PDA

Zobacz pełną wersję : Hydroizolacja podłogi na gruncie



corey10
08-12-2020, 10:28
Stoję przed wyborem papy pod ściany parteru. Wstępnie jestem zdecydowany na Icopal Fundament 4,0 + grunt Siplast Primer. Potem to samo będzie kładzione na całym parterze i zgrzewane do zakładów. Czy to jest dobry wybór czy jest coś lepszego? Czy jest sens dopłacać do wersji "antyradon"? Pod ściany parteru położyć 1 czy 2 warstwy?

alegro661
08-12-2020, 18:31
Stoję przed wyborem papy pod ściany parteru. Wstępnie jestem zdecydowany na Icopal Fundament 4,0 + grunt Siplast Primer. Potem to samo będzie kładzione na całym parterze i zgrzewane do zakładów. Czy to jest dobry wybór czy jest coś lepszego? Czy jest sens dopłacać do wersji "antyradon"? Pod ściany parteru położyć 1 czy 2 warstwy?

Orientowałem się ponieważ mam ten sam dylemat jedyna papa która ma certyfikat dopuszczenia do stosowania do wnetrz budynków to Icopal P Base 35 ww Speed Profile SBS żadna inna papa nie ma takiego atestu jedyne nad czym się zastanawiam to czy jest konieczne dawanie folii na ta papę z tego co udało mi się ustalić to nie trzeba bo żadna papa nie ma w swoim składzie substancji ropopochodnych chodzi o degradacje styropianu ale czy to prawda czy lepiej dmuchać na zimne i dać nie wiem wtedy izolacja chudziaka w moim przypadku pochłonie ponad 3 k

Kaizen
08-12-2020, 19:11
Orientowałem się ponieważ mam ten sam dylemat jedyna papa która ma certyfikat dopuszczenia do stosowania do wnetrz budynków

Gdzie u Ciebie zaczyna się wnętrze? Klej z siatką to też wnętrze? A to mniej więcej odpowiednik papy w podłodze.

alegro661
08-12-2020, 19:26
Gdzie u Ciebie zaczyna się wnętrze? Klej z siatką to też wnętrze? A to mniej więcej odpowiednik papy w podłodze.

Mam na myśli zamknięte pomieszczenie, jest to papa tak jak napisałem atestowana i nie wydziela niebezpiecznych oparów przy ogrzewaniu podłogowym to że jest przkryta warstwą wylewki foli i styropianu nie oznacza ze opary nie dostaną się do wnętrza a później do naszych płuc proszę zauważyć że niektórzy producenci pap informują nawet na swojej karcie produktu ze ich wyrób nie nadaje się do pomieszczeń zamkniętych

Kaizen
08-12-2020, 19:32
informują nawet na swojej karcie produktu ze ich wyrób nie nadaje się do pomieszczeń zamkniętych

To ponowię pytanie, gdzie dla Ciebie zaczyna się wnętrze? Trzymasz styropian w zamkniętym pomieszczeniu? Dla mnie styropian, ani jastrych nie liczy się do wysokości ani kubatury pomieszczenia - więc nie jest w jego wnętrzu.

alegro661
08-12-2020, 19:40
To ponowię pytanie, gdzie dla Ciebie zaczyna się wnętrze? Trzymasz styropian w zamkniętym pomieszczeniu? Dla mnie styropian, ani jastrych nie liczy się do wysokości ani kubatury pomieszczenia - więc nie jest w jego wnętrzu.

ale teraz łapiesz mnie za słówka czy jest w tym głębszy sens przecież logiczne ze nie będę spał w łóżku z rolką papy tylko mam na myśli to że będzie w środku pomieszczenia wentylowanego mechanicznie bądź grawitacyjnie, w pomieszczeniu wewnątrz warstw posadzki

Kaizen
08-12-2020, 20:52
ale teraz łapiesz mnie za słówka czy jest w tym głębszy sens przecież logiczne ze nie będę spał w łóżku z rolką papy tylko mam na myśli to że będzie w środku pomieszczenia wentylowanego mechanicznie bądź grawitacyjnie, w pomieszczeniu wewnątrz warstw posadzki

