PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do Dziennika ROZBUDOWY Macieja, Agniesi i Jagody



Maciek-MZM
30-05-2005, 10:09
A tutaj dziekujemy wszystkim za wszelkie uwagi krytyczne dotyczace naszje budowy choc jakby byly jakies pochwaly to byloby milo. :)

TadekL
30-05-2005, 10:54
A tutaj dziekujemy wszystkim za wszelkie uwagi krytyczne dotyczace naszje budowy choc jakby byly jakies pochwaly to byloby milo. :)


No Maciek, na zdjęciach widać, że ładnie wszystko rośnie.
Tylko ostatni wpis do dziennika jest z 13 maja - proszę uzupełnić!!! :lol:
Jakbyś mógł podawać jeszcze ceny, co ile i za ile byłoby super - chyba, że nie chcesz lub z jakiegoś powodu nie możesz.
Pozdrawiam
TadekL

Maciek-MZM
30-05-2005, 10:58
A tutaj dziekujemy wszystkim za wszelkie uwagi krytyczne dotyczace naszje budowy choc jakby byly jakies pochwaly to byloby milo. :)


No Maciek, na zdjęciach widać, że ładnie wszystko rośnie.
Tylko ostatni wpis do dziennika jest z 13 maja - proszę uzupełnić!!! :lol:
Jakbyś mógł podawać jeszcze ceny, co ile i za ile byłoby super - chyba, że nie chcesz lub z jakiegoś powodu nie możesz.
Pozdrawiam
TadekL

Tadziu, nie na wszystko moge, niektore rzeczy biore bez rachunku a nie chce wkopywac hurtownika, cholera wie kto czyta to forum. Z innymi firmami mam umowe ze sprzedaja cos bardzo tanio ale obowiazuje mnie tajemnica handlowa. Jesli ktos bardzo chce znac ceny, ewentulanie firmy to zapraszam na priv. Zawsze moge powiedziec gdzie kupilem i czy taniej czy drozej.
Dziennik pisze dzis, i bedzie zaraz uzupelniony.

TadekL
30-05-2005, 11:07
A ja mam pytania z innej beczki.
Jaką powierzchnię ma Wasza działka? Ile dotychczas powierzchni miał Wasz dom? O ile go powiększacie? Czy będzie to parterówka czy może również poddasze użytkowe? Czy sami wymyśleliście sobie plan rozbudowy domu, czy jakiś architekt wam pomógł? Macie ładny ogródek! Widzę, że go nie zniszczyliście podczas rozbudowy. Super!
Pozdrawiam serdecznie również żonę i córeczkę!
Beata
P.S. Koniecznie umieście zdjęcie chociaż waszej córeczki.

Maciek-MZM
30-05-2005, 11:58
A ja mam pytania z innej beczki.
Jaką powierzchnię ma Wasza działka? Ile dotychczas powierzchni miał Wasz dom? O ile go powiększacie? Czy będzie to parterówka czy może również poddasze użytkowe? Czy sami wymyśleliście sobie plan rozbudowy domu, czy jakiś architekt wam pomógł? Macie ładny ogródek! Widzę, że go nie zniszczyliście podczas rozbudowy. Super!
Pozdrawiam serdecznie również żonę i córeczkę!
Beata
P.S. Koniecznie umieście zdjęcie chociaż waszej córeczki.

A wiec po kolei:

1. Powierzchnia dzialki 657 m2
2. Domek mial 52 m2 (malenstwo)
3. Po rozbudowie 196 m2
4. Nad wszystkim bedzie poddasze uzytkowe i jeszcze strych
5. Pomogli nam architekci. Powiedzielismy co chcielismy i jak to ma wygladac. I tak w czasie budowy zmienilismy juz troche, bedzie mniejsza sypialnia ale za to bedzie loggia zeby rano sobie wyjsc i przeciagnac sie na swiezym powietrzu :)
6. Dziekuje za pozdrowienia i rowniez was pozdrawiamy. Co do zdjecia Jagody - ok, u mieszcze jej niedlugo
7. Ogrodek niestety wyglada teraz zdecydowanie gorzej, lecz sa ustanowione specjalne strefy ochrony: truskawki, jablon, gruszka, i czeresnie. O ladnej trawie nie ma juz co marzyc

PS Zastanawiam sie z kim rozmawiam, Beata, Tadziu? :)

TadekL
30-05-2005, 12:11
PS Zastanawiam sie z kim rozmawiam, Beata, Tadziu? :)

Beata siedzi w domu z maleństwem, a Tadek w pracy. Piszemy do sobie na Skype, a jak mamy czas to oboje "siedzimy" na forum. Tak jak teraz.
Beata

Maciek-MZM
30-05-2005, 12:20
A tutaj dziekujemy wszystkim za wszelkie uwagi krytyczne dotyczace naszje budowy choc jakby byly jakies pochwaly to byloby milo. :)


No Maciek, na zdjęciach widać, że ładnie wszystko rośnie.
Tylko ostatni wpis do dziennika jest z 13 maja - proszę uzupełnić!!! :lol:
Jakbyś mógł podawać jeszcze ceny, co ile i za ile byłoby super - chyba, że nie chcesz lub z jakiegoś powodu nie możesz.
Pozdrawiam
TadekL

Zrobilem to specjalnie dla Ciebie - tam gdzie moglem, ceny umiescilem :D

TadekL
30-05-2005, 13:00
Zrobilem to specjalnie dla Ciebie - tam gdzie moglem, ceny umiescilem :D
Wielkie dzięki Maćku,

