PDA

Zobacz pełną wersję : Jak i czym docieplić podłogę 10-12 mm pod panelami



Swistak_11
19-12-2020, 02:41
Witam,
mieszkanie to zimny parter w bloku z wielkiej płyty lata 70te.
Po zerwaniu parkietu wraz z podkładem jest zrobiona wylewka samopoziomująca 10-12 mm żeby wyrównać podłoże.

Pod wylweką nie ma żadnej folii jest tylko dylatacja wokól wylewki.
Pod pokojem jest zimna piwnica blokowa -trudno powiedzieć o wilgotności tego ciągu bo jak to piwice w bloku.

i teraz żeby zgodzić poziom z płytkami na przedpokoju mam tylko 21mm wysokości na izolacje termiczną i panele. Czyli na samą izolacje ZOSTAJE TYLKO 10-12mm .

W pokoju tym będą ułożone panele jakieś tanie. Pokój będzie normalnie użytkowany :na 2 ścianach będą stały 2 szafy z książkami i pudłami na nich = wagę szafy z zawartością oceniam na max 120 -140 kg. Takie zwykłe szafy 90 x52 cm i słupek regału 50x52. Środek pokoju wolny od mebli.

tak sie zastanawiam:
- Płyty ECOLOGICZNE BARLINEK nie bardzo do mnie przemawiają : ze sprasowanych włókien drzewnych w formie płyty o różnych grubościach ( grubości 4mm/5,5 mm /7mm) ale wydaje mi się że oprócz prasowania producent używa jakiegoś kleju ? żeby te mikrowiórki sie jakoś nie rozleciały -a ja niechce wdychać jakiegoś kleju przez następne 10 lat. Poza tym Lambda 0,07 W/m2 czyli 2x gorzej niż dobry styropian…

-podkład korkowy 2warstwy po 5mm ? niby dużo zalet ale wydaje mi sie że to ma małą wytrzymałość na nacisk i będzie problem z panelami? nie widziałem tego ,gdybam,

-taki tani polistyren XPS 2 warstwy po 5mm ,dużo zalet ale czy naprawde ma wytrzymałość 6,5 Tony/m2 ? Czy lepiej kupować takie płyty od renomowanych producentów?
https://allegro.pl/oferta/podklad-pod-panele-podlogi-xps-5mm-9269560883

-jeszcze opcja z dobrym styropianem 10mm np Termoorganiki chyba od min 100 kPa ? ale wtedy byłaby 1 warstwa bez układania na mijankę i jak to układać żeby nie było szczelin i od razu panele na to ?


PYTANIA :
1) co dać pod te panele żeby było cieplej i przy takim obciążeniu szaf sie nie zepsula podłoga z paneli ?

2) czy powinno sie dawać jakąś folię pod styropian EPS 10mm albo ten XPS 2x5mm ?? Jaka folia i po co sie to robi jeśli pode mną jest piwnica ?

3) jeszcze opcja z dobrym styropianem 10mm np Termoorganiki chyba od min 100 kPa ? ale wtedy byłaby 1 warstwa bez układania na mijankę i jak to układać żeby nie było szczelin i od razu panele na to ?

kryzys
19-12-2020, 09:56
Zamiast foli możesz posmarować folią w płynie i na to ja osobiście pianką bym przykleił styrodur w jednej warstwie ale nie mam pojęcia czy takie cienki mają frezy na to twarda folia i panele , nie sądzę aby styrodur specjalnie się bezcześcił pod panelami ale koszt pewnie nie zrujnuje kieszeni w razie czego .