PDA

Zobacz pełną wersję : Ścianki działowe z GKF bądź murowane



rafal9
30-05-2005, 09:18
W projekcie mam na poddaszu ścianki działowe z płyt GKF.
Chcę je zamienić na tradycyjne murowane.

Strop będzie monolityczny żelbetowy.

Czy taką zmianę konstrukcji ścianek można wykonać bez zmiany konstrukcji stropu?

Zastanawiam się także dlaczego w tym projekcie umieścili takie ścianki?
Czyżby miały jakieś zalety w stosunku do ścianek murowanych?

Geno
30-05-2005, 09:31
Nie można od tak sobie postawić ścianek - pod ścianki murowane tzreba dodatkowo zaprojektować żebra. Jeśli wcześniej miały być g-k to zapewne żeber nie uwzględniono.

rafal9
30-05-2005, 10:18
Nie można od tak sobie postawić ścianek - pod ścianki murowane tzreba dodatkowo zaprojektować żebra. Jeśli wcześniej miały być g-k to zapewne żeber nie uwzględniono.

A jak jest strop monolityczny to raczej nie ma żeber?

Geno
30-05-2005, 11:45
Nie można od tak sobie postawić ścianek - pod ścianki murowane tzreba dodatkowo zaprojektować żebra. Jeśli wcześniej miały być g-k to zapewne żeber nie uwzględniono.

A jak jest strop monolityczny to raczej nie ma żeber?


A niby dlaczego nie?

rafal9
30-05-2005, 12:01
Czy robił ktoś taką zmianę u siebie?
Czy kierownik budowy w trakcie realizacji budynku może dokonać takich zmian w konstrukcji stropu, czy trzeba to zlecić raczej architektom adaptującym projekt?

rafal9
30-05-2005, 14:55
pomocy

rafal9
30-05-2005, 21:04
HELP

rafal9
31-05-2005, 10:08
podnoszę

KAS01
18-12-2005, 13:39
Nie można od tak sobie postawić ścianek - pod ścianki murowane tzreba dodatkowo zaprojektować żebra. Jeśli wcześniej miały być g-k to zapewne żeber nie uwzględniono.

A ja wszedzie czytam, że jedną z zalet stropu monolitycznego jest mozliwość postawienia ścian działowych w dowolnym miejscu. Tak twierdzi również mój kierownik budowy. W moim projekcie na poddaszu miałem ścianki z gk, ale będe stawiał z cegły silikatowej (1 m2 12cm ściany waży ponad 250kg; ok 5 x wiecej niż 1m2 ściany z gk)). Mam trochę watpliwosci co do jednej ścianki (bo pod pozostałymi są na parterze ściany konstrukcyjne), ale kierownik bierze na siebie pełną odpowiedzialność (z wpisem do dziennika). Strop monolityczny mam o 2 cm grubszy niż zaprojektowany (z 12 na 14cm) i zazbrojony pretami fi 12 (w projekcie były fi 10, ale wykonawcom sie pomyliły pręty)
http://nowydom.onet.pl/_i/projekty/3424/parter_me.gif
(środkowa ściana i sciany przy klatce schodowej są nośne)
http://nowydom.onet.pl/_i/projekty/3424/poddasze_me.gif
(mam tylko watpliwosci co do ściany oddzielajacej pokój 4 od 3)
pozdrawiam
Konrad

bladyy78
18-12-2005, 14:56
Ja mialem w projekcie na poddaszu miec scianki z G-K ale zrobilem je murowane z betonu komurkowego i jak narazie nic sie nie dzieje jak strop jest pozadnie zrobiony to to takie obciazeie spokojnie wytrzyma.

rafal9
18-12-2005, 20:14
W końcu ja też zrobiłem murowane z jakiejś ceramiki 9 cm.
Biuro projektowe jak i kierownik stwierdzili, że nie będzie problemu.