PDA

Zobacz pełną wersję : jak odgrodzić się od sąsiadów?



anime
11-12-2020, 13:27
mamy na działce dość uciążliwych sąsiadów. Od ich strony - urządzili sobie składzik - mega bałagan - jakieś śmieci, deski itd, wszystko to widać przez naszą siatkę. Jak odgrodzić się od nich, tak żebyśmy nie musieli tego oglądać, przecież nie wybudujemy 2 metrowego muru wokół działki....

Elfir
11-12-2020, 18:34
najprościej to kupić matę i przyczepić do płotu.
Poza tym rośliny mogą osłonić.

nie bardzo wiem na czym polega problem z zasłonięciem i dlaczego tylko pełny mur przyszedł wam do głowy?
Z resztą nie musicie tego muru budować dookoła działki a tylko tam, gdzie składują te rzeczy.

maaszak
11-12-2020, 22:19
Przy płocie posadzić jakieś szybko rosnące pnącza. Niech zarośnie ten bardak.
Przy okazji będzie ekologicznie i ładnie, zadba się o bioróżnorodność (bo nie żadne tuje).

donvitobandito
13-12-2020, 14:40
Najprościej polecam kupić owczarka środkowoazjatyckiego lub kaukaskiego.
Ewentualnie Jużak też może być. Zresztą go polecam na początek.
Gwarantuję, że sąsiedzi zrobią wszystko, żeby odgrodzić się od Ciebie- sprawdzone w praktyce, nazywam to eliminacją idiotów ;)

Elfir
13-12-2020, 14:51
ależ głupia rada. Te psy wymagają dużej konsekwencji i doświadczenia w prowadzeniu, żeby nie stały się zagrożeniem dla właścicieli i ich gości.

donvitobandito
13-12-2020, 15:17
To są mądre akurat rasy. One wiedzą co mają robić, bez szkolenia praktycznie. Choć oczywiście jak każde zwierzę wymagają opieki i ciepła. I odwdzięczą się za nią po 100kroć!
Głupie rasy to wszystko w typie pita i inne dziadostwo stworzone przez idiotów w XX wieku na potrzeby chwili.

Elfir
13-12-2020, 20:55
Jasne. Na przykład zagryźć gościa, bo nie wiedzą czy wróg czy nie.

Bertha
13-12-2020, 22:59
Każdy pies wymaga uwagi i szkolenia razem z dowódcą stada. Jeśli ktoś jest innego zdania, to o psach wie równo czyli tyle co nic.
A teraz czekam na oszczekanie.

mistalova
14-12-2020, 09:44
To są mądre akurat rasy. One wiedzą co mają robić, bez szkolenia praktycznie.

Nie masz pojęcia o psach, a w szczególności o rasach , które wymieniłeś.

Lookatorka
14-12-2020, 10:13
Najprościej polecam kupić owczarka środkowoazjatyckiego lub kaukaskiego.
Ewentualnie Jużak też może być. Zresztą go polecam na początek.
Gwarantuję, że sąsiedzi zrobią wszystko, żeby odgrodzić się od Ciebie- sprawdzone w praktyce, nazywam to eliminacją idiotów ;)

CAO , OK lub Jużak przy posesji ogrodzonej siatką ? Gratuluję fantazji !

tomasziolkowski
15-12-2020, 09:32
Nie róbcie sobie żartów, temat poważny i dość powszechny.
Co? Mają psa mordercę kupić? :) Litości.

Po pierwsze powiem tak - z sąsiadami (jacykolwiek by oni nie byli) trzeba żyć zgodnie. A przynajmniej stwarzać pozory takiej dobrosąsiedzkiej atmosfery (nawet jak osobiście mamy o nich odmienne zdanie). Wierzcie mi - czasami sąsiad się przydaje. Schowa kubeł po wywozie śmieci jak będziecie na wczasach, podleje coś, odbierze paczkę. Różnie to w życiu bywa. W każdym bądź razie - od wojny z sąsiadem bym nie zaczynał.
Po drugie - no trzeba było myśleć o tym na etapie budowy. Skoro się nie budowaliście w szczerym polu (a i to nie jest dzisiaj gwarancją braku sąsiada za kilka lat), to raczej można było taką sytuację przewidzieć.
Po trzecie - jak teraz wywalisz siatkę i wstawisz tam płot betonowy na 4 płyty to trochę brzydko będzie wyglądać. Ale jest to jakieś rozwiązanie.
Ja bym jednak poszedł w zielone. Tuja Brabant nie jest droga, rośnie bardzo szybko, tworzy zwarty, gęsty, zielony mur. Potrwa to kilka lat zanim zarośniesz ale chyba lepsze to niż beton.
pozdr.

