PDA

Zobacz pełną wersję : Troche siara.....



swierol
10-12-2020, 15:57
451040 Podpowiedzcie proszę jak to naprawić lub chociaż trochę poprawić? Posadzkę planuje wylewać na równo z pierwszym pustakiem.

gawel
10-12-2020, 15:59
451040 Podpowiedzcie proszę jak to naprawić lub chociaż trochę poprawić? Posadzkę planuje wylewać na równo z pierwszym pustakiem.

Nie robiłbym tego grobowca tylko taras na legarach z egzotuku lub kompozytu na stopach lanych w szablonie woda spokojnie by odpływała a tak to na prawdę nie wiem może zburzyć choć tę ścianę równoległą do domu

swierol
10-12-2020, 16:15
Forma tego tarasu mi naprawde nie przeszkadza choć rzeczywiście to grobowiec na wszelkiego rodzaju odpady po kuciu ścian itd :)

tomatom
10-12-2020, 16:31
A w planie masz obsypanie po krawedziach czy jakieś schodki? Może opcja "z kostki" ?

swierol
10-12-2020, 16:36
Jeśli schodki to po dłuższej krawędzie, na bokach jakaś obsypka lub krawężnik i kamyczki jak do okoła domu. Tylko Panowie ja nie pytam o taras bo z tym w taki czy inny sposób sobie poradzę, tu chodzi o posadowienie tego okna tarasowego na pustakach;(

gawel
10-12-2020, 16:41
Jeśli schodki to po dłuższej krawędzie, na bokach jakaś obsypka lub krawężnik i kamyczki jak do okoła domu. Tylko Panowie ja nie pytam o taras bo z tym w taki czy inny sposób sobie poradzę, tu chodzi o posadowienie tego okna tarasowego na pustakach;(

a co z tymi pustakami jest nie tak?

gawel
10-12-2020, 16:42
Jeśli schodki to po dłuższej krawędzie, na bokach jakaś obsypka lub krawężnik i kamyczki jak do okoła domu. Tylko Panowie ja nie pytam o taras bo z tym w taki czy inny sposób sobie poradzę, tu chodzi o posadowienie tego okna tarasowego na pustakach;(

a co z tymi pustakami jest nie tak? Po co podzieliłeś fix na 2 pola co to ma celu oprócz zepsucia widoku?

tomatom
10-12-2020, 16:43
A to ja się nie mogłem jarnąć bo jedno też tak mam :) Na górze i da się żyć. A takie stawianie na pustaku to karalne jest?

swierol
10-12-2020, 16:46
Mam wrażenie, że sprawiłem sobie konkretny mostek termiczny. Jak wyleję posadzke do poziomu pustaka to zostaje mi raptem koło 3-4cm do krawędzie drzwi balkonowych.

tomatom
10-12-2020, 17:06
A pasek xps nie ratuje sprawy? Jak takie coś powinno się zrobić 'po nowemu" ?

swierol
10-12-2020, 17:36
A pasek xps nie ratuje sprawy? Jak takie coś powinno się zrobić 'po nowemu" ?

Takie okna montuje się na specjalnych belkach (teraz już wiem). Nie myślałem o nich bo akurat zaprawa + wysokość pustaka idealnie mi pasowały do wysokości posadzki. Byłem ostatnio u znajomego i powiedział mi, że będzie "ładnie ciągło" od podłogi przy samych oknie.

XPS'a od wewnątrz zamontuje tylko co z częścią wewnątrz?

Kaizen
10-12-2020, 17:57
Mam wrażenie, że sprawiłem sobie konkretny mostek termiczny. Jak wyleję posadzke do poziomu pustaka to zostaje mi raptem koło 3-4cm do krawędzie drzwi balkonowych.