A skąd bierzesz taki tani beton za m3, no chyba że jest to cena netto, ale jak brutto to dawaj namiar, gdzie to jest , choć jutro już chyba będę miał koniec z betonem, bo ja B20 z pompą i transportem 240 brutto za m3.
Co do okien, to na początku też chcieliśmy drewniane, ale nas ceny powaliły a poza tym też chcemy założyć rolety zewnętrzne. Firmy, które bierzemy pod uwagę wyszczególniliśmy w naszym dzienniku budowy.
Pozdrawiam
Tym razem TadekL

Maciek-MZM
30-05-2005, 13:03
Zrobilem to specjalnie dla Ciebie - tam gdzie moglem, ceny umiescilem :D
Wielkie dzięki Maćku,

A skąd bierzesz taki tani beton za m3, no chyba że jest to cena netto, ale jak brutto to dawaj namiar, gdzie to jest , choć jutro już chyba będę miał koniec z betonem, bo ja B20 z pompą i transportem 240 brutto za m3.
Co do okien, to na początku też chcieliśmy drewniane, ale nas ceny powaliły a poza tym też chcemy założyć rolety zewnętrzne. Firmy, które bierzemy pod uwagę wyszczególniliśmy w naszym dzienniku budowy.
Pozdrawiam
Tym razem TadekL

Niestety to brutto. A bralem go z firmy co jest kolo autostrady jak sie jedzie katowicka (jest duza reklama).
My mamy okna drewniane, i takie chcemy miec. :D

Maciek-MZM
30-05-2005, 13:05
Zdjecia Jagody juz sa :)
Zapraszam do naszego foto albumu (ten sam link co do zdjec z budowy)
'

TadekL
30-05-2005, 13:24
Maćku!
Nie pamiętasz nazwy firmy tej od betonu? A jakiej firmy macie okna i czy jesteście z nich zadowoleni?
A dzieci zwłaszcza dziewczynki są przesliczne!!!
Beata

Maciek-MZM
30-05-2005, 13:56
Maćku!
Nie pamiętasz nazwy firmy tej od betonu? A jakiej firmy macie okna i czy jesteście z nich zadowoleni?
A dzieci zwłaszcza dziewczynki są przesliczne!!!
Beata

kurde nie pamietam, ale tak jak pisalem widac ja z katowickiej jadac z Poznania po lewej stronie przed autostrada.

Okna mamy dwoch firm - pierwszej ktora juz nie istnieje - sa rewelacyjne mamy je juz 8 lat i nic sie z nimi nie dzieje i drugie z sokolki. Niestety zrobili straszna wpadke (zle okna przywiezli), potem miesiac czekalismy na nowe, inne musielismy wymienic bo bylo uderzone, jeszcze inne trza bylo pomalowac troszke. Teraz trzymaja sie ok, ale drugi raz nie zaryzykujemy.

Co do dzieci, owszem, szkoda tylko ze tak broja :)

TadekL
30-05-2005, 20:21
Maćku!
A o co chodzi u was z tym wieńcem. A może to jest poduszka betonowa? My też mamy nad oknami pozostawione miejsca na rolety, a na to nadproża. Na tych nadprożach zaczyna się już strop. Tylko my mamy ciężką silkę, więc nie musimy obmurowywać jej warstwami cegły czy 10-centymetrowym betonem. Poduszkę betonową wylewa się na lekkich materiałach, takich jak porotherm, bo nie można na nich bezpośrednio kłaść belek stropowych.
Pozdrawiam
Beata

Maciek-MZM
31-05-2005, 08:37
Maćku!
A o co chodzi u was z tym wieńcem. A może to jest poduszka betonowa? My też mamy nad oknami pozostawione miejsca na rolety, a na to nadproża. Na tych nadprożach zaczyna się już strop. Tylko my mamy ciężką silkę, więc nie musimy obmurowywać jej warstwami cegły czy 10-centymetrowym betonem. Poduszkę betonową wylewa się na lekkich materiałach, takich jak porotherm, bo nie można na nich bezpośrednio kłaść belek stropowych.
Pozdrawiam
Beata

No my mamy sciany z porotonu wiec wieniec musi byc. Po drugie laczymy nowy budynek ze starym i trzeba zrobic wience zeby razem to sie kupy trzymalo :)

TadekL
26-06-2005, 14:38
No pięknie Maćku,
Ogładałem zdjęcia, te ostatnie z budowy i te piękne widoki z okien poddasza.
Mam pytanie, gdzie i za ile kupowałeś okna dachowe (chyba Veluxy - prawda???) i to samo pytanie odnośnie rynien Lindaba.
A tak na margiesie - bez Ciebie nie doszło chyba do skutku spotanie wielkopolan. My też się nie umawialiśmy na sobotę, bo musieliśmy być na placu naszego boju. Może innym razem.
Pozdrawiam
TadekL

TadekL
26-06-2005, 14:43
A Maciek - koniecznie uzupełnij dziennik, żebyśmy mieli co czytać. Myślę, że kiedyś da się to obejrzeć w realu.
Pozdrawiam
TadekL

Maciek-MZM
27-06-2005, 10:38
="TadekL"]No pięknie Maćku,
Ogładałem zdjęcia, te ostatnie z budowy i te piękne widoki z okien poddasza.
Mam pytanie, gdzie i za ile kupowałeś okna dachowe (chyba Veluxy - prawda???) i to samo pytanie odnośnie rynien Lindaba.

