazience albo w kuchni leci normalnie woda taka jak się ustawi
A jest tam blokada temperatury wypływu wody?Zapewne nie i to normalne działanie zaworu termostatycznego z ustawioną blokadą.

Damian6545
04-12-2020, 13:16
A jest tam blokada temperatury wypływu wody?Zapewne nie i to normalne działanie zaworu termostatycznego z ustawioną blokadą.

Czyli trzeba zmienić zawór termostatyczny ?

CityMatic
04-12-2020, 13:18
Czyli nie ma możliwości ściągnięcia tej blokady, żeby leciała cieplejsza woda ?

W 99% nie ma możliwości - stąd zawsze jest opis do produktu jeśli takową blokadę posiada. Niekiedy pod ozdobnym pokrętłem jest śruba regulacyjna i możliwość zmiany tej temperatury o +- 10*C (śruba jest wkręcana w zawór i zmienia zakres regulacji pokrętła temperatury) jeśli jej nie ma nie da się nic zmienić.

CityMatic
04-12-2020, 13:22
Czyli trzeba zmienić zawór termostatyczny ?

Tutaj również jest problem , ale jeśli wymontujesz ten który posiadasz i uda Ci się do korpusu dokupić odpowiedni(nie taki sam z blokadą) to owszem istnieje taka możliwość wymiany. https://www.google.com/search?q=g%C5%82owica+termostatyczna+prysznica&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiXqomztbTtAhVR6RoKHSseDW8Q_AUoAXoECA8QA w&biw=1920&bih=965

Damian6545
04-12-2020, 14:57
Tutaj również jest problem , ale jeśli wymontujesz ten który posiadasz i uda Ci się do korpusu dokupić odpowiedni(nie taki sam z blokadą) to owszem istnieje taka możliwość wymiany. https://www.google.com/search?q=g%C5%82owica+termostatyczna+prysznica&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiXqomztbTtAhVR6RoKHSseDW8Q_AUoAXoECA8QA w&biw=1920&bih=965

Będę musiał jutro wykrecić i szukać coś po sklepach i po internecie dziękuje za udzieloną pomoc :)

Slawko123
04-12-2020, 16:59
nic nie wykręcaj, nic nie zmieniaj. Blokada jest, ale w dolnym pokrętle masz taki przycisk. jak go wciśniesz to możesz pokrętłem ustawić wyższą temperaturę.

450862
Ta blokada jest specjalnie i jest ona w KAŻDEJ armaturze termostatycznej. To jest po to aby kręcąc tym pokrętłem a mając piane na oczach i one sa zamknięte, nie ustawił większej temperatury i się nie poparzył.


To nie wszystko. W instrukcji powinieneś mieć opis jak ja "skalibrować" czyli jak wyregulować, aby temperatura wody wylatująca z deszczownicy/słuchawki była taka jak wskazuje pokrętło.

Kolejna sprawa: nie wiem dlaczego ale z deszczownicy zawsze leci chłodniejsza woda niż ze słuchawki przy tej samej nastawie pokrętła od temperatury.


i nie wierz we wszystko co Ci napiszą na różnych forach, bo niektórzy są bezrobotni i pitolą trzy po trzy przez cały dzień.

Kaizen
04-12-2020, 17:16
Czyli nie ma możliwości ściągnięcia tej blokady, żeby leciała cieplejsza woda ?

Oczywiście, że jest. Wciskasz przycisk i możesz kręcić dalej zwiększając temperaturę.
Chyba, że na wyjściu z kotła jeszcze masz zawór ograniczający temperaturę.

CityMatic
04-12-2020, 18:48
A czy jest taka możliwość , aby autor wątku nie wcisnął tego przycisku? Przecież to od razu widać, że pokrętło nie przekręca się o pełen zakres( tam jest może 30%)
Może macie rację, to w ogóle nie brałem pod uwagę:bash:

Damian6545
05-12-2020, 10:33
Oczywiście, że jest. Wciskasz przycisk i możesz kręcić dalej zwiększając temperaturę.
Chyba, że na wyjściu z kotła jeszcze masz zawór ograniczający temperaturę.
Kręcę pokrętłem w lewo na ciepłą wodę i bez różnicy czy ustawie na pokrętle 45/50*C woda nadal stoi na piecu na 40/42*C i nie chce się wql ruszyć pokrętło dolne nic nie daje :C

Kaizen
05-12-2020, 10:55
A w umywalce czy w innym miejscu z baterią nietermostatyczną jaką temperaturę maksymalną wody uzyskujesz?

