PDA

Zobacz pełną wersję : Reduktor ciśnienia



Damian1M
25-12-2020, 15:35
Zastanawiam się nad wyborem reduktora ciśnienia do instalacji wodnej. Woda z wodociągu. Na początku chciałem kupić reduktor Honeywell FK06-1AA gdyż widziałem go w wielu instalacjach i ma pozytywne oceny. Później trafiłem na JUDO EASY FILT-BP z płukaniem wstecznym. Czy jest sens dopłacać do tego? Czym różni się płukanie filtra w takim Honeywell od JUDO EASY FILT-BP? Chyba że jest coś ciekawszego w tych pieniądzach?

CityMatic
25-12-2020, 16:03
https://allegro.pl/oferta/fk06-3-4aa-honeywell-filtr-wody-reduktor-manometr-6983364560?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo-ogrzewanie-łazienka&ev_adgr=Ogrzewanie&gclid=EAIaIQobChMI5L_CgMDp7QIVD9myCh17TQFWEAQYAiAB EgIeSvD_BwE

Na tej akcji masz ten pierwszy który napisałeś i on również ma filtr wsteczny- rozchodzi się o to że bez zakręcania wody na odpływie można odkręcić zawór spustowy i woda z dużym ciśnieniem opłucze filtr siatkowy mechaniczny z nagromadzonego osadu- jeśli oczywiście tam będzie.
To z aukcji to dobre rozwiązanie bo od razu widać jakie ciśnienie jest na wyjściu.
Zastanawia mnie tylko - po co Ci reduktor skoro ciśnienie w sieci jest o odpowiednich parametrach(przynajmniej powinno być?)

Slawko123
25-12-2020, 16:56
Zastanawiam się nad wyborem reduktora ciśnienia do instalacji wodnej. Woda z wodociągu. Na początku chciałem kupić reduktor Honeywell FK06-1AA gdyż widziałem go w wielu instalacjach i ma pozytywne oceny. Później trafiłem na JUDO EASY FILT-BP z płukaniem wstecznym. Czy jest sens dopłacać do tego? Czym różni się płukanie filtra w takim Honeywell od JUDO EASY FILT-BP? Chyba że jest coś ciekawszego w tych pieniądzach?

ceną się różnią i ceną części zamiennych, marką itp.
ja mam ten honeywella prawie 5 lat i jestem zadowolony. Ten FK06-1AA tez ma płukanie wsteczne.

Slawko123
25-12-2020, 16:57
Zastanawia mnie tylko - po co Ci reduktor skoro ciśnienie w sieci jest o odpowiednich parametrach(przynajmniej powinno być?) No i wychodzi teoretyk co nie wie po co.

Informacje w sieci każdy znajdzie i lepiej przefiltruje Najlepszy Doradco aniżeli na ślepo zrobi Ctrl+C i Ctrl+V

Damian1M
25-12-2020, 17:06
Dzięki za odpowiedzi. Trochę zmylił mnie fakt, że Honeywell ma w ofercie jeszcze model HS10S, który jest dużo droższy i wszędzie ma opis, że posiada płukanie wsteczne.

CityMatic
25-12-2020, 17:07
No i wychodzi teoretyk co nie wie po co.

Informacje w sieci każdy znajdzie i lepiej przefiltruje Najlepszy Doradco aniżeli na ślepo zrobi Ctrl+C i Ctrl+V
No to oświeć mądralo - sieć wodociągowa powinna mieć wg umowy ciśnienie o odpowiednich parametrach i wg wszelkich praw to po stronie dostawcy jest wymagane aby takie ciśnienie było, a nie po stronie odbiorcy.


*Dz.U.2019.0.1065 t.j.- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie §114

Slawko123
25-12-2020, 18:21
Jakie forum taki doradca. Żenada.

Slawko123
25-12-2020, 18:34
Dzięki za odpowiedzi. Trochę zmylił mnie fakt, że Honeywell ma w ofercie jeszcze model HS10S, który jest dużo droższy i wszędzie ma opis, że posiada płukanie wsteczne.
W zasadzie to i w jednym jak w drugim nie ma płukania wstecznego. Jest tylko oplukiwanie które spełnia swoje zadanie. Ja dla zabawy tylko raz to zrobiłem. Przez 5 lat nie było potrzeby a wody już poszło ze ho ho.
Raz nawet rozkrecilem ta szklaną obudowę i wyjąłem tą siatkę. Dają klucz do tego.
A sam reduktor dziala znakomicie.

agb
25-12-2020, 18:43
Zastanawia mnie tylko - po co Ci reduktor skoro ciśnienie w sieci jest o odpowiednich parametrach(przynajmniej powinno być?)

