PDA

Zobacz pełną wersję : Architekci z większych miast kontra z obrzeży



bober02
08-12-2020, 23:58
To pytanie może się wydać dziwne ale chciałem zapytać czy ktoś ma pewne doświadczenie współpracy i jakości usług świadczonych przez architektów z większych miast typu Warszawa/Kraków a tych z mniejszych miejscowości?

Zastanawiam się nad kompleksowym projektem rysowanym od zera i zależy mi na usłudze wysokiej jakości. Niemniej jednak ceny architektów w większych miastach są praktycznie 2 razy wyższe niż tych na obrzeżach. Chciałem wiec dopytać czy jest to często związane z lepszą jakością usługi w większym mieście, gdzie podejście do klienta może być lepsze, czy głównie różnica cen jest uwarunkowana lokalizacją i wyższymi kosztami utrzymania pracowni?

key1
09-12-2020, 09:07
taka generalizacja przez lokalizacje biura to bzdura,
no chyba że chcesz wiarzyć w stereotypy, że ci z Poznania to dusigrosze, z Krakowa to centusie, spod Warszawy to słoiki, a wszystkie Romki to fajne chłopaki

Elfir
09-12-2020, 11:58
Duże pracownie mają lokalizacje w dużych miastach w celach logistycznych. Nawet jak sami pochodzą i mieszkają poza miastem.
No i znana, nagradzana pracownia ma też inne ceny.

semiramida
09-12-2020, 14:11
droga pracownia z nagrodami może wypuścić projekt niskiej jakości... lokalny projektant może dać projekt wysokiej jakości... współczuję... może jak ktoś znajomy jest zadowolony z projektanta to iść do tego samego?

bober02
09-12-2020, 14:21
droga pracownia z nagrodami może wypuścić projekt niskiej jakości... lokalny projektant może dać projekt wysokiej jakości... współczuję... może jak ktoś znajomy jest zadowolony z projektanta to iść do tego samego?

Wlasnie na razie staram sie wybadac co i jak. Chce. Uniknac 50k netto co jest w miare standardowe w. Krk