Więc nie patrz na deklarację do stosowania we wnętrzach, skoro to nie wnętrze.
Naprawdę myślisz że papa podkładowa nie może być stosowana na chudziaku, ale może być stosowana na dachu, gdzie od wnętrza użytkowego poddasza oddziela ją znacznie mniej?
Przestrzeni poniżej powierzchni podłogi (paneli, płytek) nie wentylujesz. A 20-30 czy więcej cm od tego miejsca dalej uważasz coś za wnętrze? Jak daleko?

Edyta.
Taki Antyradon Icopala (http://dokumentacja.icopal.pl/download/Fundament_Antyradon_Atest.pdf) nie ma dopuszczenia do używania wewnątrz - ale:


5. Przeznaczenie i zakres stosowania: do wykonywania bariery anty radonowej oraz izolacji przeciwwodnych w konstrukcjach ścian lub na lub pod podłogami lub płytami posadowionym w gruncie, w celu zabezpieczenia przed wodą wywierającą ciśnienie hydrostatyczne, przechodzącą z gruntu do wnętrza lub jednej części konstrukcji do innej.


Jak klikniesz te białe trójkąciki na niebieskim tle przy nicku to przejdziesz do wątku, z którego to cytat.

alegro661
08-12-2020, 21:23
Więc nie patrz na deklarację do stosowania we wnętrzach, skoro to nie wnętrze.
Naprawdę myślisz że papa podkładowa nie może być stosowana na chudziaku, ale może być stosowana na dachu, gdzie od wnętrza użytkowego poddasza oddziela ją znacznie mniej?
Przestrzeni poniżej powierzchni podłogi (paneli, płytek) nie wentylujesz. A 20-30 czy więcej cm od tego miejsca dalej uważasz coś za wnętrze? Jak daleko?

Edyta.
Taki Antyradon Icopala (http://dokumentacja.icopal.pl/download/Fundament_Antyradon_Atest.pdf) nie ma dopuszczenia do używania wewnątrz - ale:


Jak klikniesz te białe trójkąciki na niebieskim tle przy nicku to przejdziesz do wątku, z którego to cytat.


Trochę w tym co piszesz jest racji lecz tak jak napisałem wybiorę prawdopodobnie ta papę o której napisałem z względu na cenę i spokojniejszą głowę względem tego atestu papa o której wspomina autor wątku jest dużo droższa teraz tylko pozostaje kwestia czy stosować dodatkowo folie na tą papę

corey10
09-12-2020, 08:35
Co ciekawe mi papę Icopal Fundament 4.0 jako izolację poziomą całego parteru polecił doradca techniczny Icopala na mój region - jako najlepsze możliwe rozwiązanie. Z czystej ciekawości zadzwonię do niego jeszcze raz i zapytam co z tym atestem "do wnętrz". Z jednej strony opary zawsze gdzieś znajdą drogę, z drugiej tak jak mówi Kaizen papę na dachu też można by traktować jako wnętrze a tu już nikt obiekcji nie ma, z trzeciej strony papa stosowana jest od dziesiątek lat i jest to najpopularniejszy materiał - nie słyszy się żeby ktoś miał problemy poza jednostkowymi przypadkami (pewnie błędy wykonawcze lub koszmarnej jakości papa), z czwartej strony dzisiejsze papy to na pewno zupełnie inna technologia niż to co było choćby 20 lat temu.

Kaizen
09-12-2020, 11:32
Trochę w tym co piszesz jest racji lecz tak jak napisałem wybiorę prawdopodobnie ta papę o której napisałem z względu na cenę i spokojniejszą głowę względem tego atestu papa o której wspomina autor wątku jest dużo droższa teraz tylko pozostaje kwestia czy stosować dodatkowo folie na tą papę

Naprawdę jest droższa od Antyradon Icopal? To co to za papa i ile kosztuje?