Slawko123
05-12-2020, 10:55
Kręcę pokrętłem w lewo na ciepłą wodę i bez różnicy czy ustawie na pokrętle 45/50*C woda nadal stoi na piecu na 40/42*C i nie chce się wql ruszyć pokrętło dolne nic nie daje :C
Hahaha, chciałeś armaturą (kranem) do wody sterować piecem? No, czegoś takiego jeszcze nie było tutaj.

Damian6545
05-12-2020, 10:56
nic nie wykręcaj, nic nie zmieniaj. Blokada jest, ale w dolnym pokrętle masz taki przycisk. jak go wciśniesz to możesz pokrętłem ustawić wyższą temperaturę.

450862
Ta blokada jest specjalnie i jest ona w KAŻDEJ armaturze termostatycznej. To jest po to aby kręcąc tym pokrętłem a mając piane na oczach i one sa zamknięte, nie ustawił większej temperatury i się nie poparzył.


To nie wszystko. W instrukcji powinieneś mieć opis jak ja "skalibrować" czyli jak wyregulować, aby temperatura wody wylatująca z deszczownicy/słuchawki była taka jak wskazuje pokrętło.

Kolejna sprawa: nie wiem dlaczego ale z deszczownicy zawsze leci chłodniejsza woda niż ze słuchawki przy tej samej nastawie pokrętła od temperatury.


i nie wierz we wszystko co Ci napiszą na różnych forach, bo niektórzy są bezrobotni i pitolą trzy po trzy przez cały dzień.

Kręcę pokrętłem w lewo na ciepłą wodę i bez różnicy czy ustawie na pokrętle 45/50*C woda nadal stoi na piecu na 40/42*C i nie chce się wql ruszyć pokrętło dolne nic nie daje :C

Damian6545
05-12-2020, 10:59
Hahaha, chciałeś armaturą (kranem) do wody sterować piecem? No, czegoś takiego jeszcze nie było tutaj.

jeżeli na piecu ustawiasz 50*C i masz ten panel od deszczownicy to jeżeli ustawiasz sobię pokrętłem na 45*C to powinna taka woda leciec

Slawko123
05-12-2020, 11:07
jeżeli na piecu ustawiasz 50*C i masz ten panel od deszczownicy to jeżeli ustawiasz sobię pokrętłem na 45*C to powinna taka woda leciec
Niekoniecznie. Z tego co mi wiadomo to tego typu armatury mają ograniczenia aby się nie poparzyc. 45*C to bardzo dużo dla ciała .
Zajrzyj do instrukcji, tam powinien być opis jak wyregulować to pokrętło. Jak nie ma to poszukaj u innych producentów np grohe lub hansgrohe. Tam jest na pewno.

Bertha
05-12-2020, 22:16
Cytat:
Uszkadzający wpływ temperatury na skórę rozpoczyna się przy 42°C. Przy tej temperaturze już po 6 godzinach ulega martwicy naskórek, przy 55°C wystarczą 3 minuty działania, a przy 70°C zaledwie 1 sekunda. Graniczną temperaturą, powyżej której nieodwracalnemu uszkodzeniu ulega białko tkankowe, jest 55°C. Każda wyższa temperatura, w kontakcie z powierzchnią ciała, powoduje uszkodzenie skóry i tkanek głębszych, zazwyczaj jest to uszkodzenie nieodwracalne, czyli martwica. W zależności od wysokości temperatury, jaka działa na organizm człowieka oraz czasu jej działania, dochodzić może do uszkodzeń miejscowych lub ogólnoustrojowych.

źródło
https://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-wymagajace-interwencji-chirurgicznej,oparzenia---stopnie--pierwsza-pomoc-i-leczenie-oparzen,artykul,1578950.html