To jest odpowiednie, czy powinno być? Reduktor, jak sama nazwa mówi, redukuje ciśnienie w sytuacji gdy jest to potrzebne. Np. dla zasobnika CWU, który może wymagać obniżonego ciśnienia.

Slawko123
25-12-2020, 20:32
To jest odpowiednie, czy powinno być? Reduktor, jak sama nazwa mówi, redukuje ciśnienie w sytuacji gdy jest to potrzebne. Np. dla zasobnika CWU, który może wymagać obniżonego ciśnienia.
tego nie ma w bełkocie marketingowym na stronach internetowych, wiec Najlepszy Doradca nie ma jak tego przekopiować

qbek17
26-12-2020, 18:21
W zasadzie to i w jednym jak w drugim nie ma płukania wstecznego. Jest tylko oplukiwanie które spełnia swoje zadanie.
Masz rację - płukanie wsteczne to coś zupełnie innego niż opłukiwanie (co w zasadzie jest tylko zaworkiem spustowym w dnie obudowy filtra). I może spełniać swoje zadanie czyli spłukiwać osady z dna.


Ja dla zabawy tylko raz to zrobiłem. Przez 5 lat nie było potrzeby a wody już poszło ze ho ho.
Raz nawet rozkrecilem ta szklaną obudowę i wyjąłem tą siatkę. Dają klucz do tego.
To masz szczęście do dobrej wody :) Co nie znaczy, że u każdego taka będzie. To tak jak z tym ciśnieniem... powinno być w porządku ale różnie bywa.

Slawko123
26-12-2020, 18:37
Aż takiej czystej to nie mam. Tam jest filtr siatkowy 100um więc wiele nie zatrzyma. Za nim mam jeszcze dwa sznurkowe 50 i 5 um. Te dopiero zatrzymują syfu.
Ale za to ciśnienie z wodociągów mam stałe ciut ponad 4 atm. Dla mnie to za dużo. Ja redukuje do 2atm.

henrykow
26-12-2020, 19:22
No to oświeć mądralo - sieć wodociągowa powinna mieć wg umowy ciśnienie o odpowiednich parametrach i wg wszelkich praw to po stronie dostawcy jest wymagane aby takie ciśnienie było, a nie po stronie odbiorcy.


*Dz.U.2019.0.1065 t.j.- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie §114
Wg ustawy sieć musi mieć minimalne ciśnienie a max może być takie że jak stare krany to je rozrywa, i ciśnienie w sieci nie jest non stop jednakowe.
Po to są zakładane reduktory ciśnienia.

grv
04-01-2021, 13:07
Ja mam z sieci ponad 6 bar, więc reduktor niezbędny.

emigrus
04-01-2021, 14:51
Moim zdaniem najlepszy reduktor(regulator) ciśnienia to Socla. Nie potrzebuje filtrowania wody, nie boi się wody twardej i zanieszczyczeń - https://armatura-socla.pl/zawor-redukcyjny-desbordes-7bis/ Sam mam prywatnie u siebie 2 takie regulatory ciśnienia - jeden w domu, drugi w budynku gospodarczym. W tych zwykłych reduktorach tłoczkowych jak zarośnie tłoczek kamieniem, albo się zanieczyści to trzeba to czyścić. Wymagane są też filtry przed takim reduktorem. Ja akurat mam reduktor ciśnienia za filtrami wstępnymi dla potrzeb zmiękczacza wody, bo mam bardzo niestabilne ciśnienie w instalacji, czasami jest 6 barów, czasami 3 bary. Nie chciałem zakładać reduktora przed filtrami, bo same filtry także stanowią jakieś tam opory hydrauliczne, więc finalnie bym miał niskie ciśnienie a reduktor mam ustawiony na 3 bary - wystarczające ciśnienie. Idealne też dla zmiękczacza wody.

Regulator 7BIS jest niewrażliwy na zanieczyszczenia mechaniczne oraz osadzający się kamień, dzięki czemu stosowanie filtru na wlocie nie jest konieczne. Zawór nie wymaga okresowego czyszczenia i podlega 5-letniej gwarancji

Tak to wygląda u mnie: https://photos.app.goo.gl/C1zfpH2x2a1dSUqJA https://photos.app.goo.gl/YQrzdBCK26vQgxoP6

https://www.youtube.com/watch?v=U1FXmsscQUQ