Bertha
16-12-2020, 00:31
Ponadto betonowy płot z punktu widzenia sąsiada jest jedną ścianą za darmo. Przytula dwie ściany + dach i ma wiatę a trzy ściany + dach i ma komórkę vel garaż. Co zmajstrował zobaczysz dopiero tuż przed przyjazdem straży pożarnej.

dotty11
16-12-2020, 09:44
Można zainwestować w płot lamenowy i puścić bluszcz. Moi dziadkowie mieli podobną sytuację, siatka odgradzała ich od sąsiadów, przymocowali do tego płot lamenowy i posadzili rośliny. :D

mistalova
16-12-2020, 10:09
Ponadto betonowy płot z punktu widzenia sąsiada jest jedną ścianą za darmo. Przytula dwie ściany + dach i ma wiatę a trzy ściany + dach i ma komórkę vel garaż. Co zmajstrował zobaczysz dopiero tuż przed przyjazdem straży pożarnej.

O co chodzi z tą strażą pożarną? :)

Bertha
16-12-2020, 20:33
Przerabiałem temat. Wprawdzie płot był ażurowy, metr za nim rosło wielkie drzewo ( fi ponad 1metr ), do niego dzieciaczki dobudowały domek z desek a ławeczkę wyścielili wykładziną dywanową, którą także "ocieplono" ściany. Nie mój teren, to nie ingerowałem. Kiedyś jesiennym wieczorem dzieciaczki zapaliły po fajce, matka zawołała na kolację, fajki ciepły w kąt i poszły na dobranockę. Oczywiście wyobraźni zero w tym wieku. Jak się rozhajcowało to ogień buchną na 10m po drzewie, usłyszałem doniosły trzask. Wypadłem z domu, lecz moim wężem ogrodowym 1/2'' to mogłem sobie gumowce polewać aby paluchów nie poparzyć. Na szczęście straż miała blisko, rozwinęli dwie linie prądowe i spisali się chwacko. Nie wiem, czy ktoś byłby zachwycony gdy 10 m od chałupy ma słup ognia wyżej kalenicy. Chyba że ktoś mieszkał w Jankowie Przygodzkim, to może takiego ogieńka się nie lęka https://www.youtube.com/watch?v=HsxoIe7ACK0&t=92s

mistalova
17-12-2020, 13:26
Jak widać mając dzieci nigdy się nie zna dnia ani godziny kiedy coś zmajstrują:o

donvitobandito
19-12-2020, 22:12
CAO , OK lub Jużak przy posesji ogrodzonej siatką ? Gratuluję fantazji !

Bez najmniejszego problemu!

Lookatorka
20-12-2020, 11:56
Bez najmniejszego problemu!

Sory, ale z właścicielami i hodowcami psów tych i innych ras mam kontakt niemalże na codzień, sama mam psy trudnej stróżującej rasy, wiem jak się wychowuje takie psy i wiem również na co je stać gdy uznają że przewodnik lub jego dobytek jest zagrożony ! Doradzanie przeciętnemu „Kowalskiemu” nabycia takiego psa to jak dawanie dziecku noża do zabawy ... skrajnie nieodpowiedzialne !

Bertha
20-12-2020, 15:32
Widziałem dobrze ułożonego psa rasy szwabski owczarek (mądre bydlę, po szkole i służbie policyjnej) w domu z dzieciakiem malutkim. Z początku zwierzak był zdziwiony "a skąd to małe różowe się tu wzięło?????", nauczony został że to swój i pilnował wiernie. Gdy przyjechali goście ( rodzina ), a rodzice wychodzili na chwilę z pokoju, to zwierzak zawsze kładł się między dzieciakiem a gośćmi . I nie było mowy aby pod nieobecność rodziców ktoś zbliżył się do malucha. Delikatne obnażenie zębów, głuchy pomruk z trzewi i goście siad płaski na fotelu! Wszystko kwestia wiedzy i rozumienia psychiki zwierzaka i żelaznej konsekwencji. Wiedza jest górą.