Edyta.
Pamiętaj, że ma być na osnowie poliestrowej. Jest wtedy bardziej elastyczna i trudniej będzie ją rozerwać, jak chudziak o milimetr opadnie czy przesunie się względem ścian fundamentowych. Czy jak pęknie w którymś miejscu.

corey10
09-12-2020, 19:02
http://www.fundament.icopal.pl/ProduktySystemu/Fundament%204-0/FundamentDokumenty.aspx

Atest Higieniczny Icopal Fundamnet 4.0

Kaizen
09-12-2020, 19:08
http://www.fundament.icopal.pl/ProduktySystemu/Fundament%204-0/FundamentDokumenty.aspx

Atest Higieniczny Icopal Fundamnet 4.0

I gdzie tu napisane, że do wnętrz? Tu jest dokładnie to samo, co w Antyradonie. W tym, że nie do izolacji międzykondygnacyjnych (które od biedy wnętrzem możnaby nazwać).

corey10
09-12-2020, 22:23
I gdzie tu napisane, że do wnętrz? Tu jest dokładnie to samo, co w Antyradonie. W tym, że nie do izolacji międzykondygnacyjnych (które od biedy wnętrzem możnaby nazwać).

Przecież pisze jak byk że "...do izolacji pionowej i poziomej w tym do izolacji posadzek na gruncie w domach mieszkalnych..."

Kaizen
09-12-2020, 23:23
Przecież pisze jak byk że "...do izolacji pionowej i poziomej w tym do izolacji posadzek na gruncie w domach mieszkalnych..."

Czemu tutaj (https://forum.muratordom.pl/showthread.php?368014-Hydroizolacja-pod%C5%82ogi-na-gruncie&p=8001145&viewfull=1#post8001145) pisałeś, że ma "lepszy" atest od Antyradonu, skoro zapis jest identyczny? "z wykluczeniem stropów międzykondygnacyjnych", więc nie oznacza dopuszczenia do stosowania we wnętrzu domu a tylko potwierdza argumentację, że na chudziaku to nie wnętrze.

maaszak
10-12-2020, 22:18
Generalnie produkty bitumiczne (nie tylko papy) mają problem z atestami "do wnętrz" bez względu czy wydzielają związki lotne (niektóre papy) czy nie (masy bezrozpuszczalnikowe np. typu KMB)... trochę na zasadzie "nie bo nie".
Jak ktoś się boi i koniecznie chce mieć potwierdzenie atestowe to niech robi izolację mineralną, która ma dopuszczenie nawet do kontaktu z wodą pitną.

corey10
10-12-2020, 22:56
Czemu tutaj (https://forum.muratordom.pl/showthread.php?368014-Hydroizolacja-pod%C5%82ogi-na-gruncie&p=8001145&viewfull=1#post8001145) pisałeś, że ma "lepszy" atest od Antyradonu, skoro zapis jest identyczny? "z wykluczeniem stropów międzykondygnacyjnych", więc nie oznacza dopuszczenia do stosowania we wnętrzu domu a tylko potwierdza argumentację, że na chudziaku to nie wnętrze.

Chyba mylisz mnie z użytkownikiem o nicku alegro661. Ja nic nie pisałem o żadej "lepszości" żadnego antyradonu.

Wracając do meritum. Proszę wejść tu
http://www.icopal.pl/index.php?page=dokumentacja-produktowa/#F
kliknąć Fundament 4,0 Szybki Profil SBS i rozwinie się lista dokumentów w tym atest higieniczny i dodatkowo badanie poziomu lotnych związków - przeczytajcie sobie ile im tego wyszło a jakie są normy. Dodatkowo tak jak już zostało powiedziane - idzie na to styro, folia, wylewka, płytki czy inne wykończenie. Myślę że nie ma co świrować.

P.S. ta wersja "antyradon" to tylko chwyt marketingowy, czy są jakieś badania że to coś daje?

alegro661
17-12-2020, 10:14
Ja postawiłem na papę trudno będzie ci będzie znając życie i tak mnie samochód przejedzie hehe