PDA

Zobacz pełną wersję : dobudowa ścianki



robertcarlos
11-12-2020, 08:23
Cześć,
potrzebuje rady odnośnie dobudowania 15cm ścianki aby wydłużyc aneks kuchenny.
Automatycznie zmniejsze przy tym otwór drzwiowy w którym nie będzie drzwi.
Jak i z czego dobudowac scianke aby nie popękało i było trwałe ?
Ścianka ma 15cm szerokości. Zbudowane jest z czerwonego bloczka zapewne jest to cegła ceramiczna o szerokości 11.5cm.
Prosze o poradę jak to przedłuży . Niestety nie moge podkuc posadzki w miejscu dostawianego murka ponieważ poniżej idą przewody.

CityMatic
11-12-2020, 11:20
Najprościej z możliwych sposobów - dwa druty zakotwiczone w istniejącą ściankę na długość budowanej. na to zaprawa startowa i pierwsza warstwa ściany z bloczka gazobetonu np marketowego.
I tak kolejno - co rząd w zaprawę kotwić w ścianę na co najmniej 1/3 głębokości, murować z "przewiązaniem" Wykończyć kątownikami do płyt GK i otynkować - gotowe.

robertcarlos
11-12-2020, 12:00
Czy bloczek powinien być szerokości 12cm ? następnie zaprawa do 15 ? aktualnie są tam zamontowane naroża, czy je wymontować i lekko zbic tynk starej ściany i nałożyć siatke na połączeniu ?
Jeśli chodzi o kotwę zakotwiczyć ja w starej ścianie i w gazbetonie wywiercic otwór i tylko zakleić ? bloczków będzie 4 sztuki na wysokości to mogę każdy zakotwiczyć
Czy może być normalny pręt np 12 i wsadzić go wstarą ścianę i bloczek zaklejając kotwą w płynie CPS 300 i oczywiście zaprawa też na łączeniu ?

CityMatic
11-12-2020, 12:49
Tak najlepiej zbić tynk i wszelkie farby wykończenia, im bardziej nierówno tym lepiej się przyklei i nie będzie pękać.
Co do zbrojenia to tak im więcej tym ścianka będzie sztywniejsza. Tynk tak jak napisałeś będzie ok.

robertcarlos
11-12-2020, 22:06
jakiej zaprawy użyć i czy dużo jej dawać ? bok ściany skułem około 5cm aby połączyć siatką a od czoła podziurkowałem tynk obijając młotkiem aby było lepsze połączenie. Posiadam Goldband którym otynkuję później sciane.

CityMatic
11-12-2020, 22:19
Klej do gazobetonu, worek Ci wystarczy.