PDA

Zobacz pełną wersję : Pętla PEX



willy81
16-12-2020, 19:08
Witajcie. W związku z tym, że cały poddasze mam zabudowane płytą GK, instalator na piętrze wyprowadził mi tylko instalację ze stropu, zostawiając pętle jak na poniższym zdjęciu.

451192

Na tą chwilę poddasze mam wykończone. Instalacja śmiga od kilku lat. Rozprowadzenie instalacji w ścianie GK robiła dalej ekipa wykończeniowa.

Teraz mam zagwozdkę taką. W ścianie została mi jedna taka pętla, do podłączenia bidetu, który teraz chcę zamontować.
Moje pytanie. Jak dalej rozprowadzić instalację z takiej pętli? Jakim cudem z jednej pętli otrzymać wodę zimną i ciepłą? Jakoś średnio wierzę w to, że przetnę pętlę w połowie i z jednej strony popłynie woda zimna, a z drugiej ciepła.

Pozdrawiam

CityMatic
16-12-2020, 19:40
Wszystko zależy co jest na końcach takiej pętli- najprawdopodobniej jeden koniec jest podłączony do zawory belki rozdzielacza zimnej wody - drugi do zaworu rozdzielacza wody ciepłej i oba zawory są zakręcone.
To typowy sposób wyprowadzenia instalacji na nieużytkowe(dotychczas) poddasze.

Uparty
18-12-2020, 05:42
Dokładnie, powinieneś mieć opisy / dokumentacje odnośnie tych króćców w rozdzielaczu - łatwo dojść.
Łopatologicznie przecinasz, jedna osoba z wiaderkiem przy końcu a druga odkręca zawór.