PDA

Zobacz pełną wersję : Rury do nadmuchu z pieca nadmuchowego



krisso_pl
16-12-2020, 16:06
Cześć!
W niedużej hali przemysłowej muszę poprowadzić cztery kanały nadmuchowe z ciepłym powietrzem z pieca nadmuchowego.
Cena i estetyka grają ogromną rolę ale oczywiście chcę zamontować produkt zgodny ze sztuką.
W instrukcji sterownika od pieca napisane jest, że kiedy piec osiągnie 100stopni to dmuchawa pieca uruchamiana jest na 100%. Czyli jeśli dobrze rozumiem, to temperatura na wyjściu kanałów powietrznych może się pojawić 100 stopni ale nie więcej?
Czy mogę użyć kanałów z PCV czy raczej potrzebuje czegoś innego?
Czy mogę użyć miękkich kanałów spiro czy raczej sztywne rury tylko?
Poza parametrami chcę by te kanały były czarne więc pytanie czy w ogóle mam taką opcję do wyboru czy raczej czeka mnie po prostu malowanie 50mb rur?
Średnica wylotu z pieca to 120mm.

Będę bardzo wdzięczny za sugestie i porady.
Pozdrawiam serdecznie

Owczar
16-12-2020, 18:36
Czy w specyfikacji jest temperatura powietrza na wylocie?

_John
16-12-2020, 22:11
Zacznij od określenia sposobu montażu, bo jak chcesz te rury podwieszać to jesteś skazany na sztywne stalowe rury spiro i malowanie - takie rozwiązanie będzie najtańsze
Jak rury będę leżeć na stropie lub podłodze (czyli elastyczne) to znajdziesz coś z oferty Masterflex - choć tanio nie będzie

krisso_pl
16-12-2020, 23:20
No właśnie problem jest tego typu ze nie mam nigdzie specyfikacji pieca a jedynie instrukcje sterownika. Wynajmujący hale kupił i nie pamieta jaki model, płacił gotówką te sprawy. Piec ma dobre 1,7m wysokości, trzy drzwi od frontu i cztery wyjścia na nadmuchy o średnicy 120mm
Hala ma 110m2 wiec zakładam że chociaż moc dopasowywał z zapasem. Rury będą podwieszane. Podrzućcie proszę link o jakie elementy w takim razie mam oprzeć ten system.

_John
17-12-2020, 01:31
Najbezpieczniej będzie wykonać układ ze stalowych rur spiro:
https://www.alnor.com.pl/index/produkty-pl/kanaly-i-ksztaltki-okragle/specyfikacja-techniczna-kanalow-i-ksztaltek-wentylacyjnych-spiral-system/