PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt rekuperacji Dom parterowy Mekintosze 11



alegro661
05-12-2020, 12:55
Witam, jestem na etapie wykonania rekuperacji w domu parterowym o powierzchni 140 m2, zapotrzebowanie liczę jako 0.7 wymiany całej kubatury która liczy około 390 m3x 0.7 to jest około 270 m3, kupiłem rekuperator zehnder whr350m3
Chciałem się upewnić ze puszczone kanały przeze mnie w peflex 75 sa w dostatecznej ilości, poniżej zdjęcie mojego projektu dodam ze salon z kuchnią ma około 60m2 zapotrzebowanie około 120m3 przewidziaLem tam razem dwa anemostaty po dwa węże peflex 75 tak jak 120 m3 dziekuje za wszelkie uwagi i pomoc
Czerwone wywiewne
Niebieskie nawiewne
Ilość nitek odpowiada ilości szt. węży.

Kaizen
05-12-2020, 13:08
Do 12 daj 3 rury.
W pomieszczeniu technicznym masz wentylację grawitacyjną i kocioł? Jak nie, to przenieś tam wywiew z wiatrołapu.

alegro661
05-12-2020, 13:14
Do 12 daj 3 rury.
W pomieszczeniu technicznym masz wentylację grawitacyjną i kocioł? Jak nie, to przenieś tam wywiew z wiatrołapu.
Dlaczego do Pokoju nr 12, pomieszczenie takie samo jak 8 i 9, po co 3 rury skoro to sypialnia dla max 2 osób

Tak jest komin z wentylacja ogrzewanie będzie gazem

Kaizen
05-12-2020, 14:37
Dlaczego do Pokoju nr 12, pomieszczenie takie samo jak 8 i 9, po co 3 rury skoro to sypialnia dla max 2 osób


Właśnie dlatego, że przewidziane jest dla dwóch osób. Czyli obciążenie nocą 2x większe, niż w pozostałych sypialniach.

alegro661
05-12-2020, 19:13
Właśnie dlatego, że przewidziane jest dla dwóch osób. Czyli obciążenie nocą 2x większe, niż w pozostałych sypialniach.

Ok tak zrobię a jakieś inne uwagi ? Do salonu nie trzeba dołożyć jednej rury ?

Kaizen
05-12-2020, 20:26
Ok tak zrobię a jakieś inne uwagi ? Do salonu nie trzeba dołożyć jednej rury ?

W salonie masz 4/11 rur (po dołożeniu jednej do sypialni). Nie często i nie długo w salonie przebywa komplet domowników a do tego ma dużą kubaturę, więc stężenie CO2 nie wzrośnie tu szybko nawet, jak obejrzycie razem dwugodzinny film (jak często wam się to zdarza?). A jak domownicy się rozejdą (czy to do pracy, czy do swoich pokoi) to nawet chodząc na minimum salon się wywietrzy.
Za to w zamkniętej sypialni, gdzie 6-8h dwie osoby produkują CO2 utrzymanie jego poziomu w ryzach jest wyzwaniem nawet, jak te dwie osoby śpią (a co dopiero, jak są bardziej aktywne :hug: ).
I tak prawdopodobnie na noc będziesz potrzebował zwiększać obroty.

alegro661
05-12-2020, 21:22
W salonie masz 4/11 rur (po dołożeniu jednej do sypialni). Nie często i nie długo w salonie przebywa komplet domowników a do tego ma dużą kubaturę, więc stężenie CO2 nie wzrośnie tu szybko nawet, jak obejrzycie razem dwugodzinny film (jak często wam się to zdarza?). A jak domownicy się rozejdą (czy to do pracy, czy do swoich pokoi) to nawet chodząc na minimum salon się wywietrzy.


Za to w zamkniętej sypialni, gdzie 6-8h dwie osoby produkują CO2 utrzymanie jego poziomu w ryzach jest wyzwaniem nawet, jak te dwie osoby śpią (a co dopiero, jak są bardziej aktywne :hug: ).
I tak prawdopodobnie na noc będziesz potrzebował zwiększać obroty.

Hehe prawda ok dokładam jedna rurę do sypialni a reszta zostaje jak jest dziękuję za pomoc