Okna sa firmy Roto - uchylno obrotowe (z podwyzszona osia obrotu), sa naprawde super, bardzo nam sie podobaja. Wszystkie okna oraz rynny, dachowke i pustaki ceramiczne kupilem w firmie Wena na ul. Dabrowskiego ( www.wena.com.pl ). Jestem bardzo zadowolony ze wspolpracy z nimi, niskie ceny i cenne porady jak rowniez wizyty na budowie aby cos przedyskutowac to ogromny atut. Dokladne namiary wysylam na priva.



A tak na margiesie - bez Ciebie nie doszło chyba do skutku spotanie wielkopolan. My też się nie umawialiśmy na sobotę, bo musieliśmy być na placu naszego boju. Może innym razem.


Niestety, mialem wywoz calego syfu co zostal i musialem to dopilnowac, cala sobote sprzatalem.

Maciek-MZM
27-06-2005, 10:45
A Maciek - koniecznie uzupełnij dziennik, żebyśmy mieli co czytać. Myślę, że kiedyś da się to obejrzeć w realu.
Pozdrawiam
TadekL

W zeszlym tygodniu niewiele sie dzialo, wiec opisalem caly tydzien. W tym pewnie tez nic sie nie zdarzy wiec beda male przestoje.
Obejrzec w realu zawsze mozna, przeciez jezdzicie do Swojej "Hacjendy" przez Kornik wiec zboczyc na kawusie mozecie. Zapraszamy, dajcie tylko znac na priv kiedy wam pasuje to sie jakos dogadamy :)

TadekL
28-06-2005, 21:24
Cześć Maćku,
Dzięki za zaproszenie. Jak zacznę urlop na spokojnie to na pewno się tam u Ciebie choć na chwilę pojawimy.
Mamy pytanie. Masz na zdjęciach ładnie wyglądającą dachówkę. Co to za kolor. Jaka firma to już wiem bo doczytałem w innych Twoich postach, ale jaki ten kolor, bo na zdjęciach wygląda na niebieski.
Pozdrawiam
TadekL

Maciek-MZM
29-06-2005, 08:50
Cześć Maćku,

Mamy pytanie. Masz na zdjęciach ładnie wyglądającą dachówkę. Co to za kolor. Jaka firma to już wiem bo doczytałem w innych Twoich postach, ale jaki ten kolor, bo na zdjęciach wygląda na niebieski.
Pozdrawiam
TadekL

To jest antracyt, w rzeczywistosci bardziej wpada w taki grafitowy.... :)

TadekL
08-07-2005, 22:22
No i co Maćku, nic nie piszesz, nie widać Cię na forum - może urlopujesz??? :lol:
Daj znać co u Ciebie.
Pozdrawiam
TadekL

Maciek-MZM
18-07-2005, 09:48
No coz, czas minal na szukaniu fachowcow od wszelkich instalacji. Mam nadzieje ze teraz juz rusze, elektryk jest wod kan chyba musze szukac nowego :(

TadekL
18-07-2005, 10:22
No coz, czas minal na szukaniu fachowcow od wszelkich instalacji. Mam nadzieje ze teraz juz rusze, elektryk jest wod kan chyba musze szukac nowego :(

Maciek, a ile policzył sobie elektryk za całość (robociznę z materiałem???). Jak nie chcesz pisać w dzienniku na wrzuć na priva. no i ile zaśpiewał Ci pierwszy niesłowny instalator CO-wod-kan.
Nie zrażaj się będzie dobrze. Nie warto się tak denerwować. Na pocieszenie coś Ci napiszę. Nie pisałem o tym w dzienniku, ale u nas po wylaniu stropu dopatrzyliśmy się, że brakuje nam kawałek stropu na którym miała być wymurowana dalej ścianka kolankowa poddasza :evil:. No i trzeba było kuć i dolewać ten fragment wraz domontowaniem brakującego kawałka wieńca. Poza tym jeden ważny trzpień był przesunięty prawie o pół metra. Nie zauważył tego także nasz kierownik budowy :evil: :evil: :evil:. Drobnostka - co nie??? Całe szczęście mamy w miarę dokładnie dopracowany projekt i to my to wychwyciliśmy.
Ale podobno nie myli się tylko ten co nic nie robi - tylko dlaczego te poprawki mają tak długo trwać :evil:. Te wszystkie firmy nabiorą tych robót i nie mogą się później wyrobić z terminami. Gubi ich też rutyna.
Głowa do góry - będzie lepiej - jak już się wszystko skończy, usiądziesz sobie z piwkiem w ręku i popatrzysz na swój wymarzony domek. Powiesz zapewne - WARTO BYŁO to zrobić, ale NIE WARTO tak denerwować. Zdrowie ma się tylko jedno. Tak tak, tak piszę ale reaguję zapewne podobnie do Ciebie.
Pozdrawiam
TadekL

