PDA

Zobacz pełną wersję : Folia na papę na chudym betonie



alegro661
08-12-2020, 18:39
Temat to sprawa indywidualna i chciałbym rozważyć mój przypadek indywidualnie, Dom parterowy wody gruntowe dość wysoko grunt glina z iłem nikle przepuszczalny dom parterowy wysokość posadzki na gruncie wyniesiona 80-90cm do rzędnej terenu zasyp fundamentu piachem, dom obsypany gruntem rodzimym bez drenażu, drenażu nie wykonałem z względu braku możliwości odprowadzenia wód
Pytanie czy stosowanie papy na takiej wysokości jest konieczne podciągnie wilgoć tak wysoko jeżeli tak to znalazłem już papę przeznaczoną do wnętrz budynku ale czy na ta papę muszę położyć folie aby nie było reakcji z styropianem ??
Myślałem również o takim wynalazku jak KNAUF MEMBRANA KATJA SPRINT co myślicie ?
dziękuje za rady

boconek03
08-12-2020, 20:25
zastosuj szlam cementowo-polimerowy np. schomburg aquafin Rb400. Kilka warstw i masz spokój na zawsze.

alegro661
08-12-2020, 20:36
zastosuj szlam cementowo-polimerowy np. schomburg aquafin Rb400. Kilka warstw i masz spokój na zawsze.

Przeszło 7 k za szlam kiepsko to widzę

Kaizen
08-12-2020, 20:37
zastosuj szlam cementowo-polimerowy np. schomburg aquafin Rb400. Kilka warstw i masz spokój na zawsze.

Bez zatopienia siatki popęka i szczelny nie będzie. Ja zrobiłem tarasy Kerakoll Aquastop Flex i żałuję. Jeszcze nie położyłem okładziny i ładnie widać, jak to pęka na łączeniu płyty z bloczkami fundamentowymi. Żałuję. Teraz kładłbym papę.

A z siatką przez grubość koszt zrobi się "luksusowy".

maaszak
10-12-2020, 23:06
Bez zatopienia siatki popęka i szczelny nie będzie. Ja zrobiłem tarasy Kerakoll Aquastop Flex i żałuję. Jeszcze nie położyłem okładziny i ładnie widać, jak to pęka na łączeniu płyty z bloczkami fundamentowymi. Żałuję. Teraz kładłbym papę.

A z siatką przez grubość koszt zrobi się "luksusowy".

Ja na fundamencie z bloczków w strefie cokołowej mam elastyczny szlam mineralny (izohan eko 1k) i nic nie pęka.
Tobie na łączeniu płyty z bloczkami fund. zrobiła się naturalna dylatacja... w takich miejscach trzeba zatapiać taśmę uszczelniającą. Będzie pewniejsze niż zgrzewy papy.

Normalne hydroizolacje to nie są tanie rzeczy. Jednak wzmiankowany wcześniej produkt Schomburga to izolacja hybrydowa i szybkowiążąca, to trochę inna generacja niż taka zwykła cementowa mikrozaprawa elastyczna (jak np. ten mój izohan), więc za to się ekstra płaci. No i drugie ekstra się płaci za samą nazwę, to markowy produkt.
Na równym jednorodnym betonie podkładowym, który już uzyskał swoją wytrzymałość nie ma zagrożenia dalszego pękania, ani nie ma konieczności ekspresowego tempa prac. Koszt może być mniejszy. Nanosi się dwie warstwy a nie kilka.

Co do orgyginalnego pytania, jeśli papa jest trefna i ma zareagować ze styro to żadna folia i tak tego nie zablokuje. Należałoby zastosować na taką papę produkty i technologie gazoszczelne, a to już koszt większy niż warta jest ta cała papa.