PDA

Zobacz pełną wersję : Klimatyzator przenośny - za mały otwór



ArtBLack
06-12-2020, 20:40
Witajcie,

potrzebuje Waszej porady.
Posiadam przenośny klimatyzator z rurą wylotową o średnicy 13 cm oraz otwór w ścianie o średnicy 10 cm. Chciałbym przedłużyć oryginalną rurę tak by wylot zmieścił się w ścianie.
Znalazłem coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/kanal-elastyczny-przewod-rura-vents-pcv-125mm-3m-7880231804

Pytania:

1. Czy taka rura sprawdzi się do takiego rozwiązania?
2. Czy można ją dowolnie wymodelować/ ścisnąć na wylocie do 10 cm tak by się zmieściła w otworze w ścianie ?
3. Czy lepiej od razu kupić taką o średnicy 10 cm i wsadzić ją do oryginalnej rury z klimatyzatora i połączyć np taśmą samoprzylepną ?

Wszelkie inne rozwiązania mile widziane :)

bajprzeznet
06-12-2020, 23:45
To ma być na stałe czy tymczasowo?

Możesz niby kupić redukcje z 130 na 100 i kawałek rury 100 i już.
A możesz tak jak piszesz, dać rurę 100 w tę 130 i skleić taśmą, np. srebrna.

Kwestia czy ten klimatyzator nie dmucha az tak mocno żeby wylot dawał rade, ale biorąc pod uwagę że u mnie przy takim jest zwężenie i przejsciówka do okna i ona stanowi jakieś 60% tej pierwszej rury...więc myślę że twój patent z połączeniem rur będzie prosty i skuteczny.

gregos11
07-12-2020, 09:21
Kup redukcje, albo rozetnij wzdłuż grubszą rurę i wciśnij w otwór. Uszczelnisz to byle czym i też będzie działać.

ArtBLack
08-12-2020, 20:23
dzięki za odpowiedzi.
To rozwiązanie tymczasowe. Jak znam życie w lato załączę ten klimatyzator mniej niż 20 razy.
A możecie dać link do jakieś przykładowej redukcji :) ?
Ja się na tym kompletnie nie znam....
I jeszcze pytanie odnośnie tej rury z mojego przykładu - czy taki zakres temperatury jest wystarczający (70°C), czy lepiej kupić taką do 140 °C.
Jaką średnią temperaturę osiąga taka rura gdy klimatyzator chodzi z 5h przy temp w mies

Kaizen
08-12-2020, 20:44
Jak znam życie w lato załączę ten klimatyzator mniej niż 20 razy.

Może i 20x załączysz - na góra 5 minut. Będziesz miał dylemat, czy wolisz się pocić, czy znosić hałas. Więc nie przykładaj się do tego, bo pewnie szybko taki wynalazek sprzedasz i zamontujesz splita.

ArtBLack
09-12-2020, 16:52
niestety splita u mnie nidy rydy :(
natomiast obniżenie temperatury nawet o 2 stopnie daje w upalne dni oazę przyjemności, nawet za cenę hałasu silnika z 747 :D