Maciek-MZM
18-07-2005, 10:51
Co do wodkana to wyszlo mu 3400 za robocizne. Niestety okazalo sie ze ceny na material mial strasznie wysokie. Jak mu powiedzialem (oczywiscie ustalalismy to wczesniej) ze sam zalatwie wszystko przestal odbierac telefony, albo udawac ze nie slyszy co mowie. Szkoda ze umowy nie podpisalismy wczesniej (mialismy podpisac jutro) to by kare zaplacil.
Co do elektryka. Za wykonanie wszystkich instalacji (elektryczna, logiczna, telefoniczna, telewizyjna, domofonowa, alarmowa, przeniesienie rozdzielni, zasilanie i sterowanie rolet okiennych, instalacje elektryczne na zewnatrz) wraz z pomiarem i naniesieniem instalacji na projekt place 3000 netto bez wyliczania ile gniazdek i gdzie i doplaty za nastepne. Towar zalatwiam sam ;) instalator kupuje jedynie kabel telewizyjny, puszki, gips itp.)
Spisalismy mocna umowe wraz ze szczegolowym zalcznikiem prac (jednak nie okreslajacym ilosci) wiec jestem spokojny. Przy rozmowie pokazal dokumenty firmy (wpis do ewidencji, regon, NIP , oraz swoje uprawnienia), na razie jest punktualny i rzeczowy oraz wydaje mi sie ma pojecie o instalacjach ( sam stwierdzil ze pradowe ciagnie osobno a inne osobno, ze TV ciagnie sie kazdy kabel z rozdzielni osobno, telefon tak samo pociagnie, ze nie daje sie na jednym bezpieczniku swiatla i gniazdek z jednego pomieszczenia itp.) No coz, mam nadzieje ze ten fachowiec okaze sie solidny.
My nie mozemy sie doprosic aby umyto cegly z klinkieru. Zrobilismy kuche bo zaplacilismy prawie wszystko a gosc czmychnal na inna budowe. Kierownik go wezwal wiec wyliczylem mu kazda duperele, tak ze ma malowanie rynien, i wiele innych rzeczy do zrobienia. Zauwazylem ze nie ma sie co cackac, mile sie usmiechaja do Ciebie ale przy kazdej okazji dupe CI zrabia.
Co do nerwow - widzisz ja mam ten minus ze mieszkam na budowie i do zimy musze miec wszystko gotowe. Jak nie zdaze nie mam gdzie mieszkac a lubie miec wszystko dobrze zrobione a nie martwic sie pozniej zamiast - jak piszesz - cieszyc domkiem.

TadekL
18-07-2005, 14:04
Co do nerwow - widzisz ja mam ten minus ze mieszkam na budowie i do zimy musze miec wszystko gotowe. Jak nie zdaze nie mam gdzie mieszkac a lubie miec wszystko dobrze zrobione a nie martwic sie pozniej zamiast - jak piszesz - cieszyc domkiem.

Dzięki za info odnośnie magików od instalacji.
Widzisz Maćku, ja nie mieszkam na budowie a też chcę się wprowadzić na Święta Bożego Narodzenia i to tego - czyli 2005 roku. Ja też chcę mieć zrobione wszytko dobrze. Jak będzie to robione tak jak chciałbym to wtedy będę zadowolony i będę sie nim (domkiem) cieszyć (a nie samym faktem, że go mam).
Pozdrawiam
TadekL

TadekL
26-07-2005, 16:45
Maćku, widzę, że wreszcie drgneło u Ciebie :) . Rozumiem, że ekipa poprawiła także to co Ci "spieprzyła". Trzeba napradę wszystkich tych magików pilnować. Jak dzieci, jak dzieci :-? :wink:.
Pozdrawiam
TadekL

Maciek-MZM
29-07-2005, 09:31
Poprawia to ja beda dokanczac gore. No elektryk juz gore skonczyl teraz zabiera sie za dol. Od poniedzialku wchodzi hydraulik. Potem tynki posadzki, wakacje i wykonczenie. Znalazlem fajnego wykonawce schodow drewnianych (jest niedrogi) wiec chyba tez sie na niego skusimy.

TadekL
29-07-2005, 22:30
Poprawia to ja beda dokanczac gore. No elektryk juz gore skonczyl teraz zabiera sie za dol. Od poniedzialku wchodzi hydraulik. Potem tynki posadzki, wakacje i wykonczenie. Znalazlem fajnego wykonawce schodow drewnianych (jest niedrogi) wiec chyba tez sie na niego skusimy.

A z czego będą (tzn. z jakiego drewna), ile stopni i ile Cię uczynią lżejszym???
Pozdrawiam
TadekL

Maciek-MZM
01-08-2005, 08:29
A z czego będą (tzn. z jakiego drewna), ile stopni i ile Cię uczynią lżejszym???
Pozdrawiam
TadekL

Beda z buku, 18 chyba stopni (ale jeszcze nie wiemy czy zrobimy spocznik - chyba tak wiec stopni bedzie mniej) a koszt okolo 6 tys...

TadekL
01-08-2005, 11:29
Beda z buku, 18 chyba stopni (ale jeszcze nie wiemy czy zrobimy spocznik - chyba tak wiec stopni bedzie mniej) a koszt okolo 6 tys...
Dzięki za info, u nas taż mają być z buczyny, podobna liczba stopni, tyle, że zabiegowe - koszt ok. 4,5 tys.
Pozdrawiam
TadekL

Maciek-MZM
01-08-2005, 12:02
Dzięki za info, u nas taż mają być z buczyny, podobna liczba stopni, tyle, że zabiegowe - koszt ok. 4,5 tys.
Pozdrawiam
TadekL

To ja poprosze na priv informacje o tak tanim wykonawcy. mam nadzieje ze referencje ma dobre :D

