PDA

Zobacz pełną wersję : Stosunek wilgotności do danej temperatury



Program93
14-12-2020, 20:49
Witam ,
Proszę o wytłumaczenie jak się ma wilgotność do temperatury w danym przypadku .
W domu 21-22 st. wilgotność 40% czyli za niska przez wentylacje grawitacyjna .
Nieogrzewana piwnica ma 15 st. wilgotność 52% ,piwnica ma kanał wentylacyjny oraz trochę ciepła migruje z ogrzewanego mieszkania oraz poddasze nad pomieszczeniami ogrzewanymi 3 st. wilgotność 65% brak wentylacji . Wszystkie podane dane są przy temp. zewnętrznej 0 stopni .Proszę wytłumaczyć mi w jakich widełkach powinna być wilgotność w danych temperaturach najbardziej chodzi mi o piwnice oraz poddasze czy zakupić urządzenie i osuszyć te miejsca ?

Owczar
14-12-2020, 20:52
Jeśli przy temperaturze 0 na zewnątrz masz w domu 40% to znaczy, że wentylacja prawie nie działa.

52 procent w piwnicy to bardzo dobrze. Słabo to będzie latem.

Program93
14-12-2020, 22:02
Wiem , ze maja ludzie i po 20% przy 22 stopniach o ratują się nawilżaczami powietrza . Latem w piwnicy bajka , w domu ciepło i duszno ( wady wentylacji ) strych upał i 70% wilgotności ( tutaj musi pomoc założenie wentylacja )
Ogólnie w przypadku poddasza nieuzytkowego dążyć do tego aby temperatura była równa tej zewnetrznej (brak strat ciepła ) ? A co do tej wilgotności może rozpisze ktoś jakieś widełki wyznacznik w przodku poddasza nieuzytkowego nieogrzewanego jak i piwnic .

Kaizen
15-12-2020, 01:54
A co do tej wilgotności może rozpisze ktoś jakieś widełki wyznacznik w przodku poddasza nieuzytkowego nieogrzewanego jak i piwnic .

Ale co rozpisywać? Wykres Molliera?

Program93
15-12-2020, 10:19
Dzięki , czyli im zimnej tym wyższa wilgotność . Z tego wynika , ze na poddaszu jak i w piwnicy jest ok .