PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż muszli klozetowej-fachowiec popełnił błąd



annikio
17-12-2020, 11:26
Dzień dobry. Ostatnio wezwałam fachowca, ponieważ muszla klozetowa zaczęła się ruszać (przesuwać na boki). Fachowiec naprawił to. Tak mi się wydawało, ale na drugi dzień pojawiły mi się pewne wątpliwości, ponieważ zauważyłam, że muszla jest przesunięta o około 1,5 cm dalej w prawo niż była pierwotnie.
Dodam, iż fachowiec do naprawy używał wiertła.
Chciałabym się zapytać, czy takie przesunięcie muszli może spowodować zalanie łazienki?
Bardzo proszę o odpowiedź czy powinnam zgłosić reklamacje powyżej opisanej usługi.

CityMatic
17-12-2020, 12:30
Wszystko zależy w jaki sposób umiejscowiony jest odpływ ścieków z muszli do kanalizacji.
Jeśli od tyłu - to już fachowiec ustawił odpowiednio kształtki kanalizacyjne i nie ma problemu. Jeśli natomiast od dołu - tutaj miał pewne pole manewru, dodatkowo mógł zastosować specjalną uszczelkę która pozwala na ruch w tym zakresie o ok 2 cm w każdą ze stron.
Jeśli nic nie cieknie , należy uznać że fachowiec zrobił to poprawnie - oznaką niefachowości będzie wyciek wody od spodu lub z tyłu muszli.

Bertha
17-12-2020, 16:32
Oznaką niefachowości może też być intensywna parfuma czyli po ludzku mówiąc smród, jeśli nieszczelność będzie za syfonem.

e_nygma
17-12-2020, 19:27
Pewnie musiał przesunąć bo poprzednie kołki rozporowe nie trzymały. Ja ostatnio u mamy w bloku też poprawiałem po "fachowcach" wymieniali piony i przy okazji muszlę , dziurę po starej zalali zwykłą maltą woda piasek i odrobina cementu , do tego wsadzili obcięte kołki rozporowe bo sie im wiercić głębiej nie chciało . Efekt po dwóch dniach muszla się ruszała ,
Musiałem wybrać ten "piasek" zalać mocnym betonem oraz przesunąć muszlę żeby wywiercić pod nowe dłuższe kołki