TadekL
23-11-2005, 13:34
Maćku!
Piszę do Ciebie w pilnej sprawie. Wiem, że masz już ocieplony dom. Czy jesteś zadowolony ze swojej ekipy, czy mógłbyś ich polecić, podać namiar na nich i podaj cenę, jaką płaciłeś za robociznę. Nasi wykonawcy są niesłowni, wzięli pieniądze na materiał i nic nie robią, a zbliża się termin zakończenia robót. Na pewno nie zdążą, więc szukamy nowej ekipy.
Pozdrawiam w imieniu męża Tadka
Beata L

Maciek-MZM
23-11-2005, 14:04
wyslalem na priv :)

TadekL
23-11-2005, 14:15
Dzięki Maćku.
Beata

Maciek-MZM
23-11-2005, 14:29
Dzięki Maćku.
Beata

Poprawilem sie, sprawdz skrzynke jeszcze raz. Teraz juz chyba wiesz wszystko :) Daj znac czy sie dogadalas tak z ciekawosci :)
Pozdrawiam
Maciek

Zuzza
13-12-2005, 09:39
Hej !

Bardzo ładny domeczek :-)

Mam takie pytanko: Czy pamietasz może wymiary swoich okien salonowych? Mam podobne w projekcie i chcę je tak samo podzielić szprosami - ciekawa jestem jak to bedzie wyglądać...

Pozdrawiam,

Zuzza

Maciek-MZM
13-12-2005, 10:34
Hej !

Bardzo ładny domeczek :-)

Mam takie pytanko: Czy pamietasz może wymiary swoich okien salonowych? Mam podobne w projekcie i chcę je tak samo podzielić szprosami - ciekawa jestem jak to bedzie wyglądać...

Pozdrawiam,

Zuzza

Okna balkonowe mam o wymiarach 210/230 w projekcie(te co widzisz na zdjeciach sa nizsze bo wpakowalismy tam jeszcze rolety). Firma ktora nam zalatwiala okna miala program ktory obliczal ilosc szprosow i podpowiadal co bedzie taniej i ladniej. :)

MUREK
13-12-2005, 15:42
Witaj Maćku ,

widzę ,że prowadzisz rozmowy z TadkiemL , ale pozwole się Tobie też wpisać - jaK do pamiętnika szkolnego :lol:

Gratuluje Ci przede wszystkim tempa budowy i dopilnowania jakości prac , bo do tego potrzebne jest czułe oko inwestora. To ,że domek jest fajny to już wiesz bo wpisy takie czytałem , ale chciałem powiedzieć ,że również otocznie tj. sąsiednie domy oraz twoje drzewka wskazują na to ,że juz jakis czas na tym osiedlu się życie toczy.

U mnie niestety same nowe domy i piach i pustynia . Mam obecnie stan surowy zamknięty , a buduje w pn części miasta , czyli z drugiej strony miasta.

Mój kolega buduje się w Borówcu - jeszcze tam nie byłem , ale pewno są to rozległe tereny z nowopowstającymi domami.

Chciałem Ci powiedzieć ,że długo szukałem elektryka i wydaje mi się ,że na forum podałeś tel. swojego i rozmawiałem nawet z nim , potem nie miał czasu i jakoś tak wyszło, że wziąłem innego - a teraz żałuję . Wniosek z tego na przyszłość mam taki ,że jak mi polecisz jakiegoś fachowca to trzeba brać , a nie sie zastanawiać :wink:

Pozdrawiam zatem gorąco ( również Tadka z małżonką bo pewnie to przeczytają :D :D :D :wink:

Piotr

Maciek-MZM
13-12-2005, 15:53
Witaj!

Dzieki za mile slowa. Fakt budowa szybka ale nie da sie wszystkich dopilnowac. Stracilismy z zona wiele nerwow nawet jednego wykonawce chcemy podac do sadu... tempo bylo szybkie bo to byla rozbudowa. Mieszkam tam juz 8 latek okolica fajna niektorzy sasiedzi nie :)
Nowe domy w Borowcu tak jak u Ciebie w wiekszosci powstaja "na pustyni" choc buduje ich sie mnostwo wiec powstaja nowe osiedla.

Co do elektryka. Fakt ze jest bardzo zapracowany, ale to chyba dlatego ze jest dobry i sumienny. Dla mnie to jeden z najlepszych fachowcow jaki u mnie pracowal. I mam nadzieje ze taki rowniez bedzie dla innych.

Pozdrawiam i zycze sukcesow w budowie

PS jakbys byl w Borowcu i chcial zobaczyc budowe to daj znac umowimy sie na priv :)

MUREK
13-12-2005, 16:03
Dzięki za zaproszenie, raczej się nie wybieram , ale przejazdem może kiedyś , bo czasem do Śremu jadę .

Patrzyłem również na Twoje płytki i z pomyślunkiem sa położone ; to twoje pomysły czy może trafił ci się płytkarz myślący ? :)
Bo takiego obecnie poszukuję :wink:

Pozdr.

Maciek-MZM
13-12-2005, 16:07
Dzięki za zaproszenie, raczej się nie wybieram , ale przejazdem może kiedyś , bo czasem do Śremu jadę .

Patrzyłem również na Twoje płytki i z pomyślunkiem sa położone ; to twoje pomysły czy może trafił ci się płytkarz myślący ? :)
Bo takiego obecnie poszukuję :wink:

Pozdr.
Pierwszy plytkarz wylecial na zbity pysk. Drugi moze i robi dobrze ale jest nieslowny i nieterminowy. W zasadzie garaz byl tylko jego pomyslem. Jadalnia i salon oraz lazienka to nasze pomysly :D

MUREK
13-12-2005, 16:47
A to szkoda , to chyba nie skorzystam :wink:

A tych od ocieplenia dachu i płyt gipsowych byś polecił ?

