PDA

Zobacz pełną wersję : chudziak poniżej fundamentów



serek182
08-12-2020, 19:45
Witam wszystkich serdecznie,mam taki problem jak w opisie bo błędzie wykonawcy.Chudziak mam wylany 20 cm ponizej izolacji poziomych scian(fundamentowych a bloczkami komórkowymi).Wiem już ze jedynym rozwiązaniem jest zrobienie hydroizalcji typu wanna,problem jest taki ze powiedzymy 50 % scian ma zostawiony zaklad papy do ciągłości izloacji a u reszty papa praktycznie nie wystaje.. 1).Czy jest jakis dostępny środek na naszym rynku zeby jakos polaczyc pape praktycznie nie wystającą ze scian z papą na chudziaku i wywiniętą na sciana fundamentową ktory daje 100 % skutecznosci? 2)Jakiej papy najlepiej uzyc zeby nadawala sie do srodka domu w rozsądnych pieniadzach? 3)Czy jest cos jeszcze o czym nalezy pamietac przy takiej "wannnie"?

Nowy budynek,spód chudziaka w najnizszym miejscu jakies 10 cm nad powierzchnią gruntu,grunt to piaski,ił itp,ogolnie dobre,do głębokośći 3,5 metra wód gruntowych nie stwierdzono,izolacja miedzy ławą a fundamentami dysperbit i papa,druga izolacja pozioma papa,fundamenty zaizolowane dysperbit-styrodur 10 cm-folia kubełkowa,obsypane zółtym piaskiem,ostatnie 8 cm fundamentów bedzie juz ocieplone grafitowm stropianem 20 cm jak reszta budynku (to jest +/- wysokosc wylewki wlasciwej w srodku budynku.)