To prawda. Ten fundamencik pod taras jest związany z tym, pod domem? Konkretny mostek.
U mnie był XPS po całości i ściany fundamentu tarasu tylko do niego dochodziły. A płyta tarasowa od strony budynku opiera się na takich słupkach "wolnostojących" oddzielonych od ściany fundamentowej domu XPSem.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=382847

To, że płyta musi dojechać do samych drzwi żeby było stabilnie, to nieuniknione (albo prawie dojeżdżać - przy płytkach zaryzykowałbym, żeby kilka cm wisiały nad XPS przy drzwiach). Dlatego najlepiej na ścianie fundamentowej dać poszerzenie systemowe, które najlepiej z rozwiązań za normalne pieniądze izoluje. Chyba, że planujesz taras drewniany - wtedy może "wisieć" nad XPS przed drzwiami.

Dziwnie te kliny Ci zostawili - one chyba nie są do usunięcia (futryna straci oparcie i rozjadą się przekątne). Musisz ostrożnie obciąć.
Nie zapomnij też o dobrej hydroizolacji - przy tarasie jak będzie solidny deszcz kilka cm wody będzie chciało się wedrzeć w tej okolicy..

tomatom
10-12-2020, 17:58
No o belkach wiem, ale taka belka to tylko pod samym oknem, betonem wtedy dojedziesz na styk. Az tak dużą ma ona izolacyjnośc? Interesuje mnie to bo zanosi się na to że podobne okno przyjdzie mi montować.Twoje na szereokośc coś koło 200cm ma?

swierol
10-12-2020, 18:40
a co z tymi pustakami jest nie tak? Po co podzieliłeś fix na 2 pola co to ma celu oprócz zepsucia widoku?

Podzieliłem ponieważ była to najtańsza opcja okna o wymiarze 3x2,4. Cena fixa o wymiarze 2x2,4 jest równa cenie okna PSK 3x2,4. Przy tak dużym fixie wchodzą już szyby 6mm.

swierol
10-12-2020, 18:52
To prawda. Ten fundamencik pod taras jest związany z tym, pod domem? Konkretny mostek.
U mnie był XPS po całości i ściany fundamentu tarasu tylko do niego dochodziły. A płyta tarasowa od strony budynku opiera się na takich słupkach "wolnostojących" oddzielonych od ściany fundamentowej domu XPSem.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=382847

To, że płyta musi dojechać do samych drzwi żeby było stabilnie, to nieuniknione (albo prawie dojeżdżać - przy płytkach zaryzykowałbym, żeby kilka cm wisiały nad XPS przy drzwiach). Dlatego najlepiej na ścianie fundamentowej dać poszerzenie systemowe, które najlepiej z rozwiązań za normalne pieniądze izoluje. Chyba, że planujesz taras drewniany - wtedy może "wisieć" nad XPS przed drzwiami.

Dziwnie te kliny Ci zostawili - one chyba nie są do usunięcia (futryna straci oparcie i rozjadą się przekątne). Musisz ostrożnie obciąć.
Nie zapomnij też o dobrej hydroizolacji - przy tarasie jak będzie solidny deszcz kilka cm wody będzie chciało się wedrzeć w tej okolicy..

Cały fundament tarasu nie styka się bezpośrednio z fundamentem domu. Taras jest zrobiony ze spadkiem więc wystarczy go zachować przy późniejszym finalnym wykończeniu. A co do izolacji przeciwwilgociowej to chciałbym ja zrobić z papy termozgrzewalnej tylko czy mogę ją zaciągnąć bezpośrednio na ramę okna? Tak powiedzmy pół centymetra pod otwory do odprowadzenia wody?
Kliny pod oknem oczywiście zostają tylko zostaną docięte.

swierol
10-12-2020, 18:53
No o belkach wiem, ale taka belka to tylko pod samym oknem, betonem wtedy dojedziesz na styk. Az tak dużą ma ona izolacyjnośc? Interesuje mnie to bo zanosi się na to że podobne okno przyjdzie mi montować.Twoje na szereokośc coś koło 200cm ma?

Całe okno ma 3 x 2,4. Dlaczego podzieliłem na 3 kwatery to wyjaśniłem wyżej :)