Maciek-MZM
14-12-2005, 10:15
A to szkoda , to chyba nie skorzystam :wink:

A tych od ocieplenia dachu i płyt gipsowych byś polecił ?

To moja najlepsza ekipa. Znam ich dlugo 8 lat temu tez mi robili domek. Moga ci zrobic ocieplenie zewnetrzne, i cale wykonczenie wewnatrz (plyty G-K, ocieplenie poddasza, szpachlowanie gipsowanie, malowanie).
Moge ich spokojnie polecic.

TadekL
14-12-2005, 10:25
Maćku!
Jak my z Tadkiem do Ciebie dawno nie zaglądaliśmy. Jak u Ciebie miło będzie na Święta. Dom prawie wykończony. Aż miło popatrzeć. Jak my ci zazdrościmy. Naprawdę.
Życzymy udanych Świąt w nowym domku i całego Nowego Roku.
Pozdrawiamy serdezcnie
Beata, Wiktoria i Tadek

Maciek-MZM
14-12-2005, 10:38
Maćku!
Jak my z Tadkiem do Ciebie dawno nie zaglądaliśmy. Jak u Ciebie miło będzie na Święta. Dom prawie wykończony. Aż miło popatrzeć. Jak my ci zazdrościmy. Naprawdę.
Życzymy udanych Świąt w nowym domku i całego Nowego Roku.
Pozdrawiamy serdezcnie
Beata, Wiktoria i Tadek

No wlasnie czulem sie troszke opuszczony :) Dom szybko zrobiony ale ile nerwow... Dziekujemy za zyczenia i rowniez wam zyczymy wszystkiego najlepszego a najbardziej zamieszkania w nowym domku. Bedziemy trzymac kciuki.
Pozdrawiamy

TadekL
14-12-2005, 11:45
No wlasnie czulem sie troszke opuszczony :) Dom szybko zrobiony ale ile nerwow...

Przepraszamy. :D . Ale przez problemy na budowie nie mieliśmy ochoty i czasu, żeby gdziekolwiek zajrzeć do fotoalbumu czy dziennika.
Jeszcze raz miłych i spokojnych Świąt.
Beata

TadekL
14-12-2005, 12:01
Maćku, a gdzie kupowałeś materiał na podbitkę i ile Cie to kosztowało???
TadekL

Maciek-MZM
14-12-2005, 12:17
Maćku, a gdzie kupowałeś materiał na podbitkę i ile Cie to kosztowało???
TadekL

Kupowalem w Luboniu na ul. Juranda. Tam jest producent. Kupilem sosnowa 1kl, 2,6 dluga 1,6 gruba z piorem dosc duzym. Placilem cos okolo 24 zl brutto za m2.
Bede ja pokrywal Sadolinem Base a potem Sadolinem Extra. Farby i sadolin kupowalem w sklepie interentowym www.nina.com.pl. (To jest sklep na dabrowskiego, ale w internecie maja taniej).

MUREK
14-12-2005, 14:34
A to szkoda , to chyba nie skorzystam :wink:

A tych od ocieplenia dachu i płyt gipsowych byś polecił ?

To moja najlepsza ekipa. Znam ich dlugo 8 lat temu tez mi robili domek. Moga ci zrobic ocieplenie zewnetrzne, i cale wykonczenie wewnatrz (plyty G-K, ocieplenie poddasza, szpachlowanie gipsowanie, malowanie).
Moge ich spokojnie polecic.

Witam ,
jak już przyjemnie i świątecznie się w Twoich komentarzach zrobiło :)
Myśle , ze jeszcze bedziemy w kontakcie do Świąt .

Możesz mi podac na priva tel. do nich i ewent. poziom cenowy ?

Pozdr.

Maciek-MZM
14-12-2005, 15:02
A to szkoda , to chyba nie skorzystam :wink:

A tych od ocieplenia dachu i płyt gipsowych byś polecił ?

To moja najlepsza ekipa. Znam ich dlugo 8 lat temu tez mi robili domek. Moga ci zrobic ocieplenie zewnetrzne, i cale wykonczenie wewnatrz (plyty G-K, ocieplenie poddasza, szpachlowanie gipsowanie, malowanie).
Moge ich spokojnie polecic.

Witam ,
jak już przyjemnie i świątecznie się w Twoich komentarzach zrobiło :)
Myśle , ze jeszcze bedziemy w kontakcie do Świąt .

Możesz mi podac na priva tel. do nich i ewent. poziom cenowy ?

Pozdr.


wyslalem :)

No swieta za pasem w nowym domku... najgorsze to sprzatanie..

MUREK
15-12-2005, 15:02
Doszło - dzięki , po rozmowach dam Ci znać co i jak .


Pozdr.


