PDA

Zobacz pełną wersję : mocny kolor w salonie



queila
07-12-2020, 08:13
witam w salonie chciałabym pomalowac jedną ze ścian na zdecydowany ciemny kolor (gwiaździste niebo) , chodzi o ścianę TV i nie wiem czy pójść dalej z kolorem na ścianę pomiędzy sypilnia i łazienką na kórej chciałabym zrobić galerię zdjęć w białych ramkach

czy to dobry pomysł? jak zrobić odciece pomiedzy kolorami ? do ościeżnicy, do wnęki drzwi? czy może jeszce inaczej i kolor ciemny dać tylko do wysokości drzwi ?

cały salon bedzie w pasetlowym kolorze Ogrodowe dalie, podłoga panele Dąb Mateo, drzwi i listwy przypodłogowe białe

450946

450944

450945

queila
07-12-2020, 08:20
kuchnia będzie wyglądać mniej więcej tak

450947

450948

w kuchni i korytarzu płytki Desto Gray

czy komin podkreślić też kolorem czy zostawić jasny w kolorze całego pomieszczenia?

I jak połączyć panele z płytkami żeby było ładnie i funkcjonalnie?

Elfir
07-12-2020, 14:58
ja mam w salonie czekoladową ścianę.

komin jasny, aby się wtopił.

Jak najbardziej możesz zrobić ścianę wiodącą przez cały dom w ciemnym kolorze i w tym kolorze dodać np. poduszki na kanapie czy elementy w kuchni (np. wazon)

queila
07-12-2020, 15:16
kanapa w ciemnym kolorze jak ściana to chyba byłoby już za dużo?

a jakie macie meble na ścianie medialnej?

może ktoś ma jakiś pomysł? Bo ogólnie myślałam też o ciemnych meblach na tej ciemnej ścianie TV, a jedynie na tej węższej dać konsolę która by łaczyła kolory z części kuchennej z salonem, czyli stal szczotkowana i drewniany blat

Elfir
07-12-2020, 23:26
nie mamy ściany medialnej bo nie mamy telewizora :)
Na ciemnej ścianie stoi komoda retro z dębu.

Mebel może być ciemny, może być jasny, może być kontrastowy - w necie znajdziesz przykłady wszystkich rodzajów w inspiracjach.

Drzwi też bym na tej ścianie dała ciemne (ukryje to drzwi do łazienki)

gawel
08-12-2020, 08:29
Mnie podobają się dosyć ciemne fototapety o tematyce naturalnej w IKEA na ekspozycjach ale sam bym nie odważył się tego przykleić do ściany a jeszcze do drzwi żeby tworzyło całość no way żeby się udało.

E-Rzecznik Śnieżka
10-12-2020, 20:33
Galeria zdjęć w białych ramkach i np. z białym passe partout będzie wyglądała bardzo dobrze na ciemnej, kontrastującej ścianie. To świetny pomysł na dekorację. Ścianę lepiej pomalować w całości. Załączamy kilka inspiracji
451051451052451053