Lookatorka
21-12-2020, 09:00
Widziałem dobrze ułożonego psa rasy szwabski owczarek (mądre bydlę, po szkole i służbie policyjnej) w domu z dzieciakiem malutkim. Z początku zwierzak był zdziwiony "a skąd to małe różowe się tu wzięło?????", nauczony został że to swój i pilnował wiernie. Gdy przyjechali goście ( rodzina ), a rodzice wychodzili na chwilę z pokoju, to zwierzak zawsze kładł się między dzieciakiem a gośćmi . I nie było mowy aby pod nieobecność rodziców ktoś zbliżył się do malucha. Delikatne obnażenie zębów, głuchy pomruk z trzewi i goście siad płaski na fotelu! Wszystko kwestia wiedzy i rozumienia psychiki zwierzaka i żelaznej konsekwencji. Wiedza jest górą.

Wszystko zgoda. Znam świetnie wyszkolone/wychowane psy różnych ras nawet tych mniej chętnie współpracujących z przewodnikiem. Sama wychowałam nie jednego gagatka na mądrego i stabilnego psa dlatego wiem ile czasu , zaangażowania i wiedzy potrzeba aby to zrobić. To nie jest zadanie dla każdego ! Poza tym jestem zdania że psa powinien mieć tylko człowiek który chce mieć psa jako takiego, nie można traktować psa jako „ przypłotowy odstraszacz sąsiadów” bo to prędzej czy później źle się skończy albo dla samego psa albo i dla psa i dla właściciela.

Bertha
21-12-2020, 09:55
Dawno pisałem, fotel przed tv owszem lecz jeśli piesek ujada lub już dławi się mięsem, to należy sempiternę poderwać nawet jeśli Lewandowski na ekranie biegnie do bramki i zobaczyć co zwierzak sygnalizuje lub po czym sie oblizuje. Zawsze trzeba się ruszyć, nie ma dziamania po próżnicy, jak u sasiadów. To ma byc współpraca ( interakcja - modne słowo ) ze zwierzakiem. I to bardzo się opłaca . Zawsze!
A bramkę Roberta za chwilę obejrzę naciskając Timeshift albo Cofnij. Można to chyba ustawić nawet gdy oglądasz z ziemi DVB-T a niektórzy już DVB-T2.

woan
05-01-2021, 21:18
Najprościej polecam kupić owczarka środkowoazjatyckiego lub kaukaskiego.
Ewentualnie Jużak też może być. Zresztą go polecam na początek.
Gwarantuję, że sąsiedzi zrobią wszystko, żeby odgrodzić się od Ciebie- sprawdzone w praktyce, nazywam to eliminacją idiotów ;)

Kaukaz?? o kurczę ja miałem kilka na obiekcie i efekt taki,że same siebie zagryzały,wystarczyło,że jeden wbiegł na terytorium drugiego i akcja gotowa Został dominant i dokończył żywota swojego i dziękuję za takie psy, Rasa jak najbardziej do pilnowania, zero szczekania,tylko akcja. Ten ostatni był szkolony, niby ułożony ale każdy się jego bał.

Bertha
06-01-2021, 16:40
Jeśli właściciel , wroć! Przepraszam - posiadacz psa -nie potrafi być przywódcą stada, to pies wywalczy sobie dominację a posiadacz lęka się psa, czyli NIE NADAJE się aby żyć razem ze psem. Na prowadzenie pojazdu trzeba mieć papiery (jak widzimy w Polandii - z marnym skutkiem), na machnięcie dzieciaka lub posiadanie psa wystarczą chęci. Jak widać próg jest zbyt łatwy a odpowiedzialność znikoma. Skutki widzimy codziennie. Są kraje gdzie za wprowadzenie psa na otablicowaną plażę z zakazem (nie za postawienie klocka, za samo wejście!) kara zaczyna się od 1.500 AUD i to jest odpowiedzialność. Za psa znalezionego w interiorze (nawet za truchło - chip)) opłata zaczyna się od 5.000 AUD (przywiezienie, utylizacja, kara, itp bonusy). A u nas? Psy luzem po lesie, po szosie, szkoda gadać. Temat rzeeeeka. Lata temu wychodziłem z naszej uliczki, obok latał zwierzak sąsiadów, przechodzili obcokrajowcy i krzyczeli: Hund! Hund! No przecież widzę, że pies a nie krowa. Ale im chodziło o to, że pies był luzem! I to nie dlatego, że lękali się zwierzaka. Na ulicy pies ma być przy nodze na smyczy. Takie były porządki na zachód od Odry pół wieku temu.