PS. Pytanie z innej beczki - bardzo podoba mi sie ten Twój rysunek popiersia ; zawsze napawa mnie optymizmem i zaraża uśmiechem - czy to Ty ?? :)

Maciek-MZM
15-12-2005, 15:08
PS. Pytanie z innej beczki - bardzo podoba mi sie ten Twój rysunek popiersia ; zawsze napawa mnie optymizmem i zaraża uśmiechem - czy to Ty ?? :)

Kiedys jak bylem piekny i mlody :D

MUREK
16-12-2005, 14:18
No tak ,

czas szybko płynie i niedługo wszyscy będziemy mieli tylko wspomnienia o pięknym wyglądzie :wink:

tak jak w tym dowcipie i śpiewaczce w bardzo dojrzałym wieku , która w operze śpiewała :
" Jak to ja byłam młodym dziewczęciem
to się cieszyłam niemałym wzięciem"

- a na to siedzący na widowni niejaki Bolek z winem w ręce mówi
" Patrzcie ludzie, ta to ma k... niezłą pamięć "

:) :P :wink:

Ale teraz cieszmy się tym co mamy tj. jedni tym ,że juz mieszkają w swoich domkach , a ci pozostali ( w tym i ja ) , że coraz bliżej do dnia przeprowadzki .

Pozdrawiam

Miłego weekendu !!

TadekL
28-12-2005, 09:36
Jejku, jak tu ładnie.
I zdążyliście na święta.
GRATULACJE
Beata, Tadek i Wiktoria

Maciek-MZM
28-12-2005, 09:43
Jejku, jak tu ładnie.
I zdążyliście na święta.
GRATULACJE
Beata, Tadek i Wiktoria

Dziekujemy. W zasadzie zdazylismy rzutem na tasme. A ile jest sprzatania. Glowa boli. Codziennie trzeba zaczynac od nowa.
Jeszcze troszke cierpliwosci i bedziecie tez u siebie :)

PS Nie wiecie gdzie mozna tanio kupic drewno do kominka?

TadekL
28-12-2005, 11:53
PS Nie wiecie gdzie mozna tanio kupic drewno do kominka?

Niestety, nie. My trochę kupujemy od naszego rolnika, ale okazyjnie. Częściej w jakiś hipermarketach.
Beata

MUREK
28-12-2005, 14:18
Maciek ,

jak Ty to robisz - bo piszesz ,że sprzątania dużo macie po przeprowadzce no i przygotowania świąteczne też były zapewne i jeszcze znalazłeś czas żeby nowe fotki wkleić do dziennika ? :D :D

Maciek-MZM
03-01-2006, 13:34
Maciek ,

jak Ty to robisz - bo piszesz ,że sprzątania dużo macie po przeprowadzce no i przygotowania świąteczne też były zapewne i jeszcze znalazłeś czas żeby nowe fotki wkleić do dziennika ? :D :D

Witaj!
Swieta przygotowali rodzice i tylko przywiezli nam zarcie ;)
Jak jestem w pracy to je wklejam. Teraz znow dwa dni wolnego bede miec, to jak w miare posprzatam to moze nowe porobie. Na pewno beda pozniej zdjecia podbitki. Dopiero co ja zakladaja a juz teraz domek wyglada super!


Zamaist sie pytac jak to robic moze bys tak pomogl sprzatac :D
Zartowalem :D

MUREK
03-01-2006, 15:01
Maciek ,

jak Ty to robisz - bo piszesz ,że sprzątania dużo macie po przeprowadzce no i przygotowania świąteczne też były zapewne i jeszcze znalazłeś czas żeby nowe fotki wkleić do dziennika ? :D :D

Witaj!
Swieta przygotowali rodzice i tylko przywiezli nam zarcie ;)
Jak jestem w pracy to je wklejam. Teraz znow dwa dni wolnego bede miec, to jak w miare posprzatam to moze nowe porobie. Na pewno beda pozniej zdjecia podbitki. Dopiero co ja zakladaja a juz teraz domek wyglada super!


Zamaist sie pytac jak to robic moze bys tak pomogl sprzatac :D
Zartowalem :D

Jak postawisz dobry obiad to moge np. pozamiatać schody :lol: :lol: :lol:

Co do domku i podbitki , to Ci powiem , że mi się podobał również na etapie jak był niebieski :)


Pozdrowienia

Maciek-MZM
03-01-2006, 15:05
Jak postawisz dobry obiad to moge np. pozamiatać schody :lol: :lol: :lol:

Co do domku i podbitki , to Ci powiem , że mi się podobał również na etapie jak był niebieski :)


Pozdrowienia[/quote]

1. Za schody to ewentualnie nalezy sie galaretka albo szklanka wody :)

2. Niestety w tym tynku akrylowo-silikonowym nie bylo ladnego niebieskiego. A ten rozowy jest zajebisty, sasiada wqrwia :)

MUREK
04-01-2006, 10:03
Jak postawisz dobry obiad to moge np. pozamiatać schody :lol: :lol: :lol:

Co do domku i podbitki , to Ci powiem , że mi się podobał również na etapie jak był niebieski :)


Pozdrowienia

1. Za schody to ewentualnie nalezy sie galaretka albo szklanka wody :)

2. Niestety w tym tynku akrylowo-silikonowym nie bylo ladnego niebieskiego. A ten rozowy jest super, sasiada wqrwia :)[/quote]


To wybieram galaretkę ! :) Daj znac kiedy ładnie stężeje w lodówce to wlecę popracować i ją skonsumować :wink: :P :D

A moi znajomi mają taki sam różowy kolor tynku i to na jeszcze wiekszym domu bo ca 450 m2 - to dopiero musi działać na sąsiada :D

Fal@
22-02-2006, 22:32
Dom po rozbudowie ciepły i przytulny ( widok z salonu +kominek), bardzo mi się u Was podoba. Serca i pracy włożyliście mnóstwo. Powodzenia, wielu radosnych i szczęśliwych chwil "na swoim". Pozdrowienia dla Całej WASZEJ rodzinki. :lol: :lol: :lol:

Maciek-MZM
23-02-2006, 07:59
Dom po rozbudowie ciepły i przytulny ( widok z salonu +kominek), bardzo mi się u Was podoba. Serca i pracy włożyliście mnóstwo. Powodzenia, wielu radosnych i szczęśliwych chwil "na swoim". Pozdrowienia dla Całej WASZEJ rodzinki. :lol: :lol: :lol:

Dziekujemy bardzo za mile slowa, i zyczymy rowniez powodzenia :)

Fal@
23-02-2006, 08:18
A ja mam zwykly klasyczny kominek:

http://img223.imageshack.us/img223/521/imga03784aj.jpg

Prosty ladny (rzecz gustu) i funkcjonalny :) Dalej gdzie za misiem jest szafka pod TV i inny sprzet RTV w kolorze drewna jak na kominku. Stanowi ladna calosc.

Posiedzieć przed TAKIM kominkiem, to marzenie wielu, prostota i funkcjonalność to zalety budującego, jest wiele ważniejszych rzeczy niż najdroższe kominki, kafelki czy mebelki. :lol: :lol: :lol:

Maciek-MZM
23-02-2006, 08:29
Posiedzieć przed TAKIM kominkiem, to marzenie wielu, prostota i funkcjonalność to zalety budującego, jest wiele ważniejszych rzeczy niż najdroższe kominki, kafelki czy mebelki. :lol: :lol: :lol:

Wklad do kominka mam tez tani. Po prostu palimy w nim rzadko, jedynie weiczorami w sobote czy niedziele wiec po co przeplacac skoro mozna ta kase wydac np. na wanne z hydromasazem, z ktorej korzysta sie czesciej :)

Fal@
23-02-2006, 10:26
Może zdjecie ?

Maciek-MZM
23-02-2006, 10:50
Może zdjecie ?

Alez prosze uprzejmie:

http://img359.imageshack.us/img359/3671/imga02578fa.jpg

http://img370.imageshack.us/img370/4232/imga02583me.jpg[/img]

Teraz sie troche zmienilo bo sa meble drewniane w lazience, zdjecia juz niedlugo

Fal@
23-02-2006, 20:28
Czekam niecierpliwie. Mieszkacie 2 miesiące jakie wrażenia?????????

Maciek-MZM
24-02-2006, 11:43
Czekam niecierpliwie. Mieszkacie 2 miesiące jakie wrażenia?????????

Wrazenia jak na razie sa jedne: Sprzatanie, sprzatanie i jeszcze raz sprzatanie. Na zmiane z ukladaniem. Teraz jest juz lepiej ale na poczatku kurzylo sie strasznie. Ogolnie mieszka sie fajowo, w nocy straszy (drewno pracuje), docieramy sie z nowym domem (polega to na przenoszeniu jednej rzeczy z miejsca na miejsce, twierdzac ze tam gdzie byla poprzednio nie pasuje, a tam gdzie powinna byc, za tydzien stweirdzamy, ze tez nie pasuje :) ).
Jest fajnie, gdzieniegdzie lekkie pekniecia, ale bezpieczenstwo zachowane. Czekamy na roztopy zeby zobaczyc nasz ogord a raczej to co z niego pozostalo :) Na razie jest ladny, bo snieg wszystko przykrywa.

Maciek-MZM
01-03-2006, 14:42
Witam!

Sa juz zdjecia mebli lazienkowych. Mozna je zobaczyc w albumie (link w stopce) albo w tym watku (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1073223#1073223)

MUREK
02-03-2006, 08:48
No Maciek , teraz to macie jak w "Mariocie" :wink: .

Pogratulować tylko pozostaje Wam zakończenia wyposażania domu , bo to już chyba koniec macie ?

Pozdr.

Maciek-MZM
02-03-2006, 09:03
No Maciek , teraz to macie jak w "Mariocie" :wink: .

Pogratulować tylko pozostaje Wam zakończenia wyposażania domu , bo to już chyba koniec macie ?

Pozdr.

Witaj!

Dzieki za mile slowa, zostaje jeszcze szafka pod akwarium (za tydzien ma byc), bedzie stala miedzy jadalnia a salonem, lozeczko dla malej bo sie juz nie miesci i to chyba na razie wszystko. A jak bedzie wiosna to kafelki na zewnatrz, balustrady z drewna, wykonczenie fundamentow, potem kiedys nowy plot i brama, pozbruk, ogrod.... ech to wyglada na "dziesieciolatke" :)

MUREK
30-03-2006, 13:04
Cześć Maciek ,

no proszę szafeczka już jest, ale powiem Ci , że troche bym sie obawiał czy aby wytrzyma taki ciężar ?? Ile L ma to akwarium ?

Maciek-MZM
30-03-2006, 13:11
Czesc!

240 litrow czyli jakies 300 kg :). Spokojnie blat jest z litego drewna :)

Fal@
18-10-2006, 16:17
Maćku- gratulacje artykuł o Waszym domku bardzo udany. Powodzenia

Wciornastek
10-09-2007, 10:54
Maćku dotarlam do danych że masz parkiet z buku parzonego. Czy pamiętasz jaką chemię do niego stosowałeś?

Maciek-MZM
10-09-2007, 10:58
Maćku dotarlam do danych że masz parkiet z buku parzonego. Czy pamiętasz jaką chemię do niego stosowałeś?

Niestety, to deska barlinecka w kolorze bukowym (nie parzonym) :)