mistalova
06-01-2021, 17:20
Jest jeszcze jeden poważny problem u nas w kraju - ludzie kupując psa nie mają świadomości ile czasu i pracy on pochłonie.
A pomysły typu owczarek kaukaski dla "zielonego" kowalskiego powinny być wręcz penalizowane. Pamietam jak 'w spadku" dostałem 4 letniego owczarka niemieckiego i jak ciężko było go ułożyć, bo wcześniej był chowany bez żadnego szkolenia i już miał swoje przyzwyczajenia.

donvitobandito
17-01-2021, 15:29
Jeśli właściciel , wroć! Przepraszam - posiadacz psa -nie potrafi być przywódcą stada, to pies wywalczy sobie dominację a posiadacz lęka się psa, czyli NIE NADAJE się aby żyć razem ze psem. Na prowadzenie pojazdu trzeba mieć papiery (jak widzimy w Polandii - z marnym skutkiem), na machnięcie dzieciaka lub posiadanie psa wystarczą chęci. Jak widać próg jest zbyt łatwy a odpowiedzialność znikoma. Skutki widzimy codziennie. Są kraje gdzie za wprowadzenie psa na otablicowaną plażę z zakazem (nie za postawienie klocka, za samo wejście!) kara zaczyna się od 1.500 AUD i to jest odpowiedzialność. Za psa znalezionego w interiorze (nawet za truchło - chip)) opłata zaczyna się od 5.000 AUD (przywiezienie, utylizacja, kara, itp bonusy). A u nas? Psy luzem po lesie, po szosie, szkoda gadać. Temat rzeeeeka. Lata temu wychodziłem z naszej uliczki, obok latał zwierzak sąsiadów, przechodzili obcokrajowcy i krzyczeli: Hund! Hund! No przecież widzę, że pies a nie krowa. Ale im chodziło o to, że pies był luzem! I to nie dlatego, że lękali się zwierzaka. Na ulicy pies ma być przy nodze na smyczy. Takie były porządki na zachód od Odry pół wieku temu.

To się wyprowadzić do kraju gdzie wołają Hund i nie będzie problemu. Może Tuska tam spotkasz, niedługo pewnie i Wałęsę. I paru innych zdrajców ojczyzny.
Polska rzeczywistość jest piękna, my też jesteśmy narwani i mamy fantazję. Dlatego kocham ten kraj :)
W odróżnieniu od osób z tego forum, mam pojęcie o psach, posiadam takowe, a mniej więcej od 15 lat rasy, uważane za groźne. Zdarzało mi się, że pies przeskoczy ogrodzenie i pójdzie w pole, bo czuje sukę. Nawet wczoraj sąsiad mi go przyprowadził. No i co z tego... Nie zaatakuje ani człowieka, ani zwierzęcia. Jedynie ryzyko, że może pod auto wpaść. Trudno- na to musi sam uważać.
A, że ktoś się boi- trudno. Psy na świecie były przed ludźmi i co najmniej takie samo prawo maja chodzić po chodnikach, lasach, polach.
Jak ktoś nie umie ułożyć psa to i że smyczy może mu się zerwać i szkód narobić. Dla mnie zawsze winny jest właściciel. Zwierzę jest taki, jakim go stworzyliśmy.
Rasy które wymieniłem to psy pierwotne. Bardzo mądre, nie skażone jeszcze tak bardzo debilnym mieszaniem w genach. Sytuacje o których Wy tu piszecie są dla mnie nie do pomyślenia.
Za dziciaka pełno psów biegało między blokami i nie było problemu. Teraz każdy wrażliwy, zamknięty w swoim smartfonie, domu, aucie.
Więcej dystansu do siebie i innych ludzie, a przede wszystkim zdobycia wiedzy Wam życzę.

Elfir
17-01-2021, 18:17
Psów nie było przed ludzmi.
Widac jakie masz pojęcie...

donvitobandito
17-01-2021, 20:03
Psów nie było przed ludzmi.
Widac jakie masz pojęcie...

Po takim zdaniu nie wejdę nawet w polemikę, gdyż google ma dziś każdy.

Lookatorka
17-01-2021, 20:07
To się wyprowadzić do kraju gdzie wołają Hund i nie będzie problemu. Może Tuska tam spotkasz, niedługo pewnie i Wałęsę. I paru innych zdrajców ojczyzny.
Polska rzeczywistość jest piękna, my też jesteśmy narwani i mamy fantazję. Dlatego kocham ten kraj :)
W odróżnieniu od osób z tego forum, mam pojęcie o psach, posiadam takowe, a mniej więcej od 15 lat rasy, uważane za groźne. Zdarzało mi się, że pies przeskoczy ogrodzenie i pójdzie w pole, bo czuje sukę. Nawet wczoraj sąsiad mi go przyprowadził. No i co z tego... Nie zaatakuje ani człowieka, ani zwierzęcia. Jedynie ryzyko, że może pod auto wpaść. Trudno- na to musi sam uważać.
A, że ktoś się boi- trudno. Psy na świecie były przed ludźmi i co najmniej takie samo prawo maja chodzić po chodnikach, lasach, polach.
Jak ktoś nie umie ułożyć psa to i że smyczy może mu się zerwać i szkód narobić. Dla mnie zawsze winny jest właściciel. Zwierzę jest taki, jakim go stworzyliśmy.
Rasy które wymieniłem to psy pierwotne. Bardzo mądre, nie skażone jeszcze tak bardzo debilnym mieszaniem w genach. Sytuacje o których Wy tu piszecie są dla mnie nie do pomyślenia.
Za dziciaka pełno psów biegało między blokami i nie było problemu. Teraz każdy wrażliwy, zamknięty w swoim smartfonie, domu, aucie.
Więcej dystansu do siebie i innych ludzie, a przede wszystkim zdobycia wiedzy Wam życzę.

Odpowiedzialność level master ! Wiesz czym skutkuje zderzenie z 60 kg zwierzęciem ? Bo o takich i większych wagowo psach tu mowa - nawet jeśli masz za nic życie i zdrowie Twojego psa to zastanów się choć nad tym że ludzie też mogą zginąć lub zostać kalekami !

No widać że posiadasz rasy UWAŻANE za groźne bo te które SĄ groźne to się nie dają sąsiadom przyprowadzać ...

donvitobandito
17-01-2021, 20:36
Odpowiedzialność level master ! Wiesz czym skutkuje zderzenie z 60 kg zwierzęciem ? Bo o takich i większych wagowo psach tu mowa - nawet jeśli masz za nic życie i zdrowie Twojego psa to zastanów się choć nad tym że ludzie też mogą zginąć lub zostać kalekami !

No widać że posiadasz rasy UWAŻANE za groźne bo te które SĄ groźne to się nie dają sąsiadom przyprowadzać ...
To samo co z każdą inną 60kg przeszkodą. Pamiętaj, że oprócz psa może wybiec dziecko, dorosły człowiek lub inne zwierzęta. Trzeba zawsze uważać w terenie zabudowanym szczególnie. Stosując prędkość do kodeksu drogowego, praktycznie nic Ci nie grozi, nawet jak masz- powiem to dyplomatycznie- prawo jazdy od niedawna.

Lookatorka
17-01-2021, 21:06
To samo co z każdą inną 60kg przeszkodą. Pamiętaj, że oprócz psa może wybiec dziecko, dorosły człowiek lub inne zwierzęta. Trzeba zawsze uważać w terenie zabudowanym szczególnie. Stosując prędkość do kodeksu drogowego, praktycznie nic Ci nie grozi, nawet jak masz- powiem to dyplomatycznie- prawo jazdy od niedawna.

Achaaaa to ja faktycznie nie wiedziałam że psy których właściciel nie zabezpieczył tak by nie zwiewały z posesji znają się na znakach drogowych i nie wychodzą poza teren zabudowany .... No tak to inksza inkszość ...
Pudło - zarówno psy jak i prawo jazdy mam od dawna, nie mam w zwyczaju wypowiadać się na tematy o których nie mam bladego pojęcia.

Elfir
18-01-2021, 00:57
Po takim zdaniu nie wejdę nawet w polemikę, gdyż google ma dziś każdy.

dlatego dziwię się, że nie używasz, by sprawdzić, ze pies wyewoluował z wilka dzięki ludziom...

donvitobandito
18-01-2021, 10:46
dlatego dziwię się, że nie używasz, by sprawdzić, ze pies wyewoluował z wilka dzięki ludziom...

A wilk- to co- kot?

Elfir
18-01-2021, 16:31
A wilk- to co- kot?

Pisałeś o psach.

gnago
18-01-2021, 20:20
No cóż w naszym kraju zaczęto od psów od roku czepiono się ludzi te trzy dekady temu wychodząc na ulicę na osiedlu jako małolat spotykałem psy różnej wielkości luzem na centralnym placu osiedla obok miejscowych żulików było tych psów kilkanaście. Przypadków ugryzień przez te psy na wychodnym ( każde miało właściciela) nie było . Były socjalizowane , wiedziały że nie na swoim należy być spokojnym głaskających dzieci zazwyczaj unikały jak i obcych dorosłych Obawiano się jedynie psów zerwanych z łańcucha , przerażonych wolnością. Dziś wychodzę, psy jedynie na smyczy jesli widoczne za to w biały dziń lisy dziki po ulicach ogrodach się wałęsają . Im te parę dekad temu założyliśmy smycze i kaganiec . Dziś nam namordniki zakładają, a wkrótce trzeba będzie rozglądać się za cywilizowanymi dzikami czy im w drogę pod domem nie wchodzimy . Na wschodzie wilki wyjadają psy . Każdy nawet duży nie socjalizuje się z psami, widzi je krótko na spacerze . Zatem wybierane są pojedynczo bezkarnie zagryzane. Za komuny dzikie zwierzęta nie podchodziły stada psów broniły wioski liczniejsze niż przeciętna wataha wilków.

Ot rodzaj poprawności politycznej czy lepiej? wg mnie gorzej. Dziadek nocą po głosie psów poznawał skąd obcy idzie i pod czyją zagrodą jest . Ale to świat miniony psy już nie naszczekują się nawzajem . Zwyczajnie inne psy są dla nich już obce/nieznane

A wracając do tematu: zanim ten żywopłot tujowy wyrośnie jest szereg pnączy jednorocznych co skutecznie i zasłonią i ozdobią kwiatami.

donvitobandito
18-01-2021, 21:05
Pisałeś o psach.

Wilk jest psowatym.

Elfir
18-01-2021, 22:12
Wilk jest psowatym.

Lis, cyjon i szakal też. Jaki to ma związek z bzdurą, którą napisałeś?

donvitobandito
20-01-2021, 17:47
Lis, cyjon i szakal też. Jaki to ma związek z bzdurą, którą napisałeś?

Ale ja, to wiem. Przez google, Ty też. I do pierwszego psowatego odnieś pojawienie się pierwszego człowieka. To logika.
Idąc Twoim tokiem myślenia możesz porównać pies domowy vs człowiek współczesny itd. 10000 możesz kombinacji użyć, ale wiadomo, że chodzi o tych pierwszych...

Elfir
20-01-2021, 18:39
czy mógłbyś to napisać po polsku?
Bo kompletnie nie rozumiem twojego tekstu.
Dlaczego mam porównywać psa i człowieka współczesnego?

Napisałeś : Psy na świecie były przed ludźmi.

Nie były. To człowiek stworzył psa poprzez udomowienie wilka.

Napisałeś też: "Rasy które wymieniłem to psy pierwotne."

A do ras pierwotnych wg. badań genetycznych zalicza się np. charty, pekińczyka czy teriera tybetańskiego.
FCI ma osobną grupę "rasy pierwotne" i owczarek kaukaski w niej się nie znajduje. Jest molosem. Jużak jest psem pasterskim.
Więc kolejny błąd - to nie są rasy pierwotne.

Za to wymieniłeś rasy, co do których FCI wyraźnie informuje, ze psy mogą być agresywne, dominujące i wymagają doświadczonego właściciela.

donvitobandito
20-01-2021, 22:34
czy mógłbyś to napisać po polsku?
Bo kompletnie nie rozumiem twojego tekstu.
Dlaczego mam porównywać psa i człowieka współczesnego?

Napisałeś : Psy na świecie były przed ludźmi.

Nie były. To człowiek stworzył psa poprzez udomowienie wilka.

Napisałeś też: "Rasy które wymieniłem to psy pierwotne."

A do ras pierwotnych wg. badań genetycznych zalicza się np. charty, pekińczyka czy teriera tybetańskiego.
FCI ma osobną grupę "rasy pierwotne" i owczarek kaukaski w niej się nie znajduje. Jest molosem. Jużak jest psem pasterskim.
Więc kolejny błąd - to nie są rasy pierwotne.

Za to wymieniłeś rasy, co do których FCI wyraźnie informuje, ze psy mogą być agresywne, dominujące i wymagają doświadczonego właściciela.
?

Elfir
20-01-2021, 23:15
"Ale ja, to wiem. Przez google, Ty też. I do pierwszego psowatego odnieś pojawienie się pierwszego człowieka. To logika.
Idąc Twoim tokiem myślenia możesz porównać pies domowy vs człowiek współczesny itd. 10000 możesz kombinacji użyć, ale wiadomo, że chodzi o tych pierwszych..."

Nie bardzo rozumiem te poplątane wątki.

Człowiek Homo sapiens forma współczesna wyodrębnił się ok. 190 tyś lat temu. Pies był udomawiany miedzy 140 tyś a 90 tyś lat temu

Nie wiem o jakie kombinacje ci chodzi? Nie wiem czemu mam porównywać psa z człowiekiem?

Na razie udowadniasz, ze nie umiesz korzystać z google, bo napisałeś nieprawdę.

tomasziolkowski
21-01-2021, 07:47
Ej!
To jeszcze wygooglajcie autorowi postu jak się odgrodzić od sąsiadów.
O psach i ewolucji poczyta sobie gdzie indziej :)

donvitobandito
21-01-2021, 10:13
"Ale ja, to wiem. Przez google, Ty też. I do pierwszego psowatego odnieś pojawienie się pierwszego człowieka. To logika.
Idąc Twoim tokiem myślenia możesz porównać pies domowy vs człowiek współczesny itd. 10000 możesz kombinacji użyć, ale wiadomo, że chodzi o tych pierwszych..."

Nie bardzo rozumiem te poplątane wątki.

Człowiek Homo sapiens forma współczesna wyodrębnił się ok. 190 tyś lat temu. Pies był udomawiany miedzy 140 tyś a 90 tyś lat temu

Nie wiem o jakie kombinacje ci chodzi? Nie wiem czemu mam porównywać psa z człowiekiem?

Na razie udowadniasz, ze nie umiesz korzystać z google, bo napisałeś nieprawdę.

Czyli uważasz, że pierwsze psowate były przed pojawieniem się człowieka, ale "pies" już nie, bo pies nie jest psowatym- dobrze rozumiem Twój sposób interpretacji rzeczywistości?

Elfir
21-01-2021, 19:34
Ej!
To jeszcze wygooglajcie autorowi postu jak się odgrodzić od sąsiadów.
O psach i ewolucji poczyta sobie gdzie indziej :)

Autor juz sie tematem nie interesuje. Napisał jeden post i wsio. Już więcej na forum nie zajrzał.

Elfir
21-01-2021, 19:37
Czyli uważasz, że pierwsze psowate były przed pojawieniem się człowieka, ale "pies" już nie, bo pies nie jest psowatym- dobrze rozumiem Twój sposób interpretacji rzeczywistości?

Ale teraz kombinujesz żeby tylko nie przyznać się do byka jakiego walnąłeś. :)
Nie ze mną te numery. Stosujesz sztuczki erystyczne na poziomie przedszkolaka :)

Napisałeś "Psy na świecie były przed ludźmi". Nie psowate. Nie wilki. PSY.
A ja ci wytknęłam, że to BZDURA. :)

donvitobandito
21-01-2021, 20:04
Ale teraz kombinujesz żeby tylko nie przyznać się do byka jakiego walnąłeś. :)
Nie ze mną te numery. Stosujesz sztuczki erystyczne na poziomie przedszkolaka :)

Napisałeś "Psy na świecie były przed ludźmi". Nie psowate. Nie wilki. PSY.
A ja ci wytknęłam, że to BZDURA. :)
To czytając to wszystko dalej uważasz, ze psy nie były przed ludźmi?

Elfir
21-01-2021, 20:55
nie.
To człowiek stworzył psa w procesie udomawiania wilka.

mistalova
22-01-2021, 09:11
To czytając to wszystko dalej uważasz, ze psy nie były przed ludźmi?

Chłopie, miej godność i skończ już.

Arturo1972
22-01-2021, 16:53
"Na początku było słowo..." :D
A później Adam i Ewa, dzięki Ewie nie ma raju, są wilki a jak wiadomo ludzie to wilki,które wsadzają innym szpilki :D

Rozbawiłem się do łez czytając powyższą konwersacje :D

donvitobandito
23-01-2021, 17:42
"Na początku było słowo..." :D
A później Adam i Ewa, dzięki Ewie nie ma raju, są wilki a jak wiadomo ludzie to wilki,które wsadzają innym szpilki :D

Rozbawiłem się do łez czytając powyższą konwersacje :D

Jestem Twoim fanem Arturo!

Twoje posty z przeszłości, również mają status legendy ;)

fotohobby
23-01-2021, 18:26
To czytając to wszystko dalej uważasz, ze psy nie były przed ludźmi?

Zawsze się zastanawiam, jaki dziwny masochizm musi kierować niektórymi internautami, żeby się dobrowolnie wystawiać na pośmiewisko...

donvitobandito
23-01-2021, 20:42
Zawsze się zastanawiam, jaki dziwny masochizm musi kierować niektórymi internautami, żeby się dobrowolnie wystawiać na pośmiewisko...

Gdybyś otworzył swój umysł, gdyby ktoś Cię tego nauczył, wiedział byś, że sam tym postem się ośmieszasz..

Sam posłuchaj co piszecie- człowiek był przed psem, bo go oswoił. Zanim jednak go oswoił, to pies nie był psem. To oswojenie sprawiło, że został psem. Nie ewolucja.

Przecież to jest kabaret. Najgorsze jest to, inteligencji się nie dzieli tj. albo jest się głupim, albo mądrym. Będąc dyplomatycznie powiem średnio mądrym, a doradzając innym np. na forum, wprowadza się takie osoby w błąd. Nawet nie świadomie. Tak jak teraz np. wydawało Ci się, że masz rację, że to oczywiste, a zapomniałeś, że patrzysz tylko z jednej perspektywy.

Elfir
23-01-2021, 20:50
A czym jest ewolucja twoim zdaniem?
Czy presja hodowlana różni się od presji środowiskowej? Tym bardziej, ze z początku była nieświadoma?


Mam wrażenie, ze obserwuję efekt Dunninga-Krugera :D

fotohobby
23-01-2021, 21:06
Gdybyś otworzył swój umysł,

Wypada żałować, że otworzyłeś swój i wylałeś tu swoje "mundrości".. No, ale cóż - chcesz, brnij w to dalej, nie ja się ośmieszam.

donvitobandito
24-01-2021, 22:40
Wypada żałować, że otworzyłeś swój i wylałeś tu swoje "mundrości".. No, ale cóż - chcesz, brnij w to dalej, nie ja się ośmieszam.

Na brak argumentów, obraza i ironia jest jedyną bronią :(
Przykre.. i tu normalnie wszedłbym w polemikę z inteligentną osobą.... Tobie jednak powiem tylko- jest zima, więc ubieraj się ciepło, bo od wiaterku, możesz się przeziębić!

Lew2
25-01-2021, 11:24
Na razie udowadniasz, ze nie umiesz korzystać z google, bo napisałeś nieprawdę.
To, że coś jest znalezione w Internecie to nie znaczy, że to jest prawda. Większość informacji to są bezużyteczne śmieci (zresztą ten wątek jest tego przykładem). I często nieprawdziwe.
Jak otworzę mój śmietnik osiedlowy, też znajduję mnóstwo rzeczy. Czasem nawet sprawnych, ale czy to że sprawne urządzenia są zagrzebane oznacza, że nie umiem korzystać ze śmietnika?
Podobnie google nie jest mechanizmem weryfikującym prawdziwość wpisanych informacji. A kolejność na liście wynika z opłaconych promocji oraz nie ujawnionych przez google ustawień w algorytmach przeszukiwania.

Elfir
25-01-2021, 12:22
To, że coś jest znalezione w Internecie to nie znaczy, że to jest prawda. .

Dołączyłeś przypadkowo do dyskusji czytając jeden post? Bo inaczej nie rozumiem sensu twojego wpisu.

O używaniu google napisał donvitobandito i to była moja odpowiedź na jego sugestię.

Chyba, że jesteś wielbicielem teorii, że psy istniały przed ludźmi i wówczas żadne źródło naukowe cię nie przekona? :)

Betafence
11-02-2021, 22:44
W przypadku gdy chcemy odgrodzić się od sąsiadów i nie budować muru, najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie ogrodzenia panelowego kompatybilnego z przesłonami. Takie przesłony można wtedy wsunąć w przęsła panelu i osłonić wybrany fragment działki. Dla przykładu, zerknij na przesłony do systemu Bekafor. https://www.ogradzamy.pl/wp-content/uploads/698s_1beka.jpg

coachu13
17-02-2021, 06:53
Wątek